Nadzor tlaka v pnevmatikah

Uporabni vodiči
Odgovori
Uporabniški avatar
Pisaneli
Prispevkov: 40
Pridružen: 14 Feb 2015, 20:04
Kraj: Žiče - Sl. Konjice

Nadzor tlaka v pnevmatikah

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Pozdravljeni

Prosim za vašo pomoč.

Če kupim nov Renault Scenic ima ta že v vseh štirih letnih gumah senzorje za nadzor tlaka.
Ko montiram zimske gume na svoja platišča je potrebno kupiti dodatne senzorje in le-te ponovno povezati z sistemom.

1. Kolikšen je strošek na servisu?
2. Kako se avto obnaša, če senzorjev ni v gumah? Javlja napako ali se jo da brisati?
3. Recimo, da si po zimskih gumah (z senzorji) doma premontiral na letne gume ali je potrebno le-te ponovno spariti na sistem, čeprav so preteklo sezono že bile sparjene? Bral sem nekje, da bi se naj prejšnji senzorji ponovno spajali.
4. Ali je možnost vgraditi neoriginalne senzorje?

Hvala za odgovore.

LP Gorazd
TuningBoy
Prispevkov: 495
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:10

Re: Nadzor tlaka v pnevmatikah

Odgovor Napisal/-a TuningBoy »

Katerega scenica pa imaš 2 ali 3?

imam megane-a 3 z senzorji in jih imam montirana samo na letnih platiščih. Na zimskih sem brez in mi samo javi (ko prižgem avto) tire sensor absent in to je to. Avto normalno deluje tudi brez senzorjev. Brez veze je kupovati še ene senzorje za zimski komplet gum. Neoriginalnih ni, rabljeni so pa okoli 50€ za kos (za nove pa ne vem)

lp
Renault Laguna 2 Grandtour (2007) ph2 2.0DCI 127kw - sold
Renault Clio II (2001) 1.4 16V Grand Confort - sold
Renault Megane 3 RS (2010) - sold
Renault Clio II (2002) 1.4 16V Privilege -Sold
Renault Megane IV Grandtour (2017) 1.5 DCI Bose - Daily
Uporabniški avatar
Pisaneli
Prispevkov: 40
Pridružen: 14 Feb 2015, 20:04
Kraj: Žiče - Sl. Konjice

Re: Nadzor tlaka v pnevmatikah

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Pozdrav

Hvala za odgovor.

Odločam se za nakup novega Scenica in me zanima Renault-ova rešitev in delovanje sistema.
Ker po novem zakonu, če ti sistem ne deluje ne narediš tehničnega in pa lahko si kriv za nesrečo.

LP Gorazd
Uporabniški avatar
kyosho
Prispevkov: 84
Pridružen: 02 Feb 2015, 20:30
Kraj: Maribor

Re: Nadzor tlaka v pnevmatikah

Odgovor Napisal/-a kyosho »

To pa prvič slišim. Logično bi bilo da če imaš pravilen tlak v gumah je OK, ne glede na sistem.
U ovaj biznis bolji majmun od mene nema
Uporabniški avatar
Pisaneli
Prispevkov: 40
Pridružen: 14 Feb 2015, 20:04
Kraj: Žiče - Sl. Konjice

Re: Nadzor tlaka v pnevmatikah

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Pozdrav

Sem danes kontaktiral Renault in dobil naslednje podatke:

Z 01.10.2014 so senzorji tlaka v pnevmatikah del serijske opreme in so v vsakem novem vozilu. V kolikor senzorjev ni na platiščih sveti opozorilna lučka na komandni plošči in je ni mogoče izbrisati dokler se ne namesti kompleta platišč z senzorji. Nove senzorje je potrebno obvezno povezati z testerjem v avtu. Cena za 16'' jeklena platišča 65€ za kos, 4 senzorji stanejo 215€ + prilagoditev 35€. Skupaj 510€ pa še nimaš gum.

Če imaš dva kompleta platišč (zimske in letne) je potrebno ob vsaki menjavi ponovno spariti z testerjem saj si sistem zapomni samo 4 senzorje.


LP Gorazd
Uporabniški avatar
Andyr26
Prispevkov: 232
Pridružen: 29 Maj 2009, 14:34

Re: Nadzor tlaka v pnevmatikah

Odgovor Napisal/-a Andyr26 »

Pozdravljen,

jaz ti lahko povem za laguna II 2007, kar pa ne pomeni, da bo pri tvojem isto.

Imam en original komplet platišč s senzorji, kasneje sem pa kupil še en komplet rabljenih platišč ravno tako s senzorij in se zapeljal do najbližjega pooblaščenca, kje mi je nove senzorje vpisal v avtomobilsko pamet (20EUR in dobro minuto dela) in od takrat naprej veselo premotiram platišča sam in avto sam prepozna oba kompleta (lahko se vpiše do 8 platišč.)

Kot sem rekel, ne vem če je to pri novem scenicu enako ampak skoraj bi se upal trditi, da bi moralo biti po 8 letih vsaj enako če že ne boljše, se pravi ni potrebno vsakič ko premotiraš platišča ponovno vpisovati senzorjev.

Glede senzorjev pa prvi zadetek na ebayu, ki sem ga dobil, verejtno se jih najde še kar nekaj.
http://www.ebay.co.uk/itm/renault-tyre- ... 463595a3b5" onclick="window.open(this.href);return false;

Lp
Renault Laguna II Initiale Paris 2.0dci 127kW l.2007
Odgovori