Rahlo cukanje Laguna 2, 1,6 16V

Vse debate v zvezi z Renault Talismani, Lagunami, Megani in Clioti vseh letnikov
Odgovori
Uporabniški avatar
bostjan.ambrozic
Prispevkov: 447
Pridružen: 18 Okt 2009, 20:32
Kraj: Gorenjska

Rahlo cukanje Laguna 2, 1,6 16V

Odgovor Napisal/-a bostjan.ambrozic »

Ali ima mogoče kdo kakšno idejo, namreč avto čisto narahlo cuka ko se npr.pelješ po avtocesti, če pritisnem gas do konca pa ne, ko ga popustim pa spet isto. Malo sumim na gorivo, sicer sem pri skoraj polnem tanku vlil notri aditiv v linku spodaj, pa zadeva ni nič drugačna, pa sem skuril že več kot pol tanka bencina, čeprav je motor bolj miren pod štand gasom. Je imel kdo od vas podoben problem, vsaka informacija bo več kot dobrodošla.....

https://www.euroton.si/avtodeli/liqui-m ... ption-link" onclick="window.open(this.href);return false;
Renault Laguna II, 1.6 16V, 109KM
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Rahlo cukanje Laguna 2, 1,6 16V

Odgovor Napisal/-a joztom »

Zamenjaj svečke.
Uporabniški avatar
bostjan.ambrozic
Prispevkov: 447
Pridružen: 18 Okt 2009, 20:32
Kraj: Gorenjska

Re: Rahlo cukanje Laguna 2, 1,6 16V

Odgovor Napisal/-a bostjan.ambrozic »

Bom zamenjal takoj danes, pa sporočim, če ima kdo še kakšno idejo......
Renault Laguna II, 1.6 16V, 109KM
Uporabniški avatar
bostjan.ambrozic
Prispevkov: 447
Pridružen: 18 Okt 2009, 20:32
Kraj: Gorenjska

Re: Rahlo cukanje Laguna 2, 1,6 16V

Odgovor Napisal/-a bostjan.ambrozic »

Zamenjane svečke, dodatno še vse štiri cin špule, ki sem jih dobil za testirat, nove seveda. Ravno sedaj natočil novo gorivo, ker je bil prazen tank, pa zadeva popolnoma ista....kakšna ideja še mogoče, tester ne pokaže nič.
Renault Laguna II, 1.6 16V, 109KM
Uporabniški avatar
bostjan.ambrozic
Prispevkov: 447
Pridružen: 18 Okt 2009, 20:32
Kraj: Gorenjska

Re: Rahlo cukanje Laguna 2, 1,6 16V

Odgovor Napisal/-a bostjan.ambrozic »

Včeraj ugotovil, da so poškodovani kabli na konektorjih (preperela izolacija...), ki vodijo na špule,
Slika
zamenjal z drugimi, vse lepo prespajkal, vendar avto še zmeraj cuka. Še nekaj me zanima, ali ima na glavni gredi na jermenici spodaj kakšen senzor, ker nedolgo tega je bil narejen glavni servis, menjava jermen in črpalke in ko sem ga pripeljal od mehanika je nekaj rahlo cvililo sem ter tja, kot bi bil jermen, avto je normalno deloval, samo to cviljenje mi pa ni bilo čist jasno.....sedaj tega ni več slišati. Bom pa še preveril senzor, mi je na vrhu menjalnika, na vztrajniku, ne vem, če ima vezo, ampak vseeno.....
Renault Laguna II, 1.6 16V, 109KM
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Rahlo cukanje Laguna 2, 1,6 16V

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Za cukanje preveri tesnila okrog lopute za gas in motorček prostega teka. Zna biti, da tam nekje vleče zrak.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Uporabniški avatar
bostjan.ambrozic
Prispevkov: 447
Pridružen: 18 Okt 2009, 20:32
Kraj: Gorenjska

Re: Rahlo cukanje Laguna 2, 1,6 16V

Odgovor Napisal/-a bostjan.ambrozic »

Cukanje je čudežno izginilo, pojavila pa se je nova napaka, tester je pokazal loputo plina (lučka rumena špirala in motor) pedal neodziven. Po vseh mukah in težavah, je bil problem v kontaktih, ne vem točno kje, ker je to uredil en elektrikar, ki je bil takrat slučajno pri mojem mehaniku in je točno vedel kje je problem. Ko sem dobil avto nazaj, je imel avto včasih mogoče malo manj obratov, kot bi jih moral in je včasih tudi ugasnil. No, ker ima ta loputa vijak za nastavitev obratov, sem ga za četrt obrata privil in je bilo vse ok, po enem tednu pa je sedaj preveč obratov (1200-1600, po navdihu), dal vijak nazaj kot je bil, ker sem označil pozicijo kako je bil, danes očistil loputo in senzor podtlaka v sesalnem delu za loputo, vendar zadeva ista, vidi pa se s strani, da se loputa ne vrne v tisti položaj, da se ne nasloni na vijak, ko se, so tudi obrati ok (ko se ji zaljubi). Ali ima kdo mogoče kakšno idejo, ali izkušnjo kaj naj bi bilo narobe........je pa taka loputa v avtu, kot na sliki. Tesnil na loputi še nisem menjal, če ima mogoče kdo podatek kakšna so...... Vsak nasvet bo več kot dobrodošel......

Slika

Slika

Slika

Slika

Pa še senzor podtlaka v sesalnem delu za loputo:

Slika
Renault Laguna II, 1.6 16V, 109KM
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Rahlo cukanje Laguna 2, 1,6 16V

Odgovor Napisal/-a Spula »

Po odklopu lopute, akumulatorja ali stvari ki so z njo povezani pri ponovnem priklopu sama išče idealen položaj-se sama nastavlja zato tudi ni bil prosti tek kakršen mora biti. Dobro je priklopit na clip in narediti prilagajanja skrajnih položajev lopute. Seveda vijak pa nazaj na začetni položaj kot je bilo. K4M motorji so kar "občutljivi" kar se tega tiče.
RenaultSport
Uporabniški avatar
bostjan.ambrozic
Prispevkov: 447
Pridružen: 18 Okt 2009, 20:32
Kraj: Gorenjska

Re: Rahlo cukanje Laguna 2, 1,6 16V

Odgovor Napisal/-a bostjan.ambrozic »

Najprej bom zamenjal še tesnila na loputi, ker tudi obrati skoz nihajo, gor-dol, kar bi bil lahko znak slabih tesnil, ker dejansko kar pade ven in ohišja, ko sem jo včeraj čistil, kar ni ravno normalno, nastavitev položajev lopute se lahko naredi z kakšnim posebnim clipom na uradnem servisu, ali lahko to nastavi kakšen popoldanec, to sprašujem zato, ker o tem ne vem prav veliko....
Renault Laguna II, 1.6 16V, 109KM
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Rahlo cukanje Laguna 2, 1,6 16V

Odgovor Napisal/-a Spula »

bostjan.ambrozic napisal/-a:Najprej bom zamenjal še tesnila na loputi, ker tudi obrati skoz nihajo, gor-dol, kar bi bil lahko znak slabih tesnil, ker dejansko kar pade ven in ohišja, ko sem jo včeraj čistil, kar ni ravno normalno, nastavitev položajev lopute se lahko naredi z kakšnim posebnim clipom na uradnem servisu, ali lahko to nastavi kakšen popoldanec, to sprašujem zato, ker o tem ne vem prav veliko....
Lahko tudi popoldanec...
RenaultSport
Uporabniški avatar
bostjan.ambrozic
Prispevkov: 447
Pridružen: 18 Okt 2009, 20:32
Kraj: Gorenjska

Re: Rahlo cukanje Laguna 2, 1,6 16V

Odgovor Napisal/-a bostjan.ambrozic »

Danes dobil in zamenjal tesnila, za enkrat vse ok, obrati lepo padejo dol na malo čez 800, tko da upam, da je bilo to, to....
Renault Laguna II, 1.6 16V, 109KM
Odgovori