1.5 dci 105 km megane 2 CHIPIRANJE

Modifikacije vozil
Odgovori
jan25
Prispevkov: 15
Pridružen: 16 Dec 2009, 10:59

1.5 dci 105 km megane 2 CHIPIRANJE

Odgovor Napisal/-a jan25 »

Pozdravljeni, zanima me če ima kdo čipirano tako vozilo, kako se obnese , kaj so slabosti in plusi?
Hvala že vnaprej LP!
Uporabniški avatar
Bor
Prispevkov: 224
Pridružen: 06 Jun 2006, 21:54
Kraj: Tabor

Odgovor Napisal/-a Bor »

Tud mene to zanima. Jst sem se zanimal in ti ga lohk čipajo na 130KM in 280Nm. Kar se mi zdi mal velik za 1.5 mlinček. Predvsem kolk časa pol to dela.
jan25
Prispevkov: 15
Pridružen: 16 Dec 2009, 10:59

Odgovor Napisal/-a jan25 »

baje da grejo potem turbine zelo hitro zato bi bilo dobiti odgovor od kakšnega človeka ki ima znanje in izkušnje z dotično zgoraj omenjeno mašino in čipiranjem le-te..
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a clio open »

Govoril sem z gospodom, ki jih je dal že nekaj čez. Je rekel, da motorčke optimizira na okoli 130KM in 280Nm; pred in po meritvi preizkus na valjih, cena cca 300€. Ni pa še dobil od nobene stranke feedback glede sklopke, šob in turbine.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Pozdravljeni!

Jaz osebno imam 1.5 dci 2006 letnik karavana, čipanega na 135 konjev in okrog 300Nm! Poven vam da je brez problema! nromalno ga servisiraj in normalno ga vozi , mrzlega ne tišči nad 2000rpm in pa po dalji voznji oz pri priganjanju ga takoj ne ugasni počakaj 5sek ali pa malo več pa ga potem ugasni! zadeva bo normalno delala! za 1.5 ni preveč konjev! turbina zdrzi normalno de delaš normalno! sklopka isto!

Jaz sem ga kupil z 75000 prevozenimi, zdaj jih imam 122000 in je vse ok! brni kot nov! turbina ima pritisk kot nova! sklopka pa tudi ne drsi! pa ne vozim glih počasi! Vgrajen imam še vgradni šprtni filter( tu je pa tak eni pravijo da se ne pozna eni pravijo da se pozna! jaz osebno pravim da se malenkst pozna!)

IN to je to! ti kar zrihtaj! avto gre dosti lepše! pa še turbo lunkje nima!

Če te se kaj zanima vprašaj!

lp
Uroš
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Ja pa še to!

To da ti takoj eni napišejo , ja potem gre takoj turbina pa sklopka pa nevem kaj! Ne verjemte vse!
Sem imel ogormno avto čipanih pa je vse bilo ok kot če nebi bili čipani!
Sosed ima čipane c5 2.2 hdi tisti starejši 134 konjev ali kolko, pa sem mu ga jaz osebno vozil na čipanje na 160! pri 90000 sva ga dala čipat zdaj pa ima nekaj čez 200000 pa ni šla ne sklopka pa ne turbina! tak da je to vse odvisno od posameznika! Pa še ene 10 jih poznam ka majo že ogromno kilometrov pa je vse ok!

Meni osebno se avto dosti boljše pelje! odzivnost in vse! Porabo pa mam okrog 6 litrov! Ja na končni se ne pozna glih nevem kaj, meni je pred mescom dni po števcu kazal 209! po garminu pa 200!
Kot sem ti omenil, normalno vozis je vse ok! jaz ko mrzlega prizgem ga pustim kaksnih 5-10 sekund da brni pa potem zmesta!

lp
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Odgovor Napisal/-a kmetek »

A v 10s se motor in turbina že ohladita?
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Odgovor Napisal/-a sinko »

kmetek napisal/-a:A v 10s se motor in turbina že ohladita?
ohladita se ankul dokler laufa, se paolje sesede :P , samo v 10ih sekundah pa tudi ne, malo več treba, jaz mojo ko jo "žgem" 140km/h od Portoroža do Ptuja pustim laufat kako minuto mogoče kaj več in pol vgasnem, pa 140 ni neko tišanje
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Ohladita na "delovno T" :wink:

Mal mi je čudno kaj dosežeš s tem da avto pustiš 10s da laufa, ker se skor nič ne ohladi. Minuto do dve je pa že čist drugačna zgodba.
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Največ to da se olje sesede, mogoče res 10 s malo premalo ampak vsaj to (eni niti to ne delajo) in pa da se pritisk v turbini ustali !!

Temperatura pa tu nima noebene veze!
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Saj se nič ne ohladi. Ko turbina deluje se vrti 30000vrt/min in več. Če pa avto ugasneš takoj pade tlak olja in s časoma se turbina začne vrtet na suho kar pomeni obrabo in posledično krajšo življenjsko dobo. Zato je dobro da motor deluje na prostem teku kakšno minuto ali dve da se zmanjšajo turbini obrati. :) :) :)
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Odgovori