PRAVICE pri okvari rabljenega avta!!

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
anchika
Prispevkov: 9
Pridružen: 08 Apr 2013, 21:58

Re: PRAVICE pri okvari rabljenega avta!!

Odgovor Napisal/-a anchika »

Pozdrav,

Kaj pa v tem primeru, tudi lahko uveljavljam kaj?

Letnik 2001, Videno-kupljeno, kupljeno od nekoga, ki ima doma delavnico in verzije staro za staro

Po 500 km pa ostanem na cesti (menjalnik in kar je pač potegnilo za sabo) Popravim in poleg še servis nardim, da bo potem mir, nič ne obvestim- novih 500 km- polosovina (prej je bila polosovina nekaj švasana- predvidevam da je zato šel menjalnik)?
Uporabniški avatar
vugi90
Prispevkov: 38
Pridružen: 24 Maj 2011, 21:06

Re: PRAVICE pri okvari rabljenega avta!!

Odgovor Napisal/-a vugi90 »

Da si še jaz sposodim to temo...

približno 14 dni nazaj je oče kupil Modusa v avtohiši. Pregledali smo vse razen voznikovega stekla. Doma smo ugotovili da električni pomik stekel ne deluje. Mislim si da je šel motorček, ker je vozilo pač staro 8 let. Danes razmontiram zadevo in šok.
Steklo je podprto z leseno desko, motorček in vodilo manjkata.
Lahko to reklamiram, ali pač na svoje stroške popravit?

hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: PRAVICE pri okvari rabljenega avta!!

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Kaj take sprašuješ, takoj nazaj in jim zagrozi.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: PRAVICE pri okvari rabljenega avta!!

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

Pa da ne bi omenil, da si razdrl in našel noter leseno desko. Na koncu še znajo reči da si jo sam dal noter.
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: PRAVICE pri okvari rabljenega avta!!

Odgovor Napisal/-a Fan »

X2

Ja, garancija velja, dokler ni bilo posega tretje osebe .............................. V koliko se bo videlo, da je bila tapeta demontirana, se lahko izgubi kompletno garancijo. Že to, da se je posegal v vozilo, je bilo....................
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
resnik
Prispevkov: 62
Pridružen: 30 Okt 2012, 14:39
Kraj: Krško

Re: PRAVICE pri okvari rabljenega avta!!

Odgovor Napisal/-a resnik »

Tukaj bom vrjetno najhitreje dobil odgovor.
12.2.2017 sem kupil avtomobil v avtohiši. Ker tehnični pregled ni bil potreben sem samo dvignil tablice in novo prometno. Zaradi ropota v podvozju sem sel na preventivni tehnicni pregled kjer mi je odkril zračnost v sponi volana. Grem nekje v zacetku marca k avtohiši, kjer so komaj pogruntali kako ugotovit zracnost spone, dobro da sem jim jaz povedal kako... po trditvi mehanika je podvozje brez lufta. Se odpeljem in je bil ropot se vedno prisoten. Zal mi je da nisem sel naslednji dan takoj nazaj ampak sem odlašal in odlašal...
5.5.2017 sem šel najprej na pregled k avtooptiki vizlar kjer je odkril zračnost v volanski letvi. Grem isti dan k avtohiši, napiše predračun za 1100€.
Govorim jim da je ropot prisoten že od samega začetka in da je to skrita napaka vendar napake z njihove strani nočejo priznat češ da je to potrošni materjal.

Avto ima 140 k km, dal bi avto nazaj vendar mi nedajo denarja katerega sem dal sam zanj kljub temu da sem zamenjal gume in disk ploscice. Cca 400€.

Kam se lahko ubrnem v tem primeru? Imam namen zadevi prit do dna ker se norce delajo. Plačal sem tudi jamstvo 1 leto ampak itak te napake jamstvo ne krije - tipično slovensko.
Odgovori