Senzor temperature v ogledalu

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Senzor temperature v ogledalu

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Pozdravljeni!

Eno kratko vprašanje. Imam en senzor doma viška za temperaturo v ogledalo. In v meganu 2007 ni tega senzorja v ogledalu.

Mi zna kdo pomagat kam to povezat ? Vem da sta na senzorju dve osnovni žički, ampak a sta kr direktno priklopljeni na display ? Al je še potrebno kaj druga polek dat :)

hvala!
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

pri meni gre direktno na display
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Ja saj jaz si tudi mislim da gre direkt. Vem da pri cliotu sem mel to, pa ko sem menjaval je bil sam kabl, pri meganu pa niti kabla ni do ogledala :(
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Uporabniški avatar
Kyrius
Prispevkov: 472
Pridružen: 14 Avg 2010, 14:00
Kraj: Wolfsberg

Odgovor Napisal/-a Kyrius »

Se da kko popravit ta senzor? men recimo 8°C preveč kaže skos :)
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Kyrius napisal/-a:Se da kko popravit ta senzor? men recimo 8°C preveč kaže skos :)
menjaš ga. Na ebayu so smešno poceni. Na servisu pa dragi :)
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Uporabniški avatar
pishek
Prispevkov: 15
Pridružen: 29 Maj 2010, 13:29
Kraj: ms

Odgovor Napisal/-a pishek »

jaz sem senzor vzel od starega razbitega avta, no ogledalo pa senzor sta bila cela in sem pokvarjenega odščipnil in delujočega zacinal nazaj in to je to brez kakšnih problemov deluje :)
Uporabniški avatar
fricko
Prispevkov: 60
Pridružen: 04 Apr 2010, 11:47
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a fricko »

jst sem ga pa naredli kar doma, po tisti tehniki ki je v eni temi kupiš termo upor 3,3k ter zaporedno vežeš upor 18k jz namesto tega upora 18k sem dal trimer 100k ter primerjal z drugim termometrom in ga nastavil na točno vrednost, vse skupaj pride celih 1€ :)
Uporabniški avatar
sine
Prispevkov: 32
Pridružen: 21 Okt 2007, 16:29

Odgovor Napisal/-a sine »

fricko napisal/-a:jst sem ga pa naredli kar doma, po tisti tehniki ki je v eni temi kupiš termo upor 3,3k ter zaporedno vežeš upor 18k jz namesto tega upora 18k sem dal trimer 100k ter primerjal z drugim termometrom in ga nastavil na točno vrednost, vse skupaj pride celih 1€ :)
Lahko malo bolj podrobno opišeš postopek kako to narediš, pri meni isto senzor kaže narobe :?
King1
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Jan 2011, 15:00
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a King1 »

Koliko pa pride nov, če kdo iz glave ve slučajno? Pa zanima me kako se ga menja pri laguni?
Hvala.

lp
Zakaj je opel v dežju tako hiter? Ker beži pred rjo.
Uporabniški avatar
fricko
Prispevkov: 60
Pridružen: 04 Apr 2010, 11:47
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a fricko »

sine napisal/-a:
fricko napisal/-a:jst sem ga pa naredli kar doma, po tisti tehniki ki je v eni temi kupiš termo upor 3,3k ter zaporedno vežeš upor 18k jz namesto tega upora 18k sem dal trimer 100k ter primerjal z drugim termometrom in ga nastavil na točno vrednost, vse skupaj pride celih 1€ :)
Lahko malo bolj podrobno opišeš postopek kako to narediš, pri meni isto senzor kaže narobe :?
kupil sem ntc upor 3,3k ohm ter nanj vezal vzporedno upor 18k ohm, termometer mi je kazal 8°C manj od realne temperature, nato sem ta upor 18k ohm dal stran in zalotal potenciometer (trimer) od 100k ohm (on takega sem imel pri roki) in potem sem na potenciometru spreminjal upornost dokler ni kazal termometer relano temperaturo, vse skupaj sem dal v eno samokrčno bužirko in spravil v ogledalu. Vse skupaj pa stane okoli 1€. Original pa okoli 60€ vsaj tako sem videl v enem postu.

lp
Odgovori