Clio RS zglob (balljoint)

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
dd56
Prispevkov: 7
Pridružen: 08 Jul 2014, 09:41

Clio RS zglob (balljoint)

Odgovor Napisal/-a dd56 »

Pozdravljeni!

Na vas se obračam, ker imam problem z zglobom na desnem kolesu.

Slika

Govorim o zglobu pod številko 26 s kataloško številko 8200438088. Zgornji zglob pod številko 5 sem že dobil, pri spodnjem pa se je zataknilo pri kataloški številki katere na servisu ne najdejo v svojem programu.

Ker se vse skupaj že vleče, sem sam malo poiskal in na ebayu našel nekega poljaka, ki te stvari proda za okrog 100e. Kar pa se mi zdi preveč, glede na to, da je po katalogu ta cena 40eur + ddv.

Dobil sem še nadomestno kataloško številko za ta zglob (v smislu, mogoče je ta prava, ker tiste ne najdejo), ampak google vrne 0 rezultatov, tako da nisem prepričan če je ta prava. Številka pa je: 7711168656.

Zanima me, kako ste vi reševali te probleme. Ste zamenjali celo roko ali ste našli te zglobe posebej. Kam oz na koga se še lahko obrnem, da rešim ta problem?

Je že kdo naročeval tukaj? http://www.renaultsport.com/Parts.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Najlepša hvala za vašo pomoč!

lp
Zadnjič spremenil dd56, dne 23 Apr 2015, 10:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Clio RS zglob

Odgovor Napisal/-a Symon »

Nekje sem ujel, da se dobi samo cela roka. Saj se bo verjetno našel kdo, ki je že menjal glede na to, da tole kar gre pogosto.

Mimogrede, tudi mene zanima, če se da naročiti direktno Renault Sport robo. Sicer malo prepozno, ker sem nekaj že našel ampak, mogoče mi pride kdaj drugič prav. So pa tele cene za dirkalnika smešno poceni, na uradnem servisu so ful dražje. Kolikor sem slišal se te dele dobi le če imaš serijsko številko dirkalnega RSa.
Uporabniški avatar
Pocket_Rocket
Prispevkov: 315
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:45
Kraj: GO-LJ

Re: Clio RS zglob (balljoint)

Odgovor Napisal/-a Pocket_Rocket »

Ne moreš naročit direkt, ker tudi RNS ne naročuje direkt ;) ampak se fila iz Italije (San Colombano)

Razen če si pri njih že kupil kak kit za sestavo avtomobila in te imajo v računalniku kot stranko.

Koda je definitivno prava ker jo tudi sam najdem v sestavnici za Clio R3 Access. To da je nimajo v računalniku samo pomeni da je niso nikoli naročevali posebej. Probaj na servisu v Italiji ali Franciji.
Uporabniški avatar
dd56
Prispevkov: 7
Pridružen: 08 Jul 2014, 09:41

Re: Clio RS zglob (balljoint)

Odgovor Napisal/-a dd56 »

Super hvala za informacije. Kaj pa lahko naredijo v tem primeru, da še nimajo kode? Je to morda vezano na prodajalca ali na Renault Slovenija? Težko sicer verjamem, da sem prvi, ki to naročuje.
Uporabniški avatar
Pocket_Rocket
Prispevkov: 315
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:45
Kraj: GO-LJ

Re: Clio RS zglob (balljoint)

Odgovor Napisal/-a Pocket_Rocket »

Pomoje naročuješ prvi samo tale kos in zato nimajo še odprte kode. Z odpiranjem kod je pa "križ", kolikor razumem kode odpirajo v RNS je pa na prodajalcu koliko "drgne". Po domače povedano :D
Uporabniški avatar
dd56
Prispevkov: 7
Pridružen: 08 Jul 2014, 09:41

Re: Clio RS zglob (balljoint)

Odgovor Napisal/-a dd56 »

Ravnokar brskam po italijanskih forumih pa sem našel tole: http://cliorsitalia.forumfree.it/?t=519 ... y561097034" onclick="window.open(this.href);return false;

Če ga prav razumem je zdaj nova cifra za ta spodnji zglob 7711167656. Pocket_Rocket bi te lahko prosil, če preveriš še to cifro in če je prava, bom potem danes s to šel do prodajalca. Hvala!
Uporabniški avatar
Pocket_Rocket
Prispevkov: 315
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:45
Kraj: GO-LJ

Re: Clio RS zglob (balljoint)

Odgovor Napisal/-a Pocket_Rocket »

Ja so spremenili kodo iz 8200438088 na 7711167656 in podražali :D
Uporabniški avatar
dd56
Prispevkov: 7
Pridružen: 08 Jul 2014, 09:41

Re: Clio RS zglob (balljoint)

Odgovor Napisal/-a dd56 »

Takole, naročeno! :) Hvala!
Uporabniški avatar
dd56
Prispevkov: 7
Pridružen: 08 Jul 2014, 09:41

Re: Clio RS zglob (balljoint)

Odgovor Napisal/-a dd56 »

Izgleda da tudi v Dacie dajejo isti zglob :D Al pa je napaka na strani https://en.partacus.de/spareparts/detai ... a4b9118e5/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Prispevkov: 66
Pridružen: 19 Jun 2008, 12:50

Re: Clio RS zglob (balljoint)

Odgovor Napisal/-a SAVINJCAN »

kje dobite te kataloge?

mene bi zanimalo za zadnje ležaje pri meganu RS3. namreč če ležaj bistveno prej crkne kot se obrabi disk, bi tudi bilo smiselno zamenjati po tem postopku

http://blatnik.net/megane/index.php?topic=3105.0" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori