notranjo kroženje zraka Scenic 2 08' letnik

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
mardy
Prispevkov: 21
Pridružen: 17 Jun 2010, 11:37

notranjo kroženje zraka Scenic 2 08' letnik

Odgovor Napisal/-a mardy »

Pozdrav,

Avto: Scenic 2 2008, 1.6 16V, digitalna klima

Na Sceniku že en čas opažam dve težavi povezani z funkcijo notranjega kroženja.

Prva je ta, da notranje kroženje sploh ne deluje (ne piha iz rež) ko ga vklopim. Ob vklopu se na diplayu prižge krogec ki ponazarja da je funkcija vklopljena, po zvoku se pihanje preusmeri oz. se sliši kot da se nekje loputa zapre, ampak piha pa več nikjer, iz nobenih rež. Morda 10%, če res nastavim pihanje na full.

Druga nevšečnost pa je ta, da ko je močno sonce - armaturka pregreta, se kar med vožnjo ali na začetku ta loputa za notranje kroženje kar sama zapre kar ima za posledico da ventilacija sploh ne deluje. Indikator za notranjo kroženje v tem časi na displayu ni prikazan.

Verjetno gre spet za nek "renojevski višek" elektronike... :cry: Ima kdo kakšno rešitev za to, idejo kaj bi lahko bilo narobe?
boss_y01
Prispevkov: 2
Pridružen: 19 Jun 2016, 09:35

Re: notranjo kroženje zraka Scenic 2 08' letnik

Odgovor Napisal/-a boss_y01 »

Imam isto težavo in isti avto. Ko se armatura segreje, ventilator dela, piha pa nic. Za volanom se slisi da ne gre naprej...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori