Utekavanje / olje

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
Uporabniški avatar
Duli
Prispevkov: 2085
Pridružen: 24 Apr 2006, 17:44
Kraj: Novo mesto

Re: Utekavanje / olje

Odgovor Napisal/-a Duli »

bac napisal/-a:jaz sem se na trojki odločil za Motula Xcess 5w40..ni drag..naj bi bil pa stopnico boljši od Elfa.
večina trojk zariba glih z motulom, zdj je še eden na clio 197 net. sicer ne vem kaj je fora, sm jih je res že dosti.
Clio Renault Sport 200 Cup Racing Blue
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Utekavanje / olje

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

bac napisal/-a:jaz sem se na trojki odločil za Motula Xcess 5w40..ni drag..naj bi bil pa stopnico boljši od Elfa.
kar je odebeljeno
kako se to vidi v resničnem svetu? manjkart na leto zariba? je pritisk olja boljši? se gumice brisalcev manj obrabijo zaradi tega?
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Utekavanje / olje

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Shusuglao napisal/-a:
bac napisal/-a:jaz sem se na trojki odločil za Motula Xcess 5w40..ni drag..naj bi bil pa stopnico boljši od Elfa.
kar je odebeljeno
kako se to vidi v resničnem svetu? manjkart na leto zariba? je pritisk olja boljši? se gumice brisalcev manj obrabijo zaradi tega?
Meni pa je mal sumljivo zakaj bi zaribal na Motulu :wink: spet ni toliko slabo olje :!:
Uporabniški avatar
bac
Prispevkov: 219
Pridružen: 09 Dec 2010, 17:54

Re: Utekavanje / olje

Odgovor Napisal/-a bac »

Shusuglao napisal/-a:
bac napisal/-a:jaz sem se na trojki odločil za Motula Xcess 5w40..ni drag..naj bi bil pa stopnico boljši od Elfa.
kar je odebeljeno
kako se to vidi v resničnem svetu? manjkart na leto zariba? je pritisk olja boljši? se gumice brisalcev manj obrabijo zaradi tega?
ja..gumice brisalcev dle zdržijo, ribne največ 3x na leto, pa štoplc se pametnjakovičem lažje v temo zarine. :)

Xcess je še vedno čisto navadno olje, ampak naj bi pa se na testih bolje odrezal kot elf..če se ne motim pri nizkih temperaturah in pri vžigih. NAJ BI pa pišem zaradi tega, ker sam nisem sodeloval pri nobenem testu, primerjou motorjev nisem med sabo itd. zato nerad pametujem in trdim stavari, kot nekateri..ane? :)

Motula Xcess mi je priporočil Sokol, ob dejstvu, da z avtom nisem obiskoval dirkališč. Pa tudi Drmo je rekel, da po testih je boljši od Elfa. so pa seveda tudi 1000000x boljša olja :)
Uporabniški avatar
bac
Prispevkov: 219
Pridružen: 09 Dec 2010, 17:54

Re: Utekavanje / olje

Odgovor Napisal/-a bac »

Duli napisal/-a:
bac napisal/-a:jaz sem se na trojki odločil za Motula Xcess 5w40..ni drag..naj bi bil pa stopnico boljši od Elfa.
večina trojk zariba glih z motulom, zdj je še eden na clio 197 net. sicer ne vem kaj je fora, sm jih je res že dosti.

zdej ne vem od kje ti ta podatek..al šteješ al.., jaz osebno takrat nisem nikjer zasledil slabe kritike na račun Xcessa..uporablja pa se ogromno na Rs.ih :)
Uporabniški avatar
Duli
Prispevkov: 2085
Pridružen: 24 Apr 2006, 17:44
Kraj: Novo mesto

Re: Utekavanje / olje

Odgovor Napisal/-a Duli »

na clio 197 forumu skor usak k zariba u angliji, napiše da je ta motul toču not. sej men je useeno kaj kdo toč, mislm da je elf čist ured za neke normalne pogoje uporabe pa tut za neki trackdayov letno, tku da škoda komplicerat po mojem mnenju, usaj js ne. :)
Clio Renault Sport 200 Cup Racing Blue
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Utekavanje / olje

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Tako kot sem enkrat že napisal. Motul x-cess 5w40 je boljši pri mrzlem vžigu. Odkar je Total kupil Elf, ne vem kakšna je sedaj razlika, ali so kaj posodbili sestavo ali ne, vem pa da video, ki sem ga takrat postal je prikazal kar veliko razliko.

To da motorji zaribajo ni nujno da je sploh krivo olje. Tukaj je še nešteto drugih dejavnikov, ki lahko vplivajo na to. Po mojem mnenju je vzrok sigurno drugje. Prej kot olje način uporabe in s tem povezane morebitne slabosti motorja.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Utekavanje / olje

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

bac napisal/-a:
Shusuglao napisal/-a:
bac napisal/-a:jaz sem se na trojki odločil za Motula Xcess 5w40..ni drag..naj bi bil pa stopnico boljši od Elfa.
kar je odebeljeno
kako se to vidi v resničnem svetu? manjkart na leto zariba? je pritisk olja boljši? se gumice brisalcev manj obrabijo zaradi tega?
ja..gumice brisalcev dle zdržijo, ribne največ 3x na leto, pa štoplc se pametnjakovičem lažje v temo zarine. :)
dober odgovor
:rainbow1:
na clio 197 forumu skor usak k zariba u angliji, napiše da je ta motul toču not.
lahko pa da kupci motul olja delajo z avtom kot svinja z mehom in zato ribne, ne zaradi olja :idea:
ne vem kakšna je sedaj razlika, ali so kaj posodbili sestavo ali ne,
ja zdaj ga stiskajo iz črnih oliv
edino kar so posodobili so kante in imena, kakšnih sprememb ni videti nikjer, če bi bile bi se že hvalili z njimi, če bi bile dobre ali ne
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Utekavanje / olje

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Sej se hvalijo ves čas. Tudi 10W50 imajo sedaj v ponudbi, katerega ELF ni nikoli imel (Total Quartz Racing 10W50).
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Utekavanje / olje

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

oni ga imajo v ponudbi, samo trgovine ga nimajo, kaj če sploh ne obstaja :mrgreen:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Utekavanje / olje

Odgovor Napisal/-a Drmo »

http://www.performanceoilstore.com/info ... 0Chart.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Her-motorsport
Prispevkov: 11
Pridružen: 02 Jan 2010, 03:14

Re: Utekavanje / olje

Odgovor Napisal/-a Her-motorsport »

Pozdravljeni!
Zanima me če bi kdo vedel, katero olje po specifikaciji uporabljajo na Renault servisu (Clio 4 RS)?
Če ima kdo izkušnje kaj je najbolje za ta vozila prosim če mi sporoči?

Hvala in lep dan!
Odgovori