Renult megan 1.9 dti

Modifikacije vozil
Odgovori
jernejnovak
Prispevkov: 5
Pridružen: 29 Mar 2018, 04:39

Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a jernejnovak »

Pozdravljeni. Mene zanima zakaj avto nima moči : turbina je vredu sem jo preveru, Eger ventil sem spucu , k je bil zapacan , in avto nima moči , a mogoče kdo ve kaj bi lohka bilo narobe avto pa ne kadi . že pri nizkih vrtljajih avto nima moči . Turbina je mehanski del in logično ne pokaže ampak je uredu sem preveru , egr bi moral pokazat računalnik, svečke pa niso zapacane sem pa tudi preveru , ker avto lepo vžge v prvo, kaj bi lohka bilo .Moje znanje je sčrpano prosim če mogoče kdo ve . Hvala v naprej .
Uporabniški avatar
matej_m
Prispevkov: 117
Pridružen: 04 Apr 2009, 14:37

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a matej_m »

Turbo zagrabi šele pri nekih vrtljajih, naj bi bila ta meja okoli 1700 obr/min. Napake na EGR ti računalnik ne bo pokazal, ker tudi na novejših DCI ne pokaže. Svečke nimajo veze, ker dizl itak dela brez njih, so samo za vžig.
Kakšne vožnje delaš? Si poskusil s kakim dodatkom gorivu?
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Pa verjetno kakšen priklop na računalnik tudi nebi škodoval, da se pogleda če je kje kakšna napaka, ki ne dopušča da bi motor deloval kot je predvideno.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a Spula »

Pa turbino vklopi? Ventil dela?
RenaultSport
jernejnovak
Prispevkov: 5
Pridružen: 29 Mar 2018, 04:39

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a jernejnovak »

Matej _m : na dan prebližno 140 km avtocesta. Vse sem probal vse različne črpalke aditive in nič .
Drmo: Avto je bil prklopljen pa ne pokaže nič , met vožnjo je bil priklopljen in v mirovanju in nič ne pokaže.
Spula: Turbino vklopi pri recimo 1500 pol avto še nekak potegne ampak zamorjeno ko se pa turbina še ne užge je pa čisto mrtev .
jernejnovak
Prispevkov: 5
Pridružen: 29 Mar 2018, 04:39

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a jernejnovak »

Spula : za ventil pa nevem če dela lohka da lohkja da ne to pa moram še probat
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Sicer ne vem koliko ima renault vakum cevk bi bilo pa fino da se jih preveri kar jih ima. Sigurno ima na aktuator pri turbini kakšno, če spušča avto ne bo vlekel. Kako pa se je turbo preverilo?
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a franko »

Senzor pretoka zraka že ima ta motor? Pri kolegu na dci-ju je bilo to. Simptomi podobni.
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
matej_m
Prispevkov: 117
Pridružen: 04 Apr 2009, 14:37

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a matej_m »

Kaj pa mogoče filtri in podobne zadeve? Bi avto slabše deloval, če bi bil naftni filter kaj zapackan?
jernejnovak
Prispevkov: 5
Pridružen: 29 Mar 2018, 04:39

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a jernejnovak »

Pozdravljeni. Turbina je bila sprobana pod pritiskom . Cevke smo sprobali da smo avto dvignili na dvogalo pa sprobali pod pritiskom pa ni nikjer kazal nobenih znakov , zdej sem še pogruntal da mi je šla lučka za zunanjo temparaturo je to mogoče kaj povezano in kje je razlog ker pregorena ni ker sem jo sprobal .
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a Photox »

Enako pred cca. pol leta. Če se ne motim se mu reče "Map Sensor", nov original cca 85,00eur..

EDIT: moj sploh ni mel nobene moči, pri nobenih vrtljajih..
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a franko »

Verjetno mislis MAF? To je ta senzor pretoka zraka, kar sem že jaz napisal.
use se da sam če se če
jernejnovak
Prispevkov: 5
Pridružen: 29 Mar 2018, 04:39

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a jernejnovak »

Pogruntal sem zakaj nedela tako kakor bi moral , turbina nedobi dosti zraka in je šla tista naprava ko turbini porine zrak , kolikor ga rabi , in nevem če ni tudi turbina ker avto nepokadi nič ko pa probaš na turbini tisto palčko gor pa dol se ne prmakne nikamor , pri drugi turbini gre pa dol tista palčka in ga vrjetno zaduši , ker ko bi moral skočit je mrtu turbina se užbe ampak nobenega pospeška .
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Renult megan 1.9 dti

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Kakšna naprava, ki porine turbini zrak? Pred turbino je samo filter in maf, nič ne poriva zraka turbini, turbina je tista ki "poriva" zrak ( in s tem ustvarjal tlak višji od atmosfere). Verjetno misliš maf, kot ti je že Photox omenil.

Palčka? Misliš tole?
Slika

To je wastegate ventil. Naloga njega je da uravnava pritisk turbine s tem da spušča pline iz motorja mimo turbine. Navadno je vedno malo našponan, ker če ni potem turbina ne ustvari pritiska. Če palčko snameš dol iz tistega vzvoda in se vzvoda ne da premakniti (je konstantno v zaprtem položau), potem bi imel kvečjemu prevelik pritisk turbine, ker nebi bilo stvari ki bi lahko odprlo vratca za bypass mimo turbine.

Brez da boš malo razkopal okoli motorja boš težko odkril napako. Še boljše bi pa bilo, da pelješ k nekemu sposobnemu mehaniku.
Enigma motorsport
Odgovori