Clio I 1.8 16V, l.'93 - I love my car. Avto šel papa.

Predstavite Vašega Renault-a
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Res je. Jutri pride še par par par. bombončkov za njega :)
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Ne rabiš imet verig. Imet pa moraš več kot 3mm za zimsko opremo.
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Vsak dan je nekej novega :P

Danes mi je spet kurir prinesel par stvari :wink:

Slika

Slika
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Še nekaj sem pripeljal domov.


Zadnji zavorni diski od ATE

Slika
Slika
Slika


In končno celoten set.

Slika
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
sunko
Prispevkov: 213
Pridružen: 10 Avg 2010, 22:40
Kraj: Vodice

Odgovor Napisal/-a sunko »

bomba 8)
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

No danes se je pa neki delalo na avtku.

Sprednje ploščice so bile čist fuč.

Takole se je.začelo.
Slika

Sprednji levi.
Slika

Sprednji desni.
Slika

Zadnji levi.
Slika

Zadnji desni.
Slika

še ena od daleč.
Slika

Clio na višini, vzadi pa se nekdo trudi :)
Slika

ko smo zamenjali diske, ploščice ter vse ležaje smo prešaltali na izpušni sistem :P

Slika
Slika
Slika


To bi blo to od slik za danes.

Torej zamenjane so bile naslednje stvari:
- Oba prednja ležaja FAG
- Oba prednja diska Brembo MAX
- Komplet prednjih ploščic Ferodo sport DS-2500
- Zamenjana je bila tudi skrajno desna manšeta na polosovini, saj je bila sumljiva.

- Oba zadnja ležaja FAG
- Oba zadnja diska ATE
- Komplet zadnje ploščice Ferodo premier

- sredinjski ispušni lonec
- zadnji ispušni lonec
- Komplet 4 nove zimske gume Uniroyal 195,50,15 82H

To je to.
Bremze se morajo ulaufat ker zaenkrat bremza slabo in smrdi po ploščicah :) naredil sem komej 4 km.

L.P.
Zadnjič spremenil Markolino, dne 28 Dec 2010, 23:47, skupaj popravljeno 2 krat.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
Godward
Prispevkov: 1574
Pridružen: 24 Jun 2007, 14:33

Odgovor Napisal/-a Godward »

pol misliš met dolgo ta avto? lepo porihtano, čestitke
zakaj si pa menjal sprednje diske, zgledajo še dobri?
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Godward napisal/-a:pol misliš met dolgo ta avto? lepo porihtano, čestitke
zakaj si pa menjal sprednje diske, zgledajo še dobri?
Hvala Godward
Mislim ga še imet ja. :wink: In tudi če bi ga prodajal bi ga vseno porihtal.
Nisem tak tip, da bi prodal nekaj kar ni ispravno. Upam da me razumeš.
:wink:

Ma sprednji diski so se mi zdeli bogi, ker s starimi ploščicami sem prišel do železa. :twisted:
Pa nekaj roba so imeli. Na sliki se glih ne vidi preveč.

L.P.
Marko.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
nightmare
Prispevkov: 2801
Pridružen: 11 Mar 2007, 20:21
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a nightmare »

Pošteno 8)
Zdej pa ima, da se skoz kadi iz zavor. :P
Kako je z avspuhom? Glasnejši/tišji kot prej?
Uporabniški avatar
drejc88
Prispevkov: 128
Pridružen: 11 Avg 2010, 17:56
Kraj: trbovlje

Odgovor Napisal/-a drejc88 »

lep :wink:
eno uprašanje: a spredaj nisi nč spucal čeljusti, batov itd??
(sklepam po umazanih spredni čeljustih)
sprašujem zato ker bom po novem letu tut sam menjal sprednje premze, zdej pa glih use v prafaktorje nebi sam spraulu pa čistil ker ne bom mogu pol nazaj skp spraut, nove diske in ploščice pa bi vrjetno spravil gor.
vrjetno je pametno mal spucat tisto svinarijo ali ne?
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Nightmare: Ja bremze se še morajo ulaufat, pol pa upam, da bo držalo kot se spodobi.. Ko se segrejejo se opazi razlika.
Avspuh se mi zdi, da je tišji kot original. čeprav od 3000 Obratov navzgor spremeni zvok. Manka mi velika luknja na loncu :lol: Takrat se je noro slisal, vsi so se obračali :)

drejc88: Ne čeljusti nisem nič spucal. Na sliki so umazane od starih bremz. Bati lepo tečejo, smo jih sprobali :wink: Bate smo pa mal popucal, ampak ni bilo potrebno.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
Gregc
Prispevkov: 277
Pridružen: 29 Jul 2010, 06:47
Kraj: nekje na vrhniki ;)

Odgovor Napisal/-a Gregc »

Lep clio, modre barve, moja najljubša :oops: zadnje diske pa imava enake, prav tako ploščice in diske :D kako se kaj obnesejo? jaz jih imam še v prtljažniku ker je premrzlo da bi zunaj pred blokom delal :cry:
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Gregc: za enkrat se bremze še ulavfavajo. Opčutim pa da iz dneva v dan je boljše

Bam: vse skupaj kaj? Samo bremze in ležaji al vse vse?
Zadnjič spremenil Markolino, dne 31 Dec 2010, 14:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
nightmare
Prispevkov: 2801
Pridružen: 11 Mar 2007, 20:21
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a nightmare »

Markolino napisal/-a:Gregc: za enkrat se bremze se ulavfavajo. Opcutim pa da iz dneva v dan je boljse.

Bam: vse skupaj kaj? Samo bremze in lezaji al vse vse?
Kaj se ti zdi pod vseskupaj? :D
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

No ja.. tud res :lol:
Sem si drugače razlagal :oops:

Bam: Maš na PM.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Zaklenjeno