GRAND SENIC

Uporabni vodiči
Odgovori
grand senic
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 Nov 2018, 10:41

GRAND SENIC

Odgovor Napisal/-a grand senic »

Pozdrav vsem.
Sem nov na forumu in kupujem Nov grand senic z zen opremo in motorjem 1.5 dizel z 110KM.Kakšno je kaj vaše mnenje o tem avtu in sploh o motorjih ali se obnesejo ali ne ter problemi z njimi.
HVALA
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: GRAND SENIC

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Laično in osebno mnenje. Motor dci ni problem, osebno delam menjavo olja na 15k km in ne kar govori renault. Vsekakor pa bi bilo v sedanjem času potrebno testirati bencinski motor. Kot je nekdo napisa naj bi bil nov 1,3 precej bolj odziven in varčen kot prejšnji 1,2. Trend pa se tudi močno nagiba na bencin. Zdaj ali je to marketinška propaganda ali kaj drugega pa naj vsaj odloči sam.

Večji problem je elektronika in vse ostalo po spisku. Jaz imam kar probleme in pa tudi imajo novi renaulti kar precej serijskih problemov eni take drugi drugačne.

Osebno sem zelo zadovoljen z svojim, če odmislim napake ki so totalno idiotske in se ne bi smele dogajati

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
grand senic
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 Nov 2018, 10:41

Re: GRAND SENIC

Odgovor Napisal/-a grand senic »

Bencinarja imam sedaj samo pač ne renoja in tudi motor je ogromen in močen.Grem na dizelača ki ima dober navor,ker avto se bo vozil v klanec in občasno tudi z pripeto manjšo (750 kg)prikolico.Že sam avto je po sebi velik.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: GRAND SENIC

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Vseeno je treba vedeti da vecji kot je euro standard bolj so dizli zaduseni. Že pri meganu 3 ali 4 je razlika v porabi in realni moči.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
grand senic
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 Nov 2018, 10:41

Re: GRAND SENIC

Odgovor Napisal/-a grand senic »

Marsikaj se da veliko rešiti z raznimi programi in tako rekoč čipiranjem.Nisem ravno pristaš čipiranja ampak vem da se dizla da kar dobr še odpreti.Najbolj me zanima okrog samega motorja ker starejši modeli so imeli baje problem spodnji del motorja,ki je rad zaribal.Kaj je res in kaj ne je odvisno od vsakega posameznika.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: GRAND SENIC

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Edino pravilo je menjava olja na 15k km in ne na 30k km kot je rečeno na renaultu. Pri 150k km menjava ojnicnih ležajev. To je veljalo v preteklosti in mislim da se ni nič spremenilo. Glede cipiranja je pa bolje kupiti močnejšega kot pa novega takoj predelovati.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
grand senic
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 Nov 2018, 10:41

Re: GRAND SENIC

Odgovor Napisal/-a grand senic »

Menjava olja je pri meni na 10K neglede na predpisane km.Čiperanje je kot možnost ne da bi to kar takoj delal.
grand senic
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 Nov 2018, 10:41

Re: GRAND SENIC

Odgovor Napisal/-a grand senic »

No evo naročen je grand senic 1.7 dci 120 limited + perla bela kovinska barva+navigacija
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: GRAND SENIC

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Lepo, boš poročal kako se obnese motor. Kolk je pa čakalna vrsta?
Squealing tire is a happy tire :)
grand senic
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 Nov 2018, 10:41

Re: GRAND SENIC

Odgovor Napisal/-a grand senic »

Avto naj bi bil že drugi teden ker je bil že tak naročen prej za drugega dilerja in avto še ni imel kupca tako,da bo kmalu drugače pa je dobava šele konec februarja če se ga zdaj naroči.Bom poročal kako in kaj se avto obnese samo pod katero temo naj to objavljam.
Odgovori