Takšen občutek imaš zaradi "focus bias-a". Ker maš 1.4TCe motor si tolk bol pozoren na debato okrog njega in kaj ljudje pravijo ipd. Pa še gibaš se bolj v krogih ljudi, ki imajo podobne reči.Brez zamere ampak pri kakšni drugi znamki so se s tem očitno po okvarah sodeč bolje spoprijeli.
Grem stavi levo jajco da precej podobni problemi tudi z VW 1.4 turbo motorji, pa FIATovimi vrtalniki tudi.
Treba se je zavedat, da večina kosov motorja sploh ni od "glavnega proizvajalca avtomobila" ampak od raznih dobaviteljev, ki iste dele dobabljajo različnim firmam. Enkrat je problematična takšna sestavljanka, drugič pa drugačna.
Razmišljanje npr, da je Renault krš, BMW pa špila kot urca, zdrži samo dokler ne kupš BMWja.
Problem ni tolk izvedba (so posamezni konstrukcijski zaHebi tu in tam, seveda) ampak bol princip - večja obremenitev (večji pritiski v zgorevalni komori) pomeni več šans problemov.
Moderni dizli so ŠE BOLJ problematični na kratke razdalje kot starejši. Sploh zadeve z DPF sranjem. Če ne delaš redne vsaj pol urne fure po AC bejži stran.





