Pri menjavi brzine, cuden zvok

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Denkooo
Prispevkov: 15
Pridružen: 26 Sep 2008, 19:35
Kraj: Prepolje

Pri menjavi brzine, cuden zvok

Odgovor Napisal/-a Denkooo »

Zanima me ce je ze kdo imel isti problem oz. ce kdo pozna resitev!

Ko menjam iz 1. v 2. itd do 5., se pojavlja cuden zvok ki prihaja iz podvozja!
Kot da bi motor ob vibracijah skripal. iaah tako nekako naredi!
Pa ce naekrat spusti gas se ponovno pojavi ta zvok!

Ali je mozno da je kaj narobe z sklopko, da ima mogoce "luft" ali kaj podobnega?

Hvala za odgovore

LP
Uporabniški avatar
miko 55
Prispevkov: 1088
Pridružen: 18 Mar 2007, 15:18
Kraj: L . J .

Odgovor Napisal/-a miko 55 »

mogoce nosilec motorja ali menjalnika
GOOGLE zihr ve!!!!!!!!!! Zato se googlajmo.
http://rsslo.nagradne-igre.si/igra/2920 ... 3ce0d2daf8
Uporabniški avatar
denisn
Prispevkov: 572
Pridružen: 17 Okt 2008, 18:50
Kraj: Lendava

Re: Pri menjavi brzine, cuden zvok

Odgovor Napisal/-a denisn »

Denkooo napisal/-a:Zanima me ce je ze kdo imel isti problem oz. ce kdo pozna resitev!

Ko menjam iz 1. v 2. itd do 5., se pojavlja cuden zvok ki prihaja iz podvozja!
Kot da bi motor ob vibracijah skripal. iaah tako nekako naredi!
Pa ce naekrat spusti gas se ponovno pojavi ta zvok!

Ali je mozno da je kaj narobe z sklopko, da ima mogoce "luft" ali kaj podobnega?

Hvala za odgovore

LP
Skoda, da ne vemo, za kateri avto se gre.
:shock:
denisn
Laguna II 1.8 16V - Privilage
Slika
Denkooo
Prispevkov: 15
Pridružen: 26 Sep 2008, 19:35
Kraj: Prepolje

Odgovor Napisal/-a Denkooo »

Gre za Laguno 2001, 1.8, 16V

Verjetno res, da je skrit kaksen crnec not!
Uporabniški avatar
denisn
Prispevkov: 572
Pridružen: 17 Okt 2008, 18:50
Kraj: Lendava

Odgovor Napisal/-a denisn »

Denkooo napisal/-a:Gre za Laguno 2001, 1.8, 16V

Verjetno res, da je skrit kaksen crnec not!
Moja Laguna II dela enako, s tem da: ko je avto na mestu in rocko iz polozaja 0 premaknem v levo proti 1. ali 3. brzini. Slisi se nekako tako dnc. Kot da bi se menjalnik "dotikal" necesa. Drugace rocka gre super tekoce brez posebnosti.
denisn
Laguna II 1.8 16V - Privilage
Slika
Uporabniški avatar
Glicerin
Prispevkov: 145
Pridružen: 07 Mar 2007, 21:39
Kraj: Posočje®

Odgovor Napisal/-a Glicerin »

Najbrz mehanizem rocice skriplje in bi blo treba malo podmazat.
SlikaClio je zakon!
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Glicerin napisal/-a:Najbrz mehanizem rocice skriplje in bi blo treba malo podmazat.
Zelo verjetno ja.
Uporabniški avatar
Doctor DJ
Prispevkov: 3227
Pridružen: 09 Mar 2005, 20:37
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a Doctor DJ »

poskusite peljat vzvratno, ce se tudi tukaj pojavi tak zvok je kriv nosilec manjalnika ali pa spodnji nosilec motorja
Denkooo
Prispevkov: 15
Pridružen: 26 Sep 2008, 19:35
Kraj: Prepolje

Odgovor Napisal/-a Denkooo »

Denisn kot si rekel dnc!

Se bom skoncetriral na zvok ko bom pelal vzvratno!

Ce bi bil slucajno nosilec (menjalnika ali sp. motorja), a mogoce kdo ve kaksna je mogoce cena???

LP
Uporabniški avatar
denisn
Prispevkov: 572
Pridružen: 17 Okt 2008, 18:50
Kraj: Lendava

Odgovor Napisal/-a denisn »

Pri meni verjetno ni kriv menjalnik. Slisi se tako, kot da bi se dotikalo tistega zascitnega pleha, ki je nad celim auspuhom. Poleti je zena 1x nasedla z :a2_icon_auto na neko skalo ali nek beton :smt046 , in se je ta pleh malce zvil. Nato smo ga nekaj popravljali :a2_1serviser , samo verjetno ne devolj natancno :smt044 Zdaj pa je malce :x-mas: , da bi lazil pod avto :a2_1serviser
denisn
Laguna II 1.8 16V - Privilage
Slika
Denkooo
Prispevkov: 15
Pridružen: 26 Sep 2008, 19:35
Kraj: Prepolje

Odgovor Napisal/-a Denkooo »

Naj se napisem, da skripa tudi ce je avto v visji brznini peljem se pa pocasi tako da pride do vibracij motorja! Tukaj se spet pojavi zanimiv oz. isti zvok!

Sedaj se pa na zadnjo os!
Ko se peljem preko lezecega policaja je v prtljazniku slisat kot da prva pomoc in trikotni skacejo! Vse skupaj sem odstranil in se spet pelajl preko lezecega!
Na koncu ugotovim da morajo ta zvok dajati amortizeri, vsaj jaz si tako mislim! Ali se da to kaj podmazat ali je kaj hujsega?
Uporabniški avatar
slovenc
Prispevkov: 1382
Pridružen: 11 Apr 2006, 23:11
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a slovenc »

Kar se amortizerjev tice je pomoje bl mraz kriv zdej. Ti to dela sam tkoj zjutri, al tud cez dan?
Slika
Denkooo
Prispevkov: 15
Pridružen: 26 Sep 2008, 19:35
Kraj: Prepolje

Odgovor Napisal/-a Denkooo »

Ja verjetno da je kriv mraz! Cez cel dan dela enako!

Ali se da to kje podmazat?
Odgovori