DPF
DPF
LP. Imam problem pri Laguni 2 1.9 dci 2007, pred dobrim mesecem dni nazaj se mi je prižgala rumena luč s pikicami sklepam da gre za partikl filter. Vozilo sem kupil decembra lani in kmalu za tem se mi je prižgala ta zoprna luč, zanima me kako odpraviti to napako z ne prevelikimi stroški (okolica MS). Čez dober mesec pa imam tehničnega. Hvala za nasvet.
Re: DPF
Osebno bi najprej prikopil vozilo na tester in preveril zakaj sveti opozorilna lučka. V koliko je res vzrok čistilec trdih delcev, se ga ščisti, ponovno sprogramira elektroniko in gremo naprej
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]
https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: DPF
Gres na AC, ga tiscis nad 2500 obrati v treji prestavi cca.20 minut oz.40 km, ce ni prevec zabit dpf se ti bo lucka sama ugasnila, ce bo karkoli narobe se ti zraven prizge se lucka servis.
Tako jaz delam na scenicu 1.9 dci in vsakic pomaga.
Tako jaz delam na scenicu 1.9 dci in vsakic pomaga.
Re: DPF
Pri men 4.al pa5. ne funkcionira, ker se zmeraj en userje pred tabo in moram spustit gas in pol se ves cas podaljsa.Tretja in kot pravis 80km/h pa je v 20 minutah vsega konc ak pa se prej,ko avto pocuka in zatrokira pol vem, da se regeneracija izvaja in bo v naslednjih dveh minutah opozorilo za fap ugasnilo.Kolkor so navodila na netu...zacetek regeneracije, ko doseze 250 stopinj v fapu, na testerju se prav vidi kako tezko se doseze ta temperatura, ohladi pa se v trenutku za kar nekaj stopinj.
Re: DPF
Ena od rešitev je tudi odstranitev DPF filtra.
http://www.sbs-tuning.com/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sbs-tuning.com/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Včasih vozim hit,včasih pa počas
Re: DPF
Ki pa se bo na kraju izkazala za najdražjo možno rešitev!vojko1962 napisal/-a:Ena od rešitev je tudi odstranitev DPF filtra.
Ko se bo začelo preverjati ( v tujini se to že dela ) na tehničnem ( fizični pregled ) in na cesti ( meritve saj ), bo potrebno vgraditi vse nazaj ( čistilec, sonde, program ), to pa se bo štelo v tisoče €. No ja, naenkrat se bodo na netu pojavili poceni ( par sto € ) avtomobili.
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]
https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: DPF
Potem se pa pelješ v avstrijo, te tam ustavi njihova policija, vrže na izredni tehnični pregled invojko1962 napisal/-a:Ena od rešitev je tudi odstranitev DPF filtra.
http://www.sbs-tuning.com/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
V Sloveniji za enkrat še ne preverjajo, v tujini (avstrija, nemčija, švica) je praksa drugačna... Samo v razmislek...
l.p.
Polnjenje klime že od 30€!!!!!!!!!
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
- kremenko123
- Prispevkov: 67
- Pridružen: 22 Dec 2015, 15:49
Re: DPF
Da si sposodim temo. Ko se enkrat prižge lučka za DPF, ali to pomeni, da je filter že res zelo zapacan ,oziroma do kakšne meje
ga okvirno očisti regeneracija. Če je prepustnost novega 100% ,kakšna je prepustnost ob opozorilu?
ga okvirno očisti regeneracija. Če je prepustnost novega 100% ,kakšna je prepustnost ob opozorilu?
Re: DPF
Ko zasveti lučka je že dobro zapacano.To pomeni da moraš takoj na čimbolj enakomerno vožnjo z približno 1500 obrati,dokler lučka ne ugasne.Pri meni je to trajalo od 30-40 minut,dokler enkrat ni več ugasnila,pa tudi na servisu ga niso mogli več prisilno očistiti,to pa zato ker sem avto še dvakrat ugasnil in parkiral po tem,ko se je prižgala lučka.
Računalnik je kot edino opcijo predlagal menjavo DPF.
Računalnik je kot edino opcijo predlagal menjavo DPF.
Včasih vozim hit,včasih pa počas
Re: DPF
@Fan, Ridder... Ob nakupu avta z 1.6 dCi strojem mi je mehanik povedal, da ima ta model DPF čisto pri kolektorju in v njem 5 vbrizgovalno šobo... Elektronika ciklično pošlje vbrizg tudi v to šobo in sproži izgorevanje saj... Ni potrebe po klasični regeneraciji z vožnjo nad 2000 rpm 20 minut... V 7600 km nisem še niti enkrat zasledil povečane porabe zaradi regeneracije na AC, pa imam BC vedno na merjenju trenutne porabe, avto pa večinoma v ECO načinu...
Ali so me 'oiiink oiiink' ali je kaj na tem? Avto je bil izdelan novembra 2015, Kadjar...
Sent from my iPad using Tapatalk
Ali so me 'oiiink oiiink' ali je kaj na tem? Avto je bil izdelan novembra 2015, Kadjar...
Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
- kremenko123
- Prispevkov: 67
- Pridružen: 22 Dec 2015, 15:49
Re: DPF
Sem takoj naredil cca 50km in se je lučka po dobrih 30km avtoceste ugasnila, naslednji dan pa sem šel na 900 km vožnjo, tako da upam da ga je malenkost očistilo. Imam pa zadnje čase res same zelo kratke vožnje.
Re: DPF
Trenutno se čistilci s peto šobo še najbolje obnesejo, kaj bo pa pokazal čas .............. bomo pa videli.robertp napisal/-a:@Fan, Ridder... Ob nakupu avta z 1.6 dCi strojem mi je mehanik povedal, da ima ta model DPF čisto pri kolektorju in v njem 5 vbrizgovalno šobo... Elektronika ciklično pošlje vbrizg tudi v to šobo in sproži izgorevanje saj... Ni potrebe po klasični regeneraciji z vožnjo nad 2000 rpm 20 minut... V 7600 km nisem še niti enkrat zasledil povečane porabe zaradi regeneracije na AC, pa imam BC vedno na merjenju trenutne porabe, avto pa večinoma v ECO načinu...
Ali so me 'oiiink oiiink' ali je kaj na tem? Avto je bil izdelan novembra 2015, Kadjar...
Sent from my iPad using Tapatalk
Pravilno ste poučeni o delovanju, kar brez skrbi se vozite. Nihče vas ni peljal žejnega čez vodo.
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]
https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;






