clio1 nižanje

Modifikacije vozil
Odgovori
Ribitch
Prispevkov: 46
Pridružen: 24 Avg 2010, 14:45
Kraj: Maribor

clio1 nižanje

Odgovor Napisal/-a Ribitch »

pozdravljeni! imam eno vprašanje: na kliota1 1995letnik imam namen dat apex vzmeti-35mm..... avta odzadaj nimam namena nižat,bo vredu to,al ne?LP
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

za vozit bo. sam zgledalo nebo lepo, k bo spredi prbit zadaj pa stock :?
ti priporočam, da še zadi nižaš :wink:

Lp
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Ribitch
Prispevkov: 46
Pridružen: 24 Avg 2010, 14:45
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Ribitch »

dobro,saj po potrebi lahko pol zadi torzijo spustim, ampak zanima me predvsem lega na cesti če bo spredi nižji kot zadaj....pa seveda bom namontiral tudi stabilizator,kr ga original ta avto nima :shock: ,in pri divji vožnji kr poplesuje po cesti :mad:
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

Ribitch napisal/-a:dobro,saj po potrebi lahko pol zadi torzijo spustim, ampak zanima me predvsem lega na cesti če bo spredi nižji kot zadaj....pa seveda bom namontiral tudi stabilizator,kr ga original ta avto nima :shock: ,in pri divji vožnji kr poplesuje po cesti :mad:
zadi ti bo plesal, če ne bo spuščen. ti še torzijo spust ti nebo žal. pa še lepo bo zgledalo :wink:
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

kaj ti pišeš...a ne moreš poenostavit, kupiš športne fedre, ti jih zmontirajo, homologiraš in zadeva fertik...

Zračni stabilizator "pri tvojem avtu" ima samo lepotno funkcijo, če misliš, da bo avto bolj pritisnil k tlom se vprašaj, s kolikšno silo more masa zraka pritiskat na ta stabilizator in seveda "pri kateri" hitrosti tvoje "divje" vožnje.

če bi svojmu klijotu zmanjšal maso in seveda količnik zračnega upora, ti tale zračni stabilizator nebi koristil "funkcijsko" čemur je namenjen "stabiliziranju tvojega avta" ampak spet samo izgled.

manj škode sem naredil s tem neumnim pisanjem, kot ti s svojim divjanjem po cestah. Umiri hormone.

:roll: :wink:
Ribitch
Prispevkov: 46
Pridružen: 24 Avg 2010, 14:45
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Ribitch »

bomo porihtali,samo da še stabilizator neki dobim....so šparali na materialu v tovarni...
Uporabniški avatar
Doctor DJ
Prispevkov: 3227
Pridružen: 09 Mar 2005, 20:37
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a Doctor DJ »

@ dci, on NE govori o kakšne aerodinamičnem dodatku, ampak stabilizatorju ki je pritrjen na podvozju ;)
služi za stabilnejšo lego vozila, da ga pa tvoj clio nima, ne štekam, od matere je 96 letnik pa ga ima
Uporabniški avatar
jero_13
Prispevkov: 2006
Pridružen: 18 Jan 2009, 14:06

Odgovor Napisal/-a jero_13 »

dci napisal/-a:Zračni stabilizator "pri tvojem avtu" ima samo lepotno funkcijo, če misliš, da bo avto bolj pritisnil k tlom se vprašaj, s kolikšno silo more masa zraka pritiskat na ta stabilizator in seveda "pri kateri" hitrosti tvoje "divje" vožnje.
Mislim da si narobe interpretiral :D on je mislu sprednji stabilizator (anti roll bar) kerga clioti 1.2 nimajo vsaj ph2 vem da ga še nima (za ph3 pa ne vem). vse kar boš s tam pridobil je to da se bo avto mal mn nagibu v ovinku.

Drugač pa torzijo obvezno dol, ker če ne bo avto zgledu kokr ps k se prpraula da gre srat. pa tud pelu se bo neki tazga...

Dci drugač pa divjo vožnjo si usak po svoje interpretira, bog si ga vedi kaj je mulc s tem milsu :P
Slika

Drive it like you stole it.

Član Renault kluba Slovenije
Uporabniški avatar
R19-racing
Prispevkov: 592
Pridružen: 14 Jan 2010, 19:16
Kraj: koper

Odgovor Napisal/-a R19-racing »

odzadaj obvezno tudi znizat ker ce ne ne bo avto za vozit ker se bo nagibal ful v ovinku..sprobano na lastni kozi ....
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Jst ti pa toplo svetujem da daš zadaj stabilizator, nižat ga pa pretirano ni treba. Če bo spredaj cca. 35mm nižji potem ga za toliko spustiš tudi zadaj. Tudi če ga zadaj ne boš nižal se bo zaradi stabilizatorja manj nagibal.

Stabilizator zadaj res pripomore k temu da se avto manj nagiba, veliko bolj kot sama trdota vzmeti (v tvojem primeru torzijskih palic) ali amortizerjev. Pretrde vzmeti imajo slab vpliv na pobiranje lukenj in avto lahko postane zelo nepredvidljiv. Z debelejšim stabilizatorjem pa ta problem ni tako opazen.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
R19-racing
Prispevkov: 592
Pridružen: 14 Jan 2010, 19:16
Kraj: koper

Odgovor Napisal/-a R19-racing »

sj 19 tka ma odspredaj in odzadi stabilizator ,pa ko sem sel na tehnicni sm ga odzadi zvisal za enih 5 cm pa ni bil skoraj vozen.To glede lukenj je pa res ker sem na crnem kalu skoraj u gostilno priletel ko mi je poskakal cez luknjo,in kot da ni blo dovolj pocla cev od servo pumpe in zamazalo use 4 gume :mad:
Ribitch
Prispevkov: 46
Pridružen: 24 Avg 2010, 14:45
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Ribitch »

dci napisal/-a:kaj ti pišeš...a ne moreš poenostavit, kupiš športne fedre, ti jih zmontirajo, homologiraš in zadeva fertik...

Zračni stabilizator "pri tvojem avtu" ima samo lepotno funkcijo, če misliš, da bo avto bolj pritisnil k tlom se vprašaj, s kolikšno silo more masa zraka pritiskat na ta stabilizator in seveda "pri kateri" hitrosti tvoje "divje" vožnje.

če bi svojmu klijotu zmanjšal maso in seveda količnik zračnega upora, ti tale zračni stabilizator nebi koristil "funkcijsko" čemur je namenjen "stabiliziranju tvojega avta" ampak spet samo izgled.

manj škode sem naredil s tem neumnim pisanjem, kot ti s svojim divjanjem po cestah. Umiri hormone.

:roll: :wink:
prvo kot prvo so že drugi ugotovili da mislim sprednji stabilizator na podvozju,avto je RL model 1.2,ampak sem menjal motor,tako da je zaj 1.4....in ta model original nima stabilizatorja.... z divjo vožnjo sem mislil to,da se rad priženem v ovinke,ne pa brezglavo divjanje po naseljih,itd. avto je zelo nestabilen in sem se odločil namontirat stabilizator,ter avto malo spustit,verjetno pridejo še malo širša kolesa. LP
Odgovori