Loputa za krozenje zraka v kabini - Megane II

Uporabni vodiči
Odgovori
Pancho
Prispevkov: 719
Pridružen: 15 Avg 2006, 10:51
Kraj: Obala

Loputa za krozenje zraka v kabini - Megane II

Odgovor Napisal/-a Pancho »

Ker sem ze drugic posredoval informacijo kako priti do omenjenega motorcka oz. mehanizma lopute, bom kar tukaj napisal kratko navodilo.
Meni sicer loputa pri zagonu avtomobila ni delala tezav, je pa ostala odprta. Sem bil na servisu in mi niti sami niso znali (hoteli) povedati tocno koliko je dela ter kaj vse je potrebno razdreti, da se pride do mehanizma.
Po spominu se mi zdi, da bi bilo potrebno najprej odstraniti predal pred sovoznikom, kar lahko naredis sam brez, da bi kaj polomil.
Odpres predal in zgoraj bos videl torx vijake (mislim, da so trije), eden pa je par cm v predalu, tam kjer je luknja za zatic predala (eden, se mi zdi, da je se pod sovoznikovimi nogami na levi strani, nisem preprican; daj pac pregledat, je vse vidno). Ob strani, kjer je stikalo za izklop sovoznikove zracne vrece, najprej snames gumijasto tesnilo vrat (zelo enostavno, samo povleces z roba), da imas prost dostop do stranice. Nato primes tisto stranico, kjer je tudi stikalo in vse skupaj z malo obcutka izvleces iz zaticev (v desno proti vratom). Tako prides se do dveh vijakov in predal samo se izvleces iz armaturne plosce. Potem pa, se mi zdi, da prides na levi strani do omenjenega pogona za odpiranje in zapiranje lopute (bel zobnik in palicica za premikanje lopute). Upam, da je to, to in da sem kaj pomagal pri resitvi te nadlezne napake.
Sam zadeve nisem resil, ker sem avto prej prodal.


P.S.: Ce je kdo po tem opisanem postopku uspel zamenjati mehanizem, ga prosim, da kar tukaj napise nadaljevanje zamenjave oz. kaj je se potrebno storiti, da se mehanizem zamenja.

Lp, Tomaz
Uporabniški avatar
primorc20
Prispevkov: 31
Pridružen: 24 Jan 2007, 19:26

Odgovor Napisal/-a primorc20 »

Prilagam resitev za vse, ki jih bo to popravilo se doletelo.

Skratka, najprej je potrebno odstraniti predal pred sovoznikom. (Odviti tri vijake v predalu in dva ob strani, kjer je stikalo za izklop sovoznikovih airbagov) Isti postopek kot pri menjavi filtra klime.

Motor in mehanizem lopute klime je takrat ze viden.
Oznacen z rdecim krogom:

Slika


Odviti je potrebno tri vijake in sneti konektor in motorcek/celoten mehanizem je zunaj:

Slika

zamenjati je potrebno celoten crn del z motorjem in prenosi v njem, saj se posameznih delov ne dobi.


In nasli smo krivca za ropot lopute: odlomljen zob na zobniku:
Slika



Cena celotnega mehanizma na servisu je 58 evrov. Proizvajalec je Valeo, toda tega dela se ne da dobiti nikjer drugje kot na servisu, niti ni kake kopije. Mogoce bi kdo lahko naredil tak zobnik?

ko imate enkrat nov del je postopek zamenjave enak kot za demontazo. paziti je treba le, da mehanizem pravilno nasede na loputo klime. Vendar to je bo problem, saj je med mehanizmom in loputo ozobljen prenos, ki ga lahko sestavimo skupaj le na en nacin- ne moremo zarotirati. Mislim pa, da loputa tudi v odprtem polozaju ni do konca odprta.

Jaz sem sicer kupil rezervni del in ga zamenjal, mogoce kdo v naprej najde boljso/cenejso varianto.
Uporabniški avatar
scenicII
Prispevkov: 130
Pridružen: 04 Sep 2006, 08:58
Kraj: Okolica Celja

Odgovor Napisal/-a scenicII »

A se je slucajno ze kdo srecal s takim problemom pri Scenicu (letnik 2004). Danes zjutraj mi je ta zadeva zacela ropotati. Problem je v tem, da Scenic te lopute nima na tako dostopnem mestu, ampak pred voznikom med armaturko in pozarno steno. Ce je ze kdo reseval to situacijo, prosim, ce lahko napise svoje izkusnje.... :?

Hvala, Tomaz
Uporabniški avatar
matheos
Prispevkov: 12
Pridružen: 17 Apr 2009, 18:23

Odgovor Napisal/-a matheos »

Imam pri Meganu l. 2002, podobem problem, sam men se zdi, da je v mojem primeru ta motorcek na voznikovi strani..Imam prav????

Hvala, LP
Uporabniški avatar
matejpurgar19
Prispevkov: 788
Pridružen: 21 Mar 2008, 17:11

Odgovor Napisal/-a matejpurgar19 »

Pri katerih meganih se pa dogaja taka napaka. Ker poznam enega ki mu ob uklopu kontakta nekaj poka slisi se kot loputa, ali je to to.
SlikaSlikaSlika
Renault 5 Bye bye, 1.4. l.96
Renault Clio Be bop, 1.2 l.96
Renault Laguna Dynamique, 1.8 l.01
Renault Clio 2 Extreme 1.2 16v l.04
Volvo V50 Momentum 2.0D l.,09
Uporabniški avatar
matheos
Prispevkov: 12
Pridružen: 17 Apr 2009, 18:23

Odgovor Napisal/-a matheos »

najbrž je to to
O.K.
Prispevkov: 9
Pridružen: 30 Jan 2007, 21:59

Odgovor Napisal/-a O.K. »

A mogoče kdo ve, kje se pride do loput, pri cliu1.Se mi zdi, da piha samo v sredini, pod noge in na steklo pa bolj slabo.Drugače je l.95 in ima klimo, pa se mi zdi, da je brez filtra klime.Kakšna slika in navodila bi bila super.

LP!
Uporabniški avatar
sprehodec
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Maj 2009, 01:11
Kraj: Sarajevo

Odgovor Napisal/-a sprehodec »

tud jaz imam tezave z tem na scenicu letnik 2005..nic se ne slisi ko pritisnem stikalo krozenje zraka v kabini..in ker me ta zadeva ful moti, a je kdo imel podobne tezave pri scenicu in kje se da dobiti navodilo za zamenjavo.

hvala 8)
markobal6
Prispevkov: 38
Pridružen: 07 Mar 2009, 20:58

Odgovor Napisal/-a markobal6 »

Mene zanima če kdo ve kje je ta loputa pri cliotu II 2005?
Uporabniški avatar
megan1.5dci
Prispevkov: 90
Pridružen: 19 Apr 2011, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a megan1.5dci »

A mogoce ksn k je ze razstavlju to zadevo ce ve kateri torks kljuc je da ne nosm cel set iz sluzbe!
LP in hvala na odgovorih!
Slika
Odgovori