Homologacija - pomoč

Homologacije, zakoni, predpisi
Odgovori
grega82
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Okt 2013, 14:40

Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a grega82 »

Pri nakupu avtomobila seveda nisem bil na pozoren. Ko pa sem iskal homologacijski kartonček pa sem opazil da ga sploh ni v avtu. Avto sem pa kupil pri Avto Škafar v M. Soboti. Sedaj me pa zanima kam naj se obrnem? oz kje se da pridobiti novega ter koliko stane? Ko sem klical na servis, so mi rekli da ga ne morajo najti, se pravi da so ga očitno založili!

lp
Uporabniški avatar
Morphy
Prispevkov: 239
Pridružen: 06 Feb 2009, 04:35

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a Morphy »

Zdej nisem glih najbl informiran glede tega, ampak tam kjer si kupil avto, bi ti ga naj bli dolžni priskrbet. Verjetno bi se moral obrniti na uradno renault avto hišo oz. na Renault uvoznika za Slovenijo, da ti izdajo duplikat. Stalo bo verjetno okrog 30 €. Je pa tako, da ta kartonček mora biti vedno v vozilo in na vpogled uradni osebi, torej če ga nimaš , te lahko kaznujejo policaji, isto če ga zahtevajo, ne moreš brez njega opraviti ponovne registracije. Kako pa to izgleda v praksi, je pa druga stvar, mene še nikoli ni nihče vprašla za njega :)
tom_II
Prispevkov: 6
Pridružen: 05 Nov 2013, 10:55
Kraj: Primorska

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a tom_II »

Dober dan vsem skupaj
najprej bi rad pohvalil vaš forum ga že nekaj časa spremljam in sedaj sem se še registriral.

Potrebujem pomoč glede vpisa druge dimenzije pnevmatik v hom. kartonček. Trenutno ima moj avto samo dimenziji 225/40/R18 ampak jaz bi rad imel zimske pnevmatike dimenzije 205/55/R16.
Ker bi rad kupil jeklena platišča me zanima kako lahko to uredim ker Renault Slovenija noče slišati za vpis drugih dimenziji.
dobil sem en TUV certifikat in me zanima če je ta vredu, dovolj za vpis nove dimenzije.
http://www.aez-wheels.com/certificates/KFZ/7880.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

lp
Tomaž
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Kateri avto imas? Cudi me da imas samo eno dimenzijo?
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
tom_II
Prispevkov: 6
Pridružen: 05 Nov 2013, 10:55
Kraj: Primorska

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a tom_II »

Megane grandtur 2.0 GT
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Obrni se na matsport(a3m)oni ti uredijo zagotovo homoligacijo.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
tom_II
Prispevkov: 6
Pridružen: 05 Nov 2013, 10:55
Kraj: Primorska

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a tom_II »

Kar sem iskal po netu na straneh proizvajalcev platišč sploh ni možnosti drugačnih kot 18 ali pa sploh tega modela ni v bazi je samo 110Kw moj je kao 120kW
A mislite da bo s časom možno pridobiti tuv za 16" platišča?

lp
Tomaž
tom_II
Prispevkov: 6
Pridružen: 05 Nov 2013, 10:55
Kraj: Primorska

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a tom_II »

A bi naredil homologacijo če bi imel na papirjih moč motorja 63-110 kW jaz pa imam 120Kw?

lp
tom_II
Prispevkov: 6
Pridružen: 05 Nov 2013, 10:55
Kraj: Primorska

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a tom_II »

zakumi napisal/-a:Obrni se na matsport(a3m)oni ti uredijo zagotovo homoligacijo.
Sem uprašal za tuv za momo pa sem dobil odgovor da mi ga ne morejo pridobiti.
Uporabniški avatar
300M
Prispevkov: 181
Pridružen: 18 Jan 2014, 17:06

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a 300M »

Imam sam enako tezavo tudi prejsni lastnik od katerega sem kupil avto sploh ni imel homologacijskega kartončka torej kje bi se dalo dobiti homologacijski kartonček za moj avto renault clio in koliko to stane? Drugače pa ali moram to obvezno imeti in če nimam koliko je kazni?
Uporabniški avatar
300M
Prispevkov: 181
Pridružen: 18 Jan 2014, 17:06

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a 300M »

300M napisal/-a:Imam sam enako tezavo tudi prejsni lastnik od katerega sem kupil avto sploh ni imel homologacijskega kartončka torej kje bi se dalo dobiti homologacijski kartonček za moj avto renault clio in koliko to stane? Drugače pa ali moram to obvezno imeti in če nimam koliko je kazni?
???????????? :(
Uporabniški avatar
kupi
Prispevkov: 130
Pridružen: 03 Dec 2007, 22:09
Kraj: Dobrepolje

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a kupi »

Ko sem jaz kupil svoj avto, tudi ni imel homologacijskega kartončka. Kupil sem pa avto v avtohiši. Rekli so, da bodo oni kontaktirali renault slovenija, in tako so mi po enemu mescu zrihtali duplikat homologacijskega kartončka za moj avto. Kakršno imam jaz izkušnjo, se bi morali v avtohiši potrudit, da ti priskrbijo kartonček. Za izdajo duplikata pa nisem plačal nič.
Uporabniški avatar
300M
Prispevkov: 181
Pridružen: 18 Jan 2014, 17:06

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a 300M »

aha avto sem kupil od privat osebe torej naj grem na najbljižji renault servis in tam povprašam za to? Ali pa kar sam napišem prošnjo za duplikat samo nevem kam naj jim napišem na kateri naslov?
Uporabniški avatar
kupi
Prispevkov: 130
Pridružen: 03 Dec 2007, 22:09
Kraj: Dobrepolje

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a kupi »

Jaz bi probal it na kakšen renault servis pa bi povprašal, kaj pa kako glede tega kartončka in če je možno da ga oni pridobijo. Če bi bilo potrebno plačilo, bi ga pa pač plačal.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Homologacija - pomoč

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Jst sem se obrnil na LLP, od tam so me usmerili na Renault Slovenija, kjer so me potem usmerili na carinski urad Koper, ker je bil avto pač iz uvoza. Kje so oni potem to uredili, ne vem. Prejel sem po pošti, cena duplikata cca 30€.
Odgovori