Eno kratko vprašanje. Imam en senzor doma viška za temperaturo v ogledalo. In v meganu 2007 ni tega senzorja v ogledalu.
Mi zna kdo pomagat kam to povezat ? Vem da sta na senzorju dve osnovni žički, ampak a sta kr direktno priklopljeni na display ? Al je še potrebno kaj druga polek dat
jaz sem senzor vzel od starega razbitega avta, no ogledalo pa senzor sta bila cela in sem pokvarjenega odščipnil in delujočega zacinal nazaj in to je to brez kakšnih problemov deluje
jst sem ga pa naredli kar doma, po tisti tehniki ki je v eni temi kupiš termo upor 3,3k ter zaporedno vežeš upor 18k jz namesto tega upora 18k sem dal trimer 100k ter primerjal z drugim termometrom in ga nastavil na točno vrednost, vse skupaj pride celih 1€
fricko napisal/-a:jst sem ga pa naredli kar doma, po tisti tehniki ki je v eni temi kupiš termo upor 3,3k ter zaporedno vežeš upor 18k jz namesto tega upora 18k sem dal trimer 100k ter primerjal z drugim termometrom in ga nastavil na točno vrednost, vse skupaj pride celih 1€
Lahko malo bolj podrobno opišeš postopek kako to narediš, pri meni isto senzor kaže narobe
fricko napisal/-a:jst sem ga pa naredli kar doma, po tisti tehniki ki je v eni temi kupiš termo upor 3,3k ter zaporedno vežeš upor 18k jz namesto tega upora 18k sem dal trimer 100k ter primerjal z drugim termometrom in ga nastavil na točno vrednost, vse skupaj pride celih 1€
Lahko malo bolj podrobno opišeš postopek kako to narediš, pri meni isto senzor kaže narobe
kupil sem ntc upor 3,3k ohm ter nanj vezal vzporedno upor 18k ohm, termometer mi je kazal 8°C manj od realne temperature, nato sem ta upor 18k ohm dal stran in zalotal potenciometer (trimer) od 100k ohm (on takega sem imel pri roki) in potem sem na potenciometru spreminjal upornost dokler ni kazal termometer relano temperaturo, vse skupaj sem dal v eno samokrčno bužirko in spravil v ogledalu. Vse skupaj pa stane okoli 1€. Original pa okoli 60€ vsaj tako sem videl v enem postu.