LED H7

Vse o videzu avtomobila
Odgovori
Uporabniški avatar
veso46
Prispevkov: 81
Pridružen: 04 Jun 2015, 22:23

LED H7

Odgovor Napisal/-a veso46 »

Je ze kdo zmontiral kaj podobnega v luci s parabolo?
https://m.ebay.com/itm/Kit-COB-H7-72W-7 ... Sw401aAX6l" onclick="window.open(this.href);return false;

Lp Luka
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

se tudi jaz že nekaj časa sprašujem če bi to delovalo, nočem biti kot romunski kombi s xenon kitom ki sporoča vesoljcem če je varno pristati
če boš nabavil poročaj o rezultatih :wink:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a joztom »

Jaz imam LED že lep čas v Espace IV. Sveti vsaj 2x bolje kot original. Imam pa le v dolgih žarometih (H1), se pravi da bleščijo, kar nima veze, ker moraš dolge blendat ko koga srečaš. V glavnih žarometih pa je pri meni xenon (bixenon) in ne najdem primera, kako se LED vgradi namesto xenona, pa da dela bixenon zaslonka. Bom pa tudi to vsekakor naredil v kratkem.
Uporabniški avatar
pluty
Prispevkov: 384
Pridružen: 19 Jan 2009, 00:47

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a pluty »

Jaz sem jih naročil, še čakam dostavo. Ko bo pridejo pa javim :-)
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

pluty napisal/-a:Jaz sem jih naročil, še čakam dostavo. Ko bo pridejo pa javim :-)
Jaz sem jih naročil in takoj poslal nazaj. Ne da se ni zajebavat z nastavljanjem, policaji etc. Tudi trajne niso te LED bojda...snop bolj kot ne nehomogen itd.

Na koncu naročil h7 od mtec. So zelo podobne led po barvi svetlobe, osvetlitev ceste pa žal ni ravno vrhunska... imajo tudi E znak, kar mi je bilo najbolj pomembno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Uporabniški avatar
veso46
Prispevkov: 81
Pridružen: 04 Jun 2015, 22:23

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a veso46 »

Trenutno mam narocene za motor, ker ma tisti protiprasni pokrov ze z luknjo. Naj bi prisle v januarji pa porocam kako se bo obneslo :) ce jih bom pa potem tlacil se v avto moram pa nekje zvohat raztegljive protiprasne pokrove da bo ouc zaprta, ventilator in rebra od zarnice pa na zraku
Uporabniški avatar
pluty
Prispevkov: 384
Pridružen: 19 Jan 2009, 00:47

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a pluty »

B1 16v napisal/-a:
pluty napisal/-a:Jaz sem jih naročil, še čakam dostavo. Ko bo pridejo pa javim :-)
Jaz sem jih naročil in takoj poslal nazaj. Ne da se ni zajebavat z nastavljanjem, policaji etc. Tudi trajne niso te LED bojda...snop bolj kot ne nehomogen itd.

Na koncu naročil h7 od mtec. So zelo podobne led po barvi svetlobe, osvetlitev ceste pa žal ni ravno vrhunska... imajo tudi E znak, kar mi je bilo najbolj pomembno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Na Meganu II kratke luči z lečo svetijo tako slabo da če bo malo bolje bo že dobro :-)
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Saj ravno to, jaz sem kupil najmocnejse h4 od phillipsa +130% bla bla, pa je se vedno v primerjavi s xenonom ali led, kot bi imel sveco notri. Za barvo mi je vseeno
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Thomasser
Prispevkov: 55
Pridružen: 26 Feb 2014, 18:08

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a Thomasser »

Mene pa zanimajo te LED žarnice:
https://www.silux.si/izdelki/dodatna-op ... 36w-2-kosa" onclick="window.open(this.href);return false;
Imajo 12 mesecev garancije in obljubljeno življenjsko dobo 50.000 ur. Ali bi jih bilo mogoče vgraditi v Scenic 2007? Ker kratke luči v tem avtu svetijo obupno slabo.
Piše, da imajo žarnice certifikate CE,RoHs,FCC- pa so veljavni pri nas?
Jefro
Prispevkov: 50
Pridružen: 28 Dec 2017, 12:20

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a Jefro »

V opisu piše (Žarnice primerne za "off-road"), kar pomeni, da niso homologirane in dovoljene v cestnem prometu.
Nisem še zasledil nadomestkov LED za halogenske, ki bi imele homologacijo.
Vsekakor boljša izbira je kvalitetna halogenska žarnica (pa še težav s policisti itd ni ;-) ).
Uporabniški avatar
veso46
Prispevkov: 81
Pridružen: 04 Jun 2015, 22:23

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a veso46 »

To so praktično iste žarnice kot na Ebay-u itd samo da je tam par žarnic 10e. Še vedno čakam hi/low beam H4 za motor, ko dobim in vgradim pa javim kako se obnesejo v parabolah :)
Uporabniški avatar
Thomasser
Prispevkov: 55
Pridružen: 26 Feb 2014, 18:08

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a Thomasser »

Ali mi lahko priporočite H7 žarnice, ki bi res dobro svetile?
Jefro
Prispevkov: 50
Pridružen: 28 Dec 2017, 12:20

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a Jefro »

Po nekaterih ocenah (Autoexpress) naj bi bile dobre:
GE Megalight Ultra +130
Bosch Gigalight Plus 120
Philips RacingVison
Jefro
Prispevkov: 50
Pridružen: 28 Dec 2017, 12:20

Re: LED H7

Odgovor Napisal/-a Jefro »

Mogoče pa tukaj kaj vedo (imajo jih na zalogi, če so jih kaj prodali imajo mogoče tudi kakšen feedback)
https://www.avtomarkovic.si/izdelek/930 ... -ultra-130" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori