Megane III Grandture menjava akustike in vprašanja

Vse o ozvočenju avtomobilov
Odgovori
Borut81
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Okt 2011, 18:32
Kraj: Zasavje

Megane III Grandture menjava akustike in vprašanja

Odgovor Napisal/-a Borut81 »

Lep pozdrav.
Drugi teden dobim novega Megana III karavana in imam kr nekaj vprašanj.
Imam namen zamenjati original avtoradijo z Pioneerjam. Ok potrebujem le tisto masko za vgraditev 1-DIN radija. To sem našel na supersound.si za 35€
Je že kdo odstranjeval to plastiko stran ? Kje začet in na kaj morm biti pozoren....
Nekje na tem forumu sm zasledil da ima Megane Berline na armaturki tweeterje a le luknje brez zvočnikov....a je to res ??? A so vsaj kabli napeljani do tja ? Sprašujem ker Berline in Grandtour sta si bolj kot ne isto znotraj.

Imam namen dokupiti tudi vzvratno kamero ter lcd ekran. Našel sem zadevo, kjer je lcd ekran skrit v vzvratnem ogledalu, kar pa mi je zelo všečno. Je že kdo to zadevo videl kak zgleda ? Kak se kej to obnese ?

Vsak komentar je dobrodošel. . .
Uporabniški avatar
lukeatluke
Prispevkov: 660
Pridružen: 18 Maj 2010, 17:46

Odgovor Napisal/-a lukeatluke »

Borut81
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Okt 2011, 18:32
Kraj: Zasavje

Odgovor Napisal/-a Borut81 »

aha cool sej vzvratno ogledalo sem že našel in plastiko od radija. Edino nevem kje začet razkopavat da snamem original radijo vn. To me enino žere.... nebi rad kaj pokvaril že pri glanc novem avtu...
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

jaz sem komplet menjal razen radia. sem ga pa moral vzet ven. vse zvocnike, ojacevalce vufer vse sem menjal. maš nekje opisano če pa želiš kaj več pa pm
Borut81
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Okt 2011, 18:32
Kraj: Zasavje

Odgovor Napisal/-a Borut81 »

Vrjetno nebo nihče jezen če kar tu napišeš, bodo tudi drugi veseli če bodo imeli podobne težave.

Torej rad bi zamenjal radijo...OK nimam še avta, pride drugi teden pa vseeno.
Kje začneš razkopavat, da lahko odstraniš radijo.
Masko za 1-DIN radijo sem že našel. Potrebujem le informacije kje začeti razstavljati da lahko zamenjaš.

Hvala za pomoč....
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

bom jutri našel pa objavim in napisem!
Zadnjič spremenil UrosJ, dne 30 Nov 2011, 21:56, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

sem eno vseeno našel zdaj,


no vlgavnem , začet moraš tako da odstraniš to ozko plastiko nad predalom sovoznika, na desni strani porini nekaj not da jo privzdigneš potem pa počase vleči vztran! prav tako moraš odstranit on majhen košček pri volanu, nato sredinsko plastiko spodaj za rob samo potegni pa bo izskočila in tako proti vrhu( klimi) nato pa prideš do šraufov od radia. in to je to! sestaviš kontra temu :)

Slika


samo zdaj pazi ko je mrzlo da kaj ne polomiš, daj si en kalolifer malo not pa segrej plastiko. hitro kaj zleti verjemi ;)



lp
Borut81
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Okt 2011, 18:32
Kraj: Zasavje

Odgovor Napisal/-a Borut81 »

aha super da sm tole zvedu, ker so mi na servisu rekl da bodo rabl cele 3 ure dela, ker je potrebno sneti komplet armaturo dol...... miselem kaj so seznanjen s temi stvarmi...pol pa voz na uradn servis avto k znajo delat po sistemu 1+1=2 kokr pa kej kompliciraš pa le tega neznajo nardit ker ne znajo zračunat 1+1-1 = ??? to je pa že problem.....


Zanima me samo še to k gledam te konektorje, ali morem dokupit še kakšen konektor da bom lahko priklopil Pioneerjev avtoradijoi gor ???

Ker po kablih sodeč imam filing da bo potrebno...
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

ja bo potrebno ja. tisti vseni del moraš kupit in samo priklopit.


Maš v moji temi moj avto slike in opis menjave. poglej pa povej če te še kaj zanima.

lp
Borut81
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Okt 2011, 18:32
Kraj: Zasavje

Odgovor Napisal/-a Borut81 »

kako se pa reče tistemu vmesnemu delu da si nebom belil glave pa narobe naročval preko interneta ???

Pa še zadeva z visokotoncem...original jih ni notri, pašejo pa od Clia :-) vendar ni napeljave zanj. Ko potegnem kable jih lahko direktno zlotam na izhode od zvočniko al ne ?
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

kaj ni visokotoncev v meganuu?????

to ne morem verjet.


http://www.mytrendyphone.co.uk/shop/iso ... 7133p.html
mislim da nekaj takega rabiš

za levi kabel oz visokotnes potisni od zgoraj navzdol "foršpan" ali kako vi pač rečete temu. rini bolj proti vratam oz tu skos pri varovalkah in boš hitro videl . desnega pa sem odstranil tisto stransko plastiko kjer imaš stikalo za aribag, in ga enako porineš zgoraj skos luknjo nekam sem prodi vatom pa boš že nekje videl kje bo ven silil.

original so zlotani direkt gor no zraven na tem izhodu na radiu ko gre na "globokotonec" tu je vztran vzet od tega , ker ima itaq viskotonec kondenzator gor da reže frekvence.



lp
Borut81
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Okt 2011, 18:32
Kraj: Zasavje

Odgovor Napisal/-a Borut81 »

ja tut jst nism mogu vrjet da neki manjka v sprednjem sistemu. Sm dvignil mrežice in tudi kabla ni blo poleg.... tko da bo treba tut to uredit. Če ne drugega jih mam vsaj doma original iz Clia III, ki pa po videzu sodeč naj bi pasali noter, kot ata na mamo :-) ...

Mogoče je res odvisno od opreme, ker jst sm ravn dans domov prpelu Megane III Groundtour 1.6 z Color Edition opremo...

Sedaj še iščem kje kupiti tisti vmesnik da bom lahko notr dal Pionerjev avtoradio, masko mam pa že doma :-)
Borut81
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Okt 2011, 18:32
Kraj: Zasavje

Odgovor Napisal/-a Borut81 »

Evo, radijo mi je uspelo zamenjati, pravtako samo masko, vgradil sem visokotonce.
Razlika v avtu je zelo očitna, ko original zvočniki dobijo malce več watu od Pioneerjevega avtoradija.

Sedaj me pa zanima še, če je že kdo vlekel kabel iz akumolatorja v prtljažnik, kje je prebil steno oziroma kje ga je vlekel skozi na voznikovi strani....

mogoče kakšna slikca ? Bi bil zelo vesel, če se kdo potrudi .....

THX
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

jaz mam na vseh avtih do sedaj ki sem jih imel kabel speljan pod avtom, in zadaj nad zadnjo premo oz za rezervoarjem čisto zgoraj na vrhu plastike od rezervne gume luknjo zvrtano kabel skos in silikon okrog. kabel gre nazaj kjer grejo ostale szvari. nikoli nobenih problemov. ga lepo fiksiraš in je to to.

lp
Odgovori