Clio extreme

Vse o ozvočenju avtomobilov
Uporabniški avatar
FRooTEG
Prispevkov: 443
Pridružen: 22 Apr 2003, 08:59

Re: Clio extreme

Odgovor Napisal/-a FRooTEG »

Janko napisal/-a:Pozdravljeni
V ponudbi pise da ima ta clio predopremo za radio. Zdaj me pa zanima kam so kabli za zvonike vse speljani. Spredaj sem opazil da so. kaj pa zadaj? al so samo za spredaj?
LP Janko

emmm .. original kabli so qrc kej vredni ... Cimprej zamenjat .. drugac so pa speljani Zad, Spredi v Vrata in na mesto za TW !

LP FRooT!
Renault Laguna 1,8 TDCI bencinc fahrer

Is it GREEN ? . . . . . . . . YES :D
Uporabniški avatar
thesharky
Prispevkov: 631
Pridružen: 28 Apr 2004, 20:34
Kraj: Potujoča ribarnica

Odgovor Napisal/-a thesharky »

FRooteg sanjaj :wink: V extremu so kabli speljani spredaj v vrata in pa v aramturki za tweeterje. Zadaj kablov NI! Govorim iz lastnih in kolegovih izkusenj. Za zadi jih mores vlect. Za vrata pa ni treba. Kupis le zvocnike + konektorje pa je to to. Ce pa ces malo bolj vse skupi pa kable obvezno menjat.
Uporabniški avatar
bosco
Prispevkov: 5
Pridružen: 10 Jul 2004, 03:11
Kraj: SLO

Odgovor Napisal/-a bosco »

Jaz ma hude probleme z elektriko in radijem.

Na zacetku mi je butal ko sem dal na glas ker ni bilo vredu vkluceno(2 moznoati za priklop avtoradia), pol smo to zrihtal.
Zdej mi pa, ko imam cisto na tiho, zvocniki brencijo(na zvocnikih se slisi vsako pospesevanje, saltanje, brmzanje..)




Aja pa se Clio B2, v3 (te nov) nima v zadnjih vratih luknje!
Uporabniški avatar
HaBBicH
Prispevkov: 871
Pridružen: 18 Feb 2003, 16:21
Kraj: Kranjsterdam

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

Vrtljaji motorja se slisijo zaradi tega ker nimas dobro speljanih cinc kablov. Ne smejo mimo varovalk, benz pumpe, strom kablov itd... Spelji jih tako da ne bojo dovzetni za motnje
Slika
Big wheels keep on turnin' :D
PRODAJAM VELIK STVARI
Uporabniški avatar
gre_up
Prispevkov: 95
Pridružen: 25 Okt 2004, 07:25
Kraj: malo naokoli

Odgovor Napisal/-a gre_up »

ali so kabli spredaj (vrata - tw) vzopredno vezani?

LP
G
Uporabniški avatar
Chip
Moderator
Prispevkov: 318
Pridružen: 30 Maj 2003, 08:26
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Chip »

HaBBicH napisal/-a:Vrtljaji motorja se slisijo zaradi tega ker nimas dobro speljanih cinc kablov. Ne smejo mimo varovalk, benz pumpe, strom kablov itd... Spelji jih tako da ne bojo dovzetni za motnje
Si siguren da ma clovek ojacevace not :wink:
Ce mas ojacevalce ( in s tem RCA kable) potem beri zgoraj.
Ce mas pa samo radio mas pa verjetno problem z maso.Tisti kabel ( ponavadi crni) od mase( minus) probaj dodatno priklopit nekam na plocevino.Ponavadi je kaj takega.

Chip
Uporabniški avatar
Chip
Moderator
Prispevkov: 318
Pridružen: 30 Maj 2003, 08:26
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Chip »

gre_up napisal/-a:ali so kabli spredaj (vrata - tw) vzopredno vezani?

LP
G
Ne vem tocno - v bistvu naj ne bi bili, ker vmes bi mogla se kretnica pridet.No za original ne vem kako majo narejen, verjetno samo en kondenzator za TW :lol:

Chip
Uporabniški avatar
FRooTEG
Prispevkov: 443
Pridružen: 22 Apr 2003, 08:59

Odgovor Napisal/-a FRooTEG »

Chip napisal/-a:
gre_up napisal/-a:ali so kabli spredaj (vrata - tw) vzopredno vezani?

LP
G
Ne vem tocno - v bistvu naj ne bi bili, ker vmes bi mogla se kretnica pridet.No za original ne vem kako majo narejen, verjetno samo en kondenzator za TW :lol:

Chip
Jep .. ponavadi je v teh cenejsih sistemih kr na TW kondenzatorcek ( mislim da je ) zalit .. tk da lahk tw brez problema prklopis direkt na radio ! Ce pa mas sistem, k ma kretnce zraven pa tk nemores vezat na original vezavo, ker tw nebo delu vec kot 2 uri :)

LP FRooT!
Renault Laguna 1,8 TDCI bencinc fahrer

Is it GREEN ? . . . . . . . . YES :D
Uporabniški avatar
Chip
Moderator
Prispevkov: 318
Pridružen: 30 Maj 2003, 08:26
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Chip »

No evo, ce je pri originalni instalaciji na TW kondenzatorcek potem sta kabla vezano vzporedno.
Vsekakor je potrebno pri drugi montazi boxev, zadevo razdeliti loceno.Oz tisti kabli se itak ne uporabljajo.

Chip
explosionman
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Okt 2004, 10:37
Kraj: Ruše

Re: Clio extreme

Odgovor Napisal/-a explosionman »

Janko napisal/-a:Pozdravljeni
V ponudbi pise da ima ta clio predopremo za radio. Zdaj me pa zanima kam so kabli za zvonike vse speljani. Spredaj sem opazil da so. kaj pa zadaj? al so samo za spredaj?
LP Janko
Kable za zadnje zvocnike imas speljane do konektorja na levi strani pod kljuko za odpiranje pokrova motorja.
Uporabniški avatar
Mr007
Prispevkov: 133
Pridružen: 11 Sep 2004, 03:16
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Mr007 »

lol pod kljuko za odpiranje motorja :))))
Slika
Megan rula (po) net(u) :D
Uporabniški avatar
gre_up
Prispevkov: 95
Pridružen: 25 Okt 2004, 07:25
Kraj: malo naokoli

Odgovor Napisal/-a gre_up »

Chip napisal/-a:
gre_up napisal/-a:ali so kabli spredaj (vrata - tw) vzopredno vezani?

LP
G
Ne vem tocno - v bistvu naj ne bi bili, ker vmes bi mogla se kretnica pridet.No za original ne vem kako majo narejen, verjetno samo en kondenzator za TW :lol:

Chip
sem vprasal danes ob prevzemu: vzporedna vezava

kar mi glede na zvocnike odgovarja, pa se do spodobnih temperatur (ni garaze) ga ne mislim kaj podirat in nove kable vlect, pa tudi ampa se ni

LP
G
Uporabniški avatar
thesharky
Prispevkov: 631
Pridružen: 28 Apr 2004, 20:34
Kraj: Potujoča ribarnica

Odgovor Napisal/-a thesharky »

kable mas za sprednje tweeterje speljane in pa za zvocnike v vratih. Kablov zadi ni. Jih bos mogu sam potegnit. V extremu sm js kable spelju tko da sm napajalni kabel peljal po levi strani avtomobila, po desni strani pa RCA. Govorim ti seveda za ojacevalec ce ga bos ruknu zadi. :wink: in tko kokr sm jih spelu mi nic ne sumi al pa brenci. Vse dela tako kot treba edino malo premalo butne vse skupaj(treba nabavit nov sistem) :wink:
Uporabniški avatar
gre_up
Prispevkov: 95
Pridružen: 25 Okt 2004, 07:25
Kraj: malo naokoli

Odgovor Napisal/-a gre_up »

kabli za zadnje zvocnike morajo bit nekam speljani ker so v ISO konektorju 4 pari kablov
vpraaanje je samo kam in kako dalec :roll:

LP
G
Nasveti so dani v dobri veri, za rezultate ne odgovarjam!
Slika
Uporabniški avatar
FRooTEG
Prispevkov: 443
Pridružen: 22 Apr 2003, 08:59

Odgovor Napisal/-a FRooTEG »

Ja pa ce vam je ze explosionman napisu !!! Nevem zakaj odkrivate toplo vodo, zravn termalnega vrelca !!! :roll:

LP FRooT !

Explosionman:
Kable za zadnje zvocnike imas speljane do konektorja na levi strani pod kljuko za odpiranje pokrova motorja.
Renault Laguna 1,8 TDCI bencinc fahrer

Is it GREEN ? . . . . . . . . YES :D
Odgovori