slabo lovlenje radijskih postaj

Vse o ozvočenju avtomobilov
Odgovori
Uporabniški avatar
dud3k
Prispevkov: 26
Pridružen: 18 Jun 2006, 12:45

slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a dud3k »

Zdravo

Mi lahko kdo svetuje kaj narediti. Imam megana II 2008 in radio alpine sicer točno zdaj ne vem modela ampak je star okoli 1 leta. Od kdar imam ta avtoradio mi zelo slabo lovi postaje. Ko je bil notri original radio od renaulta je zadeva delovala boljše.
Je možno da je zaradi radia tako slab signal. Ker pri drugih avtomobilih ki nimajo original radia opažam da veliko bolje lovi signal.
Koliko €€€ bi prišla nova napeljava antenskega kabla?
thx
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a saso24 »

AlpiNe ima slab TUNER. Je pa pri ojačevalcu bolš in predvajanju cd-ja...
Potem pa še original antena megana :| naj bi na delu ki je na strehi dostikrat prišlo do "volka" uničenja ojačevalca antene in stem slabši signal.
Uporabniški avatar
dud3k
Prispevkov: 26
Pridružen: 18 Jun 2006, 12:45

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a dud3k »

Potem se splača menjati avtoradio za boljši signal?
Ali ma kdo nasvet kaj narediti? Ker me resnično moti, da tako slabo lovi signal.

Hvala
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a zig@ »

Pri Renaulti-h je ponavadi problem v anteni, sploh pri nekje 6-7 let starih avtomobilih. Gre za to, da ima original avtoradio rezane fisoke frekvence in se šuma ne sliši, zato imaš občutek da zadeva lovi bolje.

Predlagam, da se pogleda kabel in po potrebi zamenja nosilec.


lp
Uporabniški avatar
dud3k
Prispevkov: 26
Pridružen: 18 Jun 2006, 12:45

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a dud3k »

In koliko je kaj strošek, če bi menjal nosilec in koliko časa bi trajal pregled in menjava?
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Namesti original radio in boš lovil putina. :) original je vedno najboljša zadeva. ;)
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a zig@ »

20€ delo + antena med 15-20€. Zakaj bi namestil original, ki samo maskira šumenje, lovi pa isto ali slabše? S tem da ti rezanje visokih frekvenc katastrofalno vpliva na kvaliteto zvoka...

lp
Uporabniški avatar
bhocewar
Prispevkov: 31
Pridružen: 22 Feb 2010, 18:00
Kraj: Ljubljana

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a bhocewar »

Imam problem z lovljenjem radijskih postaj na Laguni 2004 dci,

Nikoli ni radio prav dobro lovil signalov, zadnje čase pa je čista katastrofa.

Problem pa nastane pri prižganem motorju. Ko motor laufa praktično sredi Ljubljane ne dobim
enega programa, ki bi delal brez hudega praskanja. Ko avto ugasnem se signal spuca in dela OK.

Kaj bi bil najverjetnejši problem pri tej zadevi?
Elfer forever
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Slab stik oziroma prekinjeno napajnje ojačecalca. Ne vem katero laguno imaš, limuzina ima anteno na zadnjem steklu, ojačevalec pa pod oblogo vrat, grandtour pa ima anteno na desnem bočnem steklu zafdaj, ojačevalnik pa pod desno oblogo zadaj.
Ojačevalec je napajan preko AR in tudi za prejšnja vprašanja velja oziroma je možno, da novi radio tega nima na istem pinu. Po mojih podatkih je to napajanje na pinu 5 črnega konektorja.
LP, Samojed
Uporabniški avatar
bhocewar
Prispevkov: 31
Pridružen: 22 Feb 2010, 18:00
Kraj: Ljubljana

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a bhocewar »

Hvala, bom preveril. Imam limunzino, torej je antena pod oblogo prtljažnih vrat desno zgoraj.
Kolk je kej problem z odstranitvijo oblog?...da kej ne polomim.
Elfer forever
Uporabniški avatar
bhocewar
Prispevkov: 31
Pridružen: 22 Feb 2010, 18:00
Kraj: Ljubljana

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a bhocewar »

Evo, tkole je pr men.

Sem pregledal kontakte na ojačevalcu antene, in kontakte od gretja zadnjih šip. Tudi kontakte od mase. Vse zgleda OK,
sem jih pa še dodatno malo našprical WD-jem. Dodatno sem še fajn umil zadnjo šipo od znotraj.

Rezultat... vse isto.

Po naknadnem raziskovanju sem skoraj prepričan, da se nekje nabira statika, saj ko vklopim gretje zadnjih šip mi pobere še
tisto malo signala ki ga je.

Potem pa sem ugotovil še naslednje. Ko je avto ugasnjen dela radio v redu, ko ga pa vžgem pa začne zgubljat signal, kar sem že v prejšnih postih povedal, ampak...ko vžgem klimo in jo takoj ugasnem se signal spuca in dela tko kot mora.

Zgleda kot da enota od elektronske klime daje neke interference (tudi vklop gretja zadnjih šip je na tej konzoli). Zaenkrat sem vesel, da sem vsaj delno pogruntal kako zrihtat signal, imam pa še v planu zmetat ven klimo kontrole in sam radio, ter pregledat in prepucat vse kontakte pa bom poročal, če je kaj bolje.
Elfer forever
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Živjo!

Sam še nisem razdiral, ampak glede na napisano ti svetujem par stvari.
Prvo - ne špricaj kontaktov z WD-jem. V prvem trenutku mogoče pomaga, ko se pa posuši, je izolator. Za kontakte je kontakt sprej in to je to.
Drugo - glede na opis napake se mi še vedno zdi, da imaš na prtljažniku slabo maso. Zaradi tega ti ob vklopu gretja zadnje šipe pade napetost in zmede ojačevalec ali pa celo teče del toka po antenskem kablu. Včasih smo v takih primerih poskusili kabel priklopiti tako, da je imel oplet samo na eni strani maso. Lahko poskusiš.
Glede prve trditve, da je problem z maso, pa je test povsem enostaven - vključi zadeve (se pravi radio in gretje stekla, da bo slabo lovilo). Nato vzemi (si že prej sposodi če nimaš) npr kabel za vžig ali navaden kabel itd in poskusi dodatno premostiti kovinska dela na karoseriji in na prtljažnih vratih. Na karoseriji je to npr. tisti del kamor se zaprejo vrata, na prtljažnih vratih pa poišči kako kovino in probaj. Če se bo radio pobral, potem je zagotovo slaba masa.
LP, Samojed
Uporabniški avatar
bhocewar
Prispevkov: 31
Pridružen: 22 Feb 2010, 18:00
Kraj: Ljubljana

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a bhocewar »

Danes sem vse kontakte spucal, vse pregledal, razstavil sredinsko konzolo od čitalca, klime, radia. Vse zgleda OK.

Problem pa je še vedno isti...zgled pa da se problem pojavlja le še ob vžganem motorju in vžganem gretju. Bom videl čez čas, če se bo pojavljal slab signal tudi brez vklopljenega gretja zadnjih šip. PS. masa na zadnjih vratih je itak posebej na kablu in ne preko tečajev.


Malo sem razmišljal...ali je možen slab kontakt na alternatroju, akumulatorju ali celo da gre akumulator proti koncu ali pa kakšna elektronka na alternatorju in da se te interference potem pri vžganem gretju naselijo na anteno?

Vse kar zdaj vem zagotovo, je to da šlinge zadnjega gretja, ko gre skozi njih tok, zjebejo anteno.
Elfer forever
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: slabo lovlenje radijskih postaj

Odgovor Napisal/-a Samojed »

bhocewar napisal/-a:Danes sem vse kontakte spucal, vse pregledal, razstavil sredinsko konzolo od čitalca, klime, radia. Vse zgleda OK.

Problem pa je še vedno isti...zgled pa da se problem pojavlja le še ob vžganem motorju in vžganem gretju. Bom videl čez čas, če se bo pojavljal slab signal tudi brez vklopljenega gretja zadnjih šip. PS. masa na zadnjih vratih je itak posebej na kablu in ne preko tečajev.


Malo sem razmišljal...ali je možen slab kontakt na alternatroju, akumulatorju ali celo da gre akumulator proti koncu ali pa kakšna elektronka na alternatorju in da se te interference potem pri vžganem gretju naselijo na anteno?

Vse kar zdaj vem zagotovo, je to da šlinge zadnjega gretja, ko gre skozi njih tok, zjebejo anteno.
Vem in jasno je da ima svoj kabel, ampak ali je v redu?
LP, Samojed
Odgovori