Renault Megane II 1.6 16v

Predstavite Vašega Renault-a
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

Končno bi lahko rekel, po dolgem času ko sem opravil vozniški izpit sem kupil svoj prvi avto. Ker je oče zaposlen na Reno servisu sem se na renoje nalezel že od malega in praktično ne poznam drugih avtomobilov, zato je bilo jasno da bo prvi in vsak naslednji avtomobil Renault. Prvi pa je Megane coupe 1.6 16v motor. Prevoženih ima kar nekaj kilometrov, vendar je kar dobro ohranjen zunaj in notri. Želje so da bi sčasoma izgledal še malo boljše, če bodo finance dovoljevale. Zaenkrat samo ena slikca ki sem jo posnel takoj ko sem ga pripeljal domov, kaj več pa ko bo čas še bolj podrobno ga pogledat :D

Slika

Tudi če mi renoji ne bi bili všeč, bi me verjetno izgnali od doma, če bi kupil kaj drugega glede na to kaj vse že imamo :D

Slika
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

Že dan po nakupu skuterja sem le tega razstavil in začel predelovati in zgodba se kot kaže tukaj ponavlja. Saj ne da mi Renojev radio ni všeč ampak nudi premalo in jaz sem prerasel cd-je, tisti mp3 varjante za vžigalnike z usb vhodom pa so mi katastrofalne, tako da je bilo pogruntat nekaj drugega.

Zadnjič sem pospravljal po sobi in našel tole in takoj z njim odhitel v avto
Slika

Ker pa je sam radio veliko prevec vsiljiv ce ga zamenjam z originalnim na sredinski konzoli in ker bo tam potreben prostor se za kaj drugega se je bilo potrebno znajti malo drugace.
Slika

Slika

Ko sem razdiral plastiko pri ročni sem opazil da manjka guma, ki skriva pogled pod plastiko pr ročici ročne, druga pa je bil obrnjena narobe (nimam pojma kako in zakaj je blo tako) pa če ma kdo slučajno kašno viška se priporočam :D
Slika

In pa nova pozicija radia
Slika

Slika

Ideja je neke vrste BMW-jev iDrive oz. njihov vrteci gumb :D :P
Se nadaljuje...
Uporabniški avatar
casiop3
Prispevkov: 156
Pridružen: 11 Jan 2009, 01:53
Kraj: Stalingrad

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a casiop3 »

zanimivo. skoda sam za prodal v naslovnu da ga ne bo več
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a clio open »

Sem že mislil, da se bom sedaj nagledal fotk projekta, je pa samo teaser... :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

casiop3 napisal/-a:zanimivo. skoda sam za prodal v naslovnu da ga ne bo več
Bo še vedno, vendar ga ne bo več toliko....sploh pa ima ta Megan gromozanski predal s pokrovom na vratih
clio open napisal/-a:Sem že mislil, da se bom sedaj nagledal fotk projekta, je pa samo teaser... :D
Delam vzporedno z objavami, tako da ne bo vsak dan update-a :D nazalost

Drugače pa smo malo probavali kako bi pasale feltne na avto
17ke normalne všine

Slika

VW :D

17ke in spuščen

Slika

Original Reno z novega Clia 16 col

Slika

In šele v temi smo spregledali da zgleda avto z zavesicami kot da bi ga vozil starejši možakar, zato so šle dol :D

Slika

Kakšno je vaše mnenje. Po videnem pod 17 no go...je imel kakšen na takem Meganu 18ke, oz. se jih sploh dobi s TUV-om za ta avto?
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Storz »

Punca ma 18ke na meganu.. Klele ma temo.. http://www.renault-klub.si/forum/viewto ... 0&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;

TUV-ja ne dobiš zravn.. gre gor in da se homologerat..

drugač pa saj 17ke gor nataknt.. na 18 in 8,5 šiine pa 225 gume gorr zgleda brutalno.. Pa nujno v podn..
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

Zadeva se premika bolj počasi, ker mi primankuje časa....tule je rezultat kitanja, brušenja, kitanja, brušenja, kitanja, brušenja, šprickita, brušenja, šprickita brušenja,.....šlo je še enkrat v šprickit da se pripravi za barvanje, drugače pa je to to. Z nastalim sem kar zadovoljen, ker so se linije lepo ujele, na sliki zaradi mat šprickita ni tega opazit....ker me je matral firbc nisem mogel da nebi vtaknil tipk, da vidm kako izgleda.

Slika
Slika
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a R5 »

Lično narejeno,res pohvalno
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

Zadeve bi se torej lahko premikale občutno hitreje, vendar ko se kaj premakne opazim da nimam orodja in materiala za nadaljevanje, zato bolj kot ne razmišljam katero orodje kupit :D
Zadnja pridobitev je pnevmatski brusilnik, ki je vredn dnarja in s katerim sem končno zbrusil plastike, za prileganje vezij, ekranckov,...

Slika

delno zaradi tega je stvar tudi kakšen dan predolgo zgledala takole

Slika

Ker mi ob nakupu ni delala osvetljava za ventilacijo in klimo sem zamenjal, obenem pa razdrl še plastike vse do enkrancka za radio.

Slika

Slika

Kot kaže je Reno že 12 let nazaj vedel kaj nameravam in je zadevo elegantno razdelil na tri dele.

Slika

Ker je radio sedaj pri ročni bo problematično gledat tja na enkrancek, zato je bilo treba najti novo pozicijo.

Slika

Tudi sam radio je moral nekam drugam, ker je prostor pod naslonom za roke prevec dragocen....ploscica podaljsana od radia

Slika

Slika

Prostora še za dva radia :D

Slika

Pa kolega je prletu mimo in smo probal še kaku se 18 poda meganu....presenetljivo dobr, akcija je stekla, gume so doma feltne pa narocene :D

Slika


V prihodnjem delu esmeralde.....
Slika
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Storz »

Lepo da rihtaš ampak zakaj že v osnovi nisi uzel radia na tač ? kej tazga kot ima sanchy ? zadeva paše ko ta na mamo notr brez kakršnih koli predelav (ok odrezat je treba plastičo "palčko" katera je med predalom in radiem to je pa use).. pač na vrhu ti kaže samo uro ampak jbg.. čeprav te na nek način razumem bol zanimivo je ustvarjat sam in naštuderat kaj "novega" oz drugačnega

Drgač pa 18ke so supr sam treba je nujno nižat ker drgač je ko traktor..
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Te zadnje feltne so iz rdeče Astre GTC? :)


Me pa res zanima, kako bo na koncu izpadlo.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

Storz napisal/-a:Lepo da rihtaš ampak zakaj že v osnovi nisi uzel radia na tač ? kej tazga kot ima sanchy ? zadeva paše ko ta na mamo notr brez kakršnih koli predelav (ok odrezat je treba plastičo "palčko" katera je med predalom in radiem to je pa use).. pač na vrhu ti kaže samo uro ampak jbg.. čeprav te na nek način razumem bol zanimivo je ustvarjat sam in naštuderat kaj "novega" oz drugačnega

Drgač pa 18ke so supr sam treba je nujno nižat ker drgač je ko traktor..
hmm nwm...vse kar dajem v avto mam ze doma, radio bi mogu pa kupt. Ko kaj najdem skrito v omari gruntam kako bi pasalo v avto in zacnem hitet rezat plastike :D :P


Ja feltne so z Astre...najlepša kar sem jih kdaj vidu in od kjer sem dobil navdih za tablco v armaturki :D
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

Evo takole je prislo lakirano...sem koncno polakiral tako da sem bil skoraj ze povsem zadovoljen, pa nardi fotr prepih v delavnici in je nametalo smeti gor, zato je bilo treba vse zmatirat in na roke spolirat....vidi se se par prask zaradi grobega matiranja, ampk glede na to da nihce ne gleda tiste plastike sem kar zadovoljen.

Slika

Vstavljene tipke

Slika

Slika

Slika

Slika

Povezava do lcd ekrancka

Slika

Vstavljeno vezje in pokrov

Slika

Slika

Prostor za srce radia in kovinski konektor antene oblimana z armafleksom da ne bo kaj prevec ropotalo, skripalo se treslo,....

Slika

Slika


Se montirano brez gume ob rocici rocne

Slika

Slika

Slika

Sele na slikah vidm, kako se na tem laku takoj pozna vsak prstni odtis, prah, smeti

K smo ze pri stvari, lahko nardim se short shifter :P

Slika

Nosilcek, ki bo drzal radio pri miru za klimo

Slika

Je prsu kolega mimo in smo mel malo sole varjenja....pa mu ne gre glih :P

Slika

Slika

Slika

Se nocna

Slika

Ce potegnm crto....vozim se s tem ze par dni in je cist simpl za uporabo...uporablja se vecinoma vrteci gumb in pa dva, oz. trije gumbi na vrhu, ki so takoj otipljivi, tako da je pogled vedno usmerjen na cesto....deluje tako kot sem si zamislil, je pa videt napake pri lakiranju, ampak glede na to da se bo v to plastiko gledalo samo takrat ko bom komu na novo kazal kaj je to za eno cudo bom prezivel :D
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Kaj pa armatura (sredinska konzola)? Je še v delu al je tudi že fertik?
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
casiop3
Prispevkov: 156
Pridružen: 11 Jan 2009, 01:53
Kraj: Stalingrad

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a casiop3 »

zanimivo js bi dal sam temno crno ne tako lakirano, tu se bo ful poznalo gor odtisi od prstov pa to?
Odgovori