pomoč- vsi ki imate twingota gt-ja

Modifikacije vozil
Odgovori
Uporabniški avatar
ka8ka
Prispevkov: 88
Pridružen: 10 Jul 2010, 17:29
Kraj: Domžale

pomoč- vsi ki imate twingota gt-ja

Odgovor Napisal/-a ka8ka »

čaw

če si morda opazil sm tudi sam lastnik vozila twingo gt

imam eno težavo... cca 3 mesece nazaj mi je pričelo nekaj klikati v volanu na kar se je izkazalo je dobila volanska letev luft v nekih zglobih kar pomeni da je potrebno zamenjati zadeva pa ni poceni
ampak imam neke veze pri uradnem servisu da mi to lahko zamenjajo pod garancijo ki pa je meni nažalost potekla ampak mi je dejal prijatelj da mi to lahko vseno popravijo na garancijo samo da rabim nekoga najti ki ima twingota gt in more biti v garanciji.

sedaj me zanima če bi mi bil pripravljen pomagati? rabim številko šasije in leto izdelave in to je vse in bil bi ti zelo hvaležn

prosim za odgovor

lp andraž 051307540
Uporabniški avatar
Bucko99
Prispevkov: 201
Pridružen: 01 Feb 2011, 22:58

Odgovor Napisal/-a Bucko99 »

Koliko pa je strošek popravila ?Koliko km imaš ?
Sicer pa ne vem kdo ti bo dal šasijo, saj v tem primeru potem njemu ne velja garancija, če se mu zgodi podoben primer :roll:

Hvala,

LP B
Clio 1.6 GT
Uporabniški avatar
ka8ka
Prispevkov: 88
Pridružen: 10 Jul 2010, 17:29
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a ka8ka »

itak da mu velja...zakaj pa mu nebi?

avto ma 78.000km

več kot okol 700 eur nova
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Meni je pri RSu tudi pokalo v volanu in so mi najprej menjali dolg del volanske letve, pa se je napaka kmalu zopet ponovila.
Potem so menjali še tisti del, ki pride od volana naprej (mogoče je dolg kakšnih 50cm) in je bilo vredu.

Se mi je pa pokanje pojavljalo vedno bolj pogosto, tako pri vrtenju na mestu, kot tudi med vožnjo. Vedno mi je počilo zjutraj, ob zagonu. Občasno pa je pokalo tudi, ko sem se peljal v ovinek in je bila na cesti kakšna grbina.
Slika
Uporabniški avatar
ka8ka
Prispevkov: 88
Pridružen: 10 Jul 2010, 17:29
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a ka8ka »

meni poka ob luknjah ampak sm mel na servisu in nima nič lufta ..recimo kak končnik ali roka...in ko dam volan na hitro malo levo malo desno ga notri poka???in zato so mi rekli da je to volanska letev???

ful bi bil vesel in hvaležn če bi mi kdo lahko pomagal ker se je grozno vozit ko ti neki skos malo poka ;)
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

ka8ka napisal/-a:meni poka ob luknjah ampak sm mel na servisu in nima niè lufta ..recimo kak konènik ali roka...in ko dam volan na hitro malo levo malo desno ga notri poka???in zato so mi rekli da je to volanska letev???

ful bi bil vesel in hvaležn èe bi mi kdo lahko pomagal ker se je grozno vozit ko ti neki skos malo poka ;)
Pri mojemu tudi ni bilo nič lufta.
Upam da ti uspe zrihtati in da se ti javi kdo z GTjem. Drugače pa najdi kakšnega rabljenega v garanciji na avto.net in ga pojdi pogledat, ter preveri po št. šasije :wink:
Slika
Uporabniški avatar
ka8ka
Prispevkov: 88
Pridružen: 10 Jul 2010, 17:29
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a ka8ka »

haha imam to v mislih haha
se7en
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Mar 2008, 00:26

Re:

Odgovor Napisal/-a se7en »

ka8ka napisal/-a:meni poka ob luknjah ampak sm mel na servisu in nima nič lufta ..recimo kak končnik ali roka...in ko dam volan na hitro malo levo malo desno ga notri poka???in zato so mi rekli da je to volanska letev???

ful bi bil vesel in hvaležn če bi mi kdo lahko pomagal ker se je grozno vozit ko ti neki skos malo poka ;)
Moj je žal že izven garancije, tako da ti "direktno" ne morem pomagati, lahko pa povem, da se nebi smelo pojavljati nobeno pokanje in to ni nekaj "standardnega" pri GTju... Meni ni pokalo niti pri original 15 col platiščih, niti ko sem ga nižal za 3 cm, niti ko sem gor dal 16col letni SET, niti z zimskimi 14col navadnimi jeklenimi platišči ne. Mogoče ga prepočasi pelješ? :P (joke)

Jaz bi vztrajal da mi zadevo odpravijo. Garancija ali ne, je stvar tvoje iznajdljivosti.

Lp in srečno.
Twingo _ GT
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Re: pomoč- vsi ki imate twingota gt-ja

Odgovor Napisal/-a dci »

hm, sm najdu tole temo in opisan problem je podobne mojemu, podobno poka.. ne med vožnjo, na dvorišču ali parkerplacu, ko obračam avto. bodo tole raziskal..
Uporabniški avatar
Bucko99
Prispevkov: 201
Pridružen: 01 Feb 2011, 22:58

Re: pomoč- vsi ki imate twingota gt-ja

Odgovor Napisal/-a Bucko99 »

Ve kdo za kakšen Renault servis v okolici LJ, kjer se spoznajo na ''problem volanske letve'' ? in jim ne bi bil problem tega zamenjati v garanciji ? Hvala,

LP BB
Clio 1.6 GT
Uporabniški avatar
ka8ka
Prispevkov: 88
Pridružen: 10 Jul 2010, 17:29
Kraj: Domžale

Re: pomoč- vsi ki imate twingota gt-ja

Odgovor Napisal/-a ka8ka »

Bucko99 v čem pa bi bil lahko problem?
Kaj tudi tebi poka? Imaš garancijo?

Jst poznam nekoga ki bi ti zamenjal na garancijo
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: pomoč- vsi ki imate twingota gt-ja

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Meni so napako v prvo našli pri Klančarju na Rudniku pri Lj.
Slika
Uporabniški avatar
Bucko99
Prispevkov: 201
Pridružen: 01 Feb 2011, 22:58

Re: pomoč- vsi ki imate twingota gt-ja

Odgovor Napisal/-a Bucko99 »

Ma ful se mi ne da pregovarjat na servisih o normalnosti le tega lufta :x Grem ta teden še 1x do Carja, mam varianto še v Kranju, sam rajs bi nek tle blizi LJ. Ka8ka mi lahko na PM sporočiš kateri kolega/ servis ? Hvala,
Clio 1.6 GT
Uporabniški avatar
ka8ka
Prispevkov: 88
Pridružen: 10 Jul 2010, 17:29
Kraj: Domžale

Re: pomoč- vsi ki imate twingota gt-ja

Odgovor Napisal/-a ka8ka »

škofja loka
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: pomoč- vsi ki imate twingota gt-ja

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Jaz s Carjem nimam dobrih izkušenj, tudi pri Realu so mi prvič menjali volansko letev in ko se je čez 2 tedna napaka ponovila, me je mehanik prepričeval, da je to normalno, če poka v volanu.
Pri Klančarju na Rudniku so mi pa takoj zamenjali en del pri volanu in odpravili težavo.
Slika
Odgovori