Renault Megane IV 2016

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Recimo da nisem, bom pa vseeno omenil jutri ko grem na reno

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
degenerik
Prispevkov: 3
Pridružen: 04 Dec 2018, 14:53

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a degenerik »

Zdravo!

Cca pol leta vozim službeni R Megane (1.5 dizel, 2017 letnik), pa ob teh nizkih temperaturah opažam, da rabi avto 100 let, da se kabina segreje na neko normalno raven.

Pravzaprav mi je celoten sistem automatske klime oziroma gretja s tistimi gumbi popolna neznanka. Zdi se mi, da toplo piha samo na skrajnem levem in desnem zračniku (se pravi ob voznikovih in sovoznikovih vratih), medtem ko iz obeh centralnih zračnikov ob navigaciji popolnoma nič. A mi lahko kdo potrdi, da je tudi pri njemu enako? Oziroma imate kako drugače nastavljeno?

Avto imam v garaži in prej so se mi vsi avtomobili segreli v treh minutah (isto dizli, samo nemškega porekla), zdej imam pa na 25 naštimano pa še kr moram biti v bundi v avtu, sicer zmrznem :)

Avto je sicer fajn, šparovček, edino napako dozdej (ropot v podvozju) sem zrihtal z menjavo stabilizatorjev.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Sem vozil tudi nadomestnega megana in ne moj in ne testni ne piha na sredinskih režah. Tako da zgleda da tako deluje avtomatska klima. Gretje je v teh avtih tako tako. Občasno je treba imeti bundo.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Vprašam se tukaj...... Zanima me če mi kdo lahko poda realno mnenje od renault avtohiše 013 doo Idrija, glede kvalitete servisnih storitev.

Hvala in lp

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Jefro
Prispevkov: 50
Pridružen: 28 Dec 2017, 12:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Jefro »

Zdravo,
zanima me ali je že kdo posodobil R Link (s pomočjo.zip datoteke s spletne strani renault.si) na verzijo 3.3.16.960?
So kakšne opazne spremembe?
Predvsem me zanima izboljšanje Bluetooth povezave.
Hvala.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

Živ

sicer imam izkušnje s Kadjarjem… Predvsem je boljša odzivnost in pa seveda zmožnost vklopa AndroidAuto…
Sicer smo posodabljali preko navodil iz italijanskega foruma, bi bil pa vesel če objaviš link iz renault.si...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Jefro
Prispevkov: 50
Pridružen: 28 Dec 2017, 12:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Jefro »

Sem preveril link, res sem šel na renault.si, me pa po kliku na "posodobi sistem zdaj" preusmeri na
https://easyconnect.renault.co.uk/softw ... de/r-link2
Ko sem vpisal ViN mi je ponudil posodobitev. Trenutno imam 3.3.16.941, na voljo je 3.3.16.960
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

Ker obstajajo navodila in linki za nadgradnjo 2.2.19.x na 3.3.x...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Jefro
Prispevkov: 50
Pridružen: 28 Dec 2017, 12:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Jefro »

Posodobil na 3.3.16.961
Opažanja:
1. Še vedno se zgodi da prekine in takoj ponovno vzpostavi povezavo z iPhone-om.
2. Pred posodobitvijo se mi je na Android tel. dnevno dogajalo, da je napisal "telefon nima signala" - klicanje ni bilo možno, lahko sem pa sprejel klic. Sedaj po dveh dneh teh težav ni, no upam da bo tudi naprej ok ;-)
3. Na števcu še vedno kaže kompas napačno smer za sever (zrcaljen prikaz) - to verjetno ni povezano z R-Linkom.

Na navigaciji nisem opazil sprememb. Še vedno pogrešam delovanje prometnih obvestil (kdaj bo delovalo v Slo sam ?? ve).
Lp
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

Kakšna prometna obvestila? Za obvestila o zastojih in prometu moraš doplačati Live TomTom in dela super, brez pripomb.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Romancek1
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 Avg 2017, 13:16

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Romancek1 »

Takoj je, plačati je potrebno Digatal Paket, ki te pride za 3 leta 89,00 €. Lahko pa vzameš tudi za eno leto. V tem primeru je cena okoli 50,00 €. Meni delajo obvestila o zastoju odlično. Vsako jutro, ko grem v službo mi napiše dolžino zastoja in se kar dobro ujema z dejanskim stanjem.
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Na navigaciji ni sprememb, ker jo je treba ekstra posodobiti preko rlink tools (zadnje karte so bile izdane lani oktobra).
Za kompas s(m)o pa nekateri ugotovil ja, da je sfaljen.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
alvin74
Prispevkov: 18
Pridružen: 12 Mar 2017, 14:11

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a alvin74 »

Romancek1 napisal/-a:Takoj je, plačati je potrebno Digatal Paket, ki te pride za 3 leta 89,00 €. Lahko pa vzameš tudi za eno leto. V tem primeru je cena okoli 50,00 €. Meni delajo obvestila o zastoju odlično. Vsako jutro, ko grem v službo mi napiše dolžino zastoja in se kar dobro ujema z dejanskim stanjem.
pozdravljen, kje se to naroči in plača?
Jefro
Prispevkov: 50
Pridružen: 28 Dec 2017, 12:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Jefro »

robertp napisal/-a:Kakšna prometna obvestila? Za obvestila o zastojih in prometu moraš doplačati Live TomTom in dela super, brez pripomb.
Sem pogledal na portal, še vedno imam aktivnen "Paket digitalne storitve".
Je to to?
Ker obvestila mi ne delajo.
Romancek1
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 Avg 2017, 13:16

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Romancek1 »

Preko Moj Renault->R Link trgovina-> Moji Produkti greš na Digital paket 36, potem pa te (če se prav spominjam) vodi aplikacija, da dobiš podatke za plačilo.
Jaz sem storitev plačal preko plačilne kartice!
Odgovori