Senzor temperature olja za clio rs 172

Modifikacije vozil
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Houly »

Spet jaz :D Zanima me kje bi staknil omenjen senzor, pomožnosti plug&play za navedeno vozilo? Drugo leto imam namen it večkrat na pisto, pa sem bral, da je priporočeno ta senzor vgradit, ker ga ta avto nima.

Se zahvaljujem za odgovore!
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

greš na ebay, ali lokalno trgovino z tuning šaro in stakneš sendvič plato za pod oljni filter in omenjeni števec s senzorjem. Vse omenjeno plugaš in playaš na navedeno vozilo, ter se greš vozit na neomenjeno pisto.
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Houly »

Shusuglao napisal/-a:greš na ebay, ali lokalno trgovino z tuning šaro in stakneš sendvič plato za pod oljni filter in omenjeni števec s senzorjem. Vse omenjeno plugaš in playaš na navedeno vozilo, ter se greš vozit na neomenjeno pisto.
Vrjemi, da ko se videl da si online, da sem samo čakal tvoj sarkastičen odgovor :D Sem mislil, da bi enkrat za spremembo dal novincu konkreten ne-sarkastičen odgovor :D
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

pardonček, odgovor je bil tokrat čisto korekten in informativen, samo v uradnem stilu sem ga spesnil, tako kot ti vprašanje, da bo lepo pasalo skupaj :wink:

dajmo bolj poljudno s slikicami:
sandwich plate
Slika
ni treba komplicirati, najcenejša ki jo najdeš bo v redu

to zašraufaš med blok in oljni filter, in imaš luknje za x senzorjev, kasneje si lahko zaželiš še takega za pritisk olja, da boš vedel kdaj menjati ležaje :mrgreen:

rabiš še števec, zraven boš dobil še senzor
ta je lep,
Slika
lahko tudi drugačnega, kakršen ti je všeč, ne pretiravaj s kakšnimi dragimi itak so vsi od kitajcev

kable boš moral sam napeljati, navodila so ponavadi zraven, škatla ne vedno :mrgreen:
bo?
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Houly »

No vidiš! :D to me je zanimalo. Prvič sploh slišim za sandwich plate, tako da zelo informativo! Torej na ta sandwich plate pride senzor, katerega potlej zvežem na števec. Uredu :D Sem malo pogooglal pa vidim, da dobiš oil cooler kit s tem vred. Lepo. Sem pa bral po tem forumu druge teme in sem nekje zasledil, pomoje v neki clio 182 temu, da če greš na hitrejše piste kot so grobnik (kamor imam jaz plan it, da bo pista sedaj omenjena), da je pametno montirat hladilik+števec temperature, da ni veselja konec po 2h krogih :D

Torej našel sem tole:

http://www.ebay.ie/itm/RENAULT-CLIO-MK2 ... xyB9RS0Cmv" onclick="window.open(this.href);return false;

Se mi zdi, da je vredu. Kar berem po forumih. Rabim še senzor.

Drugače se ti pa še enkrat zahvaljujem za poučen odgovor :D
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

na tole čudo boš lahko samo cooler priklopil, ima samo dve luknji za cevi
po mojem skromnem mnenju coolerja ne rabiš, res pa da škodovati ne more
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Houly »

Imaš prav. Sem nekje zasledil, da imaš senzor lahko tudi kot nadomestilo čepa pri karterju. V smislu d aje na koncu šravfa senzor. Nato samo spelješ kabel na števec in je. Po drugi strani pa pravijo, da je bolje imet senzor pri filtru, ker je tam olje bolj zgreto? Kaj ti misliš o tem?
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Houly »

Torej pregledal sem še K-Tec in našel tole:

http://www.k-tecracing.com/show_product ... 52&appid=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Glede na opis sklepam, da z doplačilom dobiš ta ˝sandwich˝, kateri ima priklop za senzor. Če se ne motim ._. Bi me pa zanimalo kje dobit potem senzor za tole zadevšno?
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Houly napisal/-a:Imaš prav. Sem nekje zasledil, da imaš senzor lahko tudi kot nadomestilo čepa pri karterju. V smislu d aje na koncu šravfa senzor. Nato samo spelješ kabel na števec in je. Po drugi strani pa pravijo, da je bolje imet senzor pri filtru, ker je tam olje bolj zgreto? Kaj ti misliš o tem?
mislim da preveč misliš
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Houly »

Shusuglao napisal/-a:
Houly napisal/-a:Imaš prav. Sem nekje zasledil, da imaš senzor lahko tudi kot nadomestilo čepa pri karterju. V smislu d aje na koncu šravfa senzor. Nato samo spelješ kabel na števec in je. Po drugi strani pa pravijo, da je bolje imet senzor pri filtru, ker je tam olje bolj zgreto? Kaj ti misliš o tem?
mislim da preveč misliš
._. vredu ._. torej se nebom več imformiral, šel bom na ebay, kupil neki kit za 20 evra i čakao da mi razfuka mašino :D Pa sem mislil. Opa. pa se mi je zdelo da lahko tukaj dobim konkretno pomoč :D Pusti sarkazem pa daj novincu in neizkušenemu dejanski nasvet.
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

:lol: :lol:
ne se razburjat :mrgreen:
samo tista z temperaturo in pozicijo senzorja je bila res lovska, pravijo res marsikaj, ampak ne vsega verjet potem pa preveč razmišljaš in sprašuješ neumnosti
teoretično je res morda razlika, samo kaj ti bo povedalo tistih par stopinj, in kako jih boš razbral števcev sumljivega izvora? to niso ravno kalibrirane naprave :D

za cene oil coolerjev nisem gledal tako da ti ne vem svetovati katerega se splača vzeti
niti ne vem kako in kje voziš, če ga potrebuješ ali ne, ponavadi se prej gume pregrejejo kot olje
komplet od k-teca zgleda ok sam za moje pojme je drag

za orientacijo sendvič plate za senzorje so okrog 15€, števci od cca 20€ in naprej
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Houly »

Če nevem in vprašam, glede na to da nimam izkušenj to zame ni bosa :D Pustimo to.

Za števec sem se pozanimal. Baje so Apex dobra roba:

http://www.ebay.com/itm/Apexi-JDM-E-L-I ... 3m&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;

Avto se ne špara (skoz vasi/mesta logično po omejitvah), ker vem da lahko se pa tišči. Gre se mi samo zaradi grobnika/rbr, da nebo šlo vse v maloro prekmalu.

Me pa zanima še eno (mogoče neumno) vprašanje. So senzorji za sendvič plate standardizirani? Da nebi kupil od K-teca kit, pa tisti števec iz E-baya pa nebi nakoncu pasalo skup?
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Symon »

Večina cheap senzorjev je baje itak bolj tako tako. Delno natančna, da bi pa na stopnijo točno se zanašal pa ni. Tako, da ne kompliciraj, nabavi, namontiraj in opazuj, če te tako skrbi. Sicer pa večinoma na serijske naturalce folk ne daje števcev za temp olja, oziroma ni take potrebe kot pri turbakih. Pravzaprav ne vem kdo razen Urbana je imel na Cliu montiran senzor temperature olja.
Uporabniški avatar
sorum
Prispevkov: 363
Pridružen: 30 Sep 2013, 12:05
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a sorum »

v življenju sta neskončni samo dve stvari: vesolje in človeška neumnost, čeprav za vesolje nisem povsem prepričan :lol:
it's all made in china, korea, vietnam, bangladesh, itd....
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Senzor temperature olja za clio rs 172

Odgovor Napisal/-a Houly »

Pa nerabim jaz cheap zadev :D Če se dela se dela kvalitetno, ne krneki. Ravno zato se je tema odprla, da se najde kvalitetno zadevo neglede na ceno. Avto se mi že sedaj smili, na pisti se mi bo še bolj. Prav zato bi dal števec notri. Bom pomoje vzel od K-teca kit, bo za ziher.
sorum napisal/-a:v življenju sta neskončni samo dve stvari: vesolje in človeška neumnost, čeprav za vesolje nisem povsem prepričan :lol:
it's all made in china, korea, vietnam, bangladesh, itd....
Zelo globoka misel. Sem pa mnenja da so neketare stvari ˝made in china˝ pa so zelo slabe, druge so pa spet ˝made in china˝ pa prekašajo druge zadeve.
Clio 172 ph 1 woohooo
Odgovori