Menjava radia za lcd radio ( megane coupe dynamique 2009)

Vse o ozvočenju avtomobilov
Odgovori
zbarbara
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 Apr 2018, 14:37

Menjava radia za lcd radio ( megane coupe dynamique 2009)

Odgovor Napisal/-a zbarbara »

Pozdravljeni.. razmišljam o menjavi radija na svojem avtu (renault megane coupe 1.6 16v dynamique letnik 2009), rada bi ga zamenjala za lcd.. pa me zanima, ali je kdo že menjaval radio na tem avtu in kako se je obneslo + kakšen radio priporočate.. saj še nisem našla pravega za ta avto in da se nebi nasrala.
Me pa zanima tudi, če bi bilo z menjavo zvočnikov kaj boljši zvok? Zdaj ko poslušam malo bolj glasno muziko, je tako hrušenje not.. če mam pa base vključene potem pa sploh ni mogoče poslušat na glas ker je zelo slab zvok. Se nagibam tudi temu da bi zvočnike zamenjala..me zanima malo vaše mnenje.

Hvala za pomoč.

Barbara
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Menjava radia za lcd radio ( megane coupe dynamique 2009

Odgovor Napisal/-a smt »

to je megane 3 ali megane 2?
zbarbara
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 Apr 2018, 14:37

Re: Menjava radia za lcd radio ( megane coupe dynamique 2009

Odgovor Napisal/-a zbarbara »

Megane 3
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Menjava radia za lcd radio ( megane coupe dynamique 2009

Odgovor Napisal/-a smt »

radio na meganu 3 se da zamenjati. predlagam brez izvlecnega zaslona zaradi naklona. radio ni problem zamenjati, vendar brez menjave zvocnikov je to neumnost. zvocniki v meganu so iz papirja. ze menjava zvocnikov in originalen radio naredi veliko razliko v cistoci zvoka. menjava vsega pa je tisto kar naredi obcutno razliko. ce pa se vmes povezes avtoojacevalec,....
potem pa mogoce se sub,... pa malce polimat avto....

zdaj kaj kupiti? vse je odvisno predvsem koliko si lahko, oziroma koliko zelis vloziti v to. zvocniki za spredaj cca 100 eur, zadaj cca 100 eur (obvezno locen sistem), avtoojacevalec cca 200, + radio ... eur. potem pa je ze smiselno zamenjati kable cca 150 naprej,... obvolanske komande ne delajo po menjavi- vmesnik cca 100 eur,.... sub cca 200,... vse te stevilke so za srednjo zalost/ veselje, za konkretno pokanje je potrebno malce vec...

drag spas, vendar, ce si to zelis: daj v startu malo vec, da ti ne bo zal cez mesec ali dva....

jaz sem v megana zmetal za ozvocenje krepko preko 3,5k, v drug avto malce vec. pa mi je vcasih zal, vcasih pa (kot pravi reklama) za vse ostalo je tu mastercard :D
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Menjava radia za lcd radio ( megane coupe dynamique 2009

Odgovor Napisal/-a smt »

mogoce se to: nisem trgovina in ne bi rad delal reklamo za katero od znamk oziroma za katerega od montazerjev. dobrih je malo,.. mogoce preveri tudi oranzni baner na tej strani, je ok. bo znal ponuditi in zmontirati. lp
zbarbara
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 Apr 2018, 14:37

Re: Menjava radia za lcd radio ( megane coupe dynamique 2009

Odgovor Napisal/-a zbarbara »

Sej zato bolj razmišljam da bi pustila originalen radio in zamenjala samo zvočnike.. me sicer ne moti da ni lcd.. sam vrjetno se dost da nardit da samo zvočnike zamenjam da bo boljša kvaliteta zvoka.. ker potem mam bv base v avtu če je nemogoče jih imet naštimano pa da se sliši k da bi bla muzika ful slabo posneta.. zdj ne vem kaj konkterno pokanje basov si ne želim.. želim samo da bi lahko normalno bolj glasno poslušala muziko pa bi bil zvok čist.. brez tega da morm dajat na miminum da se lepo sliši zvok :)
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Menjava radia za lcd radio ( megane coupe dynamique 2009

Odgovor Napisal/-a smt »

samo rabljenih ne kupuj.
zbarbara
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 Apr 2018, 14:37

Re: Menjava radia za lcd radio ( megane coupe dynamique 2009

Odgovor Napisal/-a zbarbara »

Ne kupila bi nove.. sem našla ene ki bi znali bit vredo.. sam morem nekako zmerit vgradno globino.. sem tut pisala na eno stran pa so mi priporočali ene zvočnike ki so za moj avto..tako da se bom po tistih orientirala glede globine.. razmišlam pa o tem da bi najprej zamenjala samo spredaj zvočnike..pa bi potem vidla a bo kaka razlika
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Menjava radia za lcd radio ( megane coupe dynamique 2009

Odgovor Napisal/-a smt »

globina naceloma ni problem. bos pa morala kupiti tudi nosilcke za montazo novih. originalni so drugace pritrjeni, vsi aftermarket pa imajo vec ali manj isti standard montaze. nosilcki so cca 10 eur par.
zbarbara
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 Apr 2018, 14:37

Re: Menjava radia za lcd radio ( megane coupe dynamique 2009

Odgovor Napisal/-a zbarbara »

Hvala za svetovanje.. bom gledla da bodo te nosilce imeli zraven.. če ne bom kupila naknadno.. upam da bo vredo špilalo.. če ne bomo pa še kej zamenjali :)
Odgovori