Delovanje ter vse o EGR ventilu

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a Spula »

sinko napisal/-a:Pozdravljeni. Očitno je čas da tudi mene začne ta kanta od lagune počasi drkat. U glavnem očitno je zabasan EGR, saj napake na računalniku ne pokaže nobene, motor dela OK, edino kar je nima moči, ne vleče, cevi intercollerja so cele, senzor pretoka zraka je OK in tudi un jeben eletro magnetni ventil dela. Ostane še samo EGR. Gre se za 2.2dci in 102kw G9T A6 motor.
Spodaj bom priložil sliko, zanima pa me sledeče, a je že kdo razdriral tak EGR na tem tipu motorja, malo gledam, berem in pri tem dobivam zelo velike oči. Ta EGR, ki ga premore moja "kraljica" bi naj bil vodno hlajen. A je to cela znanost razdret, ker predvidevam, da ni glih neka klasika kot pri vseh ostalih. Če ma kdo kako informacijo je dobrodošla. Cena novega je 260€. Iskal sem tudi po youtubu, če je že kdo tak tip razdiral pa nič
Slika
Na sliki je hladilnik egr-a. Egr ima gor el. motorček in konektor. Sam bi prej rekel, da kakšen senzor pretoka heca.
RenaultSport
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a sinko »

Senzor pretoka zraka ne kaze napake, edino ko ga odklopim vrze napako. Vem da je to hladilnik od EGRja, torej vprasanje je kje se govno od EGRja nahaja, tako kot je slikano ga sam ne vidim oz ne najdem, nikoli še ni bilo potrebe po razdiranju. Nikjer tudi ne najdem na spletu kakrsne koli slike ali sheme za ta jeben motor s to opcijo EGRja
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Odgovori