NIžanje megana

Vse o videzu avtomobila
Odgovori
temmie
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 Mar 2017, 19:31

NIžanje megana

Odgovor Napisal/-a temmie »

Zdravo
No jaz imam eno vprašanje... Imam megana letnik 2002 limuzinca in sem se odločila da bi bil avto čudovit če bi bil nizek ( ker trenutno zgleda kot traktor :D ) In seveda iščemo gewinde alpa športne fedre in glej ga no zlomka povsod sta v kompletu samo 2 ker ima ta megan zadaj še torzijo. In zdej me zanima pozna kdo koga k bi mi to naredil? Seveda s papirji za homologacijo vred..Komurkoli omenim torzijo, se začnejo križat in me nekam pošlejo :D Ker sem gorenjka, se obračam bolj na gorenjsko ali pa ljubljano.. hvala
Uporabniški avatar
HrCk
Prispevkov: 343
Pridružen: 03 Feb 2008, 09:04
Kraj: Šentjernej

Re: NIžanje megana

Odgovor Napisal/-a HrCk »

Da ne odprta nova tema si bom sposodil, kar tole.
No mogoče me resnično prime, ker do sedaj samo sanjam, da bi spustil par cm nižje mojega Megana l.2013 (karavan). Sam osebno ne bi rad zapravljal denarja za nek kvazi material in se nekako nagibam na kombinacijo (sicer ne vem če sploh obstaja) Eibach+Bilstein slednje tržijo tudi pri Amortizer d.o.o. ima kdo kakšne izkušnje s to kombinacijo ?
Kaj bi rad sploh z nižanjem dosegel je, da bi avto malo bolje atraktivno zgledal ter ob enem ohranil mehkobo pri vožnji.

Amortizer d.o.o. sem pisal in so mi napisali da mi lahko ponudijo Eibach športne vzmeti , amortizerje pa naredijo oni in jih prilagodijo mojim željam in bolj športnemu podvozju? Ima kdo izkušnje s tem?

Hvala
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: NIžanje megana

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Menjaj samo za eibach vzmeti če želiš da ostane kolikor toliko udoben. In ne kupuj pri Amortizerju. Dragi kot žafran
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: NIžanje megana

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Pozdrav,

eibach vzmeti in bilstein amortizerji se super 'razumejo'. npr. 'billstein b12 pro-kit' je dejansko billstein b8 amortizer in eibach prokit vzmet. Imaš tudi bilstein b12 sportline, ki je dejansko b8 in eibach sportline vzmet.

Tle lahko več prebereš:
https://www2.bilstein.com/en/product/bi ... 2-pro-kit/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www2.bilstein.com/en/product/bi ... sportline/" onclick="window.open(this.href);return false;

Če ti je ceneje, lahko tudi ločeno kupiš b8 amortizerje in ločeno eibach sportline / prokit ( kar ti pač paše). Lahko tud samo zamenjaš vzmeti, zgleda lepo, ampak za kakšno priganjanje vseeno raje zamenjaj še amortizerje. Kje se jih najbolj poceni dobi, ne vem, vprašaj Drmota po kolk jih na Enigmi ponujajo (mogoče dajo kak popust pri montaži..). Pri amortizerju sem jaz obnavljal vse 4 amortizerje in so naredil dobro in pocen (kolk so novi izdelki, pa ne vem).
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
HrCk
Prispevkov: 343
Pridružen: 03 Feb 2008, 09:04
Kraj: Šentjernej

Re: NIžanje megana

Odgovor Napisal/-a HrCk »

Hvala fanta za odgovore :)
Da menjam samo vzmeti dvomim, da bo se udoben ali? Mel sem na cliu3 menjane ssmo vzmeti z H&R amapk včasih kje skozi kakšno grbino ali luknjo na cesti me je res zabilo, kar mi ni bilo všeč zato sem se odločil, da bi menjal vzmeti in amortizerje res pa da kakšnih izkušenj in znanja sicer nimam, da bi bila kombinacija še udobna?
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: NIžanje megana

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Davnega leta nazaj sem pri cliu zamenjal komplet vse z Apex firmo in je bil avto lepo trd. Pred tem sem samo utrdil original amortizerje in ohranil iste vzmeti kar je slaba opcija. Po temu sem se odločil vse zamenjat in sem bil zadovoljen. Seveda je pomembno ali imaš tudi nizko profile gume takrat jih nisem imel.
Pri firmi Amortizer sem dal nizati in utrditi original amortizerje ter vzmeti in sem tudi bil zadovoljen, avto je bil Honda.

Vsekakor pa svetujem zamenjavo vsega z športno verzijo.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: NIžanje megana

Odgovor Napisal/-a saso24 »

HrCk napisal/-a:Hvala fanta za odgovore :)
Da menjam samo vzmeti dvomim, da bo se udoben ali? Mel sem na cliu3 menjane ssmo vzmeti z H&R amapk včasih kje skozi kakšno grbino ali luknjo na cesti me je res zabilo, kar mi ni bilo všeč zato sem se odločil, da bi menjal vzmeti in amortizerje res pa da kakšnih izkušenj in znanja sicer nimam, da bi bila kombinacija še udobna?

H&R je zelo trd proti eibach in to sem slišal od večih ki so jih dajali na vse možne znamke, jest jih zase sploh ne gledam več za nakup. Eibach pro kit sem imel na e46 330d in se je obneslo perfektno, ravno prav je padel in ni bil pretrd.
Odgovori