Megane RS, tuning debata

Modifikacije vozil
Odgovori
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Sokol »

Razlike v vožnji praktično ni.
Motorji so vzdržljivi in ni potrebe po odpiranju.
Paul je imel serijski menjalnik.
Slika
RenaultSport all the way!!!
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Eno stvar si pa pozabil napisat. Za 500hp se ti uporabno območje zmanjša, ker za to potrebuješ kar konkretno večjo turbino kot je sedaj, vrtljaji na gor se pa hitro zaključijo pri 7800 zaradi omejitve (slabe zasnove) sistema, dokler seveda ne menjaš še tega.
Seveda se to lahko reši z twin scroll turbino, samo so cene kar konkretno večje (cca. x3 tega zneska kar si napisal zgoraj).

Btw, me zanima kakšen je sedaj kaj čas 100-200km/h :)
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Sokol »

Absolutno o tem sploh ni nobenega dvoma.Za 500 KM potrebuješ npr. GTX3071, kateri pa doseže polni boost pri cca 4500 vrtljajih, kar je za track day avto vsaj za moj okus bistveno pre-visoko.

Jaz sicer razmišljam o GTX2867 kateri bi moral z manjšim ohišjem (izpušno) sproducirat polni boost pri cca 3600 vrtljajih in pihniti nekje 400 KM pri cca 1.5 bara.
Vendar vložek za to predelavo je zopet enormen.Približno sem ocenil, da bi me prišlo cca 4500 EUR.

Kar se vrtljajev tiče imaš popolnoma prav.Zaradi dolgega hoda je 7800 vrtljajev zgornja meja kar se hitrosti bata in hidravljičnih lifterjev tiče.

100-200 še sicer nisem "uradno" pomeril z kakšno GPS napravo.Po logih ocenjujem, da je nekje v 13 sekundah.
Slika
RenaultSport all the way!!!
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Zanimivo je to da ima mitsubishi (4G63) povsem enak sistem lifterjev pa tam ni noben problem 9000 in več vrtljajev. Je pa res da je od Reanult-a sistem dosti manjši, bolj droben in zato verjetno ne zdrži. Od mitsubishi-ja lifterji so vsaj dvakrat tolikšni, če ne celo večji, rockerji so masivnejši. Kiggly jih je testiral celo do 13k vrtljajev, brez problema, razen to da je pri vrtljajih nad 11k obraba rockerjev že enormna.

Kaj pa kakšna twin scroll turbina in kolektor? To bi pomoje izboljšalo tako spool kot top end, ob primerni velikosti turba. Mi recimo dosegamo tam nekje 360-400hp s serijsko turbino, camsi, izpuhom, na 2.0 motorjih, odvisno od setup-a in ali ima mivec ali je brez. Na 2.4 gre še malce višje. Če pa vzameš še kakšen aftermarket stock frame turbo pa še kar več. Spool se ne poslabša do določene velikosti turba in je full boost na okoli 3500-4000. Pomoje bi se na meganu dalo tudi kaj podobnega naredit.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Sokol »

Res je.Moram priznati, da kar spremljam tuje forume za mitsubishi, ker ti avti so že zelo dolgo na tržišču in se na njih dela svašta.Pa tudi dobiš vse živo in je fajn za pogledat. Je pa res, da sem tudi za mitsubishiju zasledil, da so se jim lomili lifterji pri 9000 rpm.Prednost mitsubishijevega motorja je predvsem to, da je že v štaru bil dimenzioniran za velik pretok in če se ne motim ima tudi krajši hod bata kar pripomore k temu, da ga lahko višje vrtiš.Pa še turbo je TD05.

Problem pri meganu je prostor med motorjem in požarno steno.Kaj večjega twin scroll ni enostavno stlačit v ta majhen prostor. Tako, da trenutno vidim po svetu, da so kar uspešni z gtx28 do gtx30 na tialovem ohišju in eksternim westgatom. Na gtx2867 z večjim ohišjem dosegajo polni boost malo pred 4000 vrtljajev in pri 1.5 bara producirajo cca 430 KM.
Slika
RenaultSport all the way!!!
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Ja res je TD05 je kar konkretno večji od TD04. Jaz naprimer imam v volvotu TD04-15G s kompresorkim 19T. Je boljše ampak izpušni del je žal premajhen in premalo pretočen.

Ja no, nekaj je na hodu, ni pa vse. Največja razlika je v dolžini ojnice, ker tudi z 94mm crankom (stroker) 8500 vrtljajev ni problem, je pospešek bata še vedno v mejah normale.

Saj potem pa niti ni tako slabo s tole garett :) Boljše kot pri imprezah je že :lol: Če bi bilo še ene 500 vrtljajev prej bi bilo super. Sicer pa recimo gtx30 niti ni več tako majhna, pomoje nekje v rangu TD05-16g6 10.5t, po zunanjih dimenzijah. Je kar "šunka" od turbine. :)
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Sokol »

Pol ves ce imas ti "tezave" s pretocnostjo pa ima volvo vecje ohisje, pol ves kak je pri meni :).Pac tak je dokler ne probas pac ne mores vedet.
Je pa res, da pri mitsubishiju ogromvo k spoolu in top endu pripomore mivec.

TD05 bi mogoce se ravno stlacil noter.gtx z tialovim ohisjem je pa malenkost manjsa.

Daj mi povej kaksno ste kaj imeli porabo olja na kovanih motorjih?
In katero viskoznost ste uporabljali?
Slika
RenaultSport all the way!!!
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Ja je že res to grede mivec-a, z njim lahko spool kar dobro izboljšaš, samo recimo 8ka nima mivec-a pa je full boost pravtako lahko krepko pod 4k vrtljaji, turbo pa je zmožen tudi 400hp na 2.0 motorju. Twin scroll je bistvo, z ball bearing niti ni neke velike razlike, prav nasprotno, zelo majhna je. Bi ti pokazal en test dveh enakih turbin, ena ball bearing druga journal bearing, pa žal ne najdem.

Glede na to da se že pri serijskih motorjih menja olje na 8k km, se recimo pri Stautu menja na 5k km. Malo ga popapca, kolk točno pa ne vem, je pa to odvisno tudi od tega kako voziš avto in kakšen ptw si naredil. Olje pa 5w40.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Še en podatek ki sem ga pozabim. Pri eni stranki, serijski EVO IX motor in turbina, je 1.6 bara že pri 2600vrtljajih v 6. prestavi. Tko mal v razmislek ;)
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Sokol »

To je pa res zelo zelo dobro.Bi moral pogledat, če bi lahko našel kakšno td05 twin scroll turbino, ki bi šla noter.
Slika
RenaultSport all the way!!!
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Če boš kaj hodil na Raceland jutri, "zahaklaj" mene ali pa LoCo-ta. On še bolj ve kakašen je boost s temi različnimi turboti, ker on mapira avte, jaz samo sestavljam in svetujem :)
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Photox »

..po cca. uri in pol buljenja v ekran pri prebiranju tele teme, lahko samo rečem "Sokol, kapo dol, da si se lotil take predelave in kapo dol, pri poznavanju vsega opisanega v preteklih straneh!" Ko se kje zagledamo, pocukam za rokav, da pokažeš tole zverino, jaz dam pa za pivo! :oops:
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
KONDOR
Prispevkov: 124
Pridružen: 01 Jul 2011, 19:45
Kraj: GROSUPLJE

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a KONDOR »

Danes se je k Akrapoviču pripeljal rdeč RS z namenom,da v 3 mesecih razvijejo izpuh!Končno,zaradi velikega povpraševanja.
Uporabniški avatar
qtek9000
Prispevkov: 54
Pridružen: 21 Mar 2012, 14:45

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a qtek9000 »

misl da že od petka tm stoj pa čez ivančno sm ga tut že vidu pelat..
Uporabniški avatar
xray80
Prispevkov: 164
Pridružen: 26 Maj 2012, 23:52
Kraj: Izola

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a xray80 »

2 nora filemčka :D :
http://www.youtube.com/watch?v=Az0rvrR0 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=uuvpRsNpcFo" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori