Temnenje stekel

Vse o videzu avtomobila
Odgovori
Uporabniški avatar
_BosTeK_
Prispevkov: 759
Pridružen: 24 Okt 2007, 16:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a _BosTeK_ »

kolko % pa lahk zatemnijo ta rob? :)
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Odgovor Napisal/-a sinko »

mislim da bo to
1) Na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih se lahko stekla naknadno zatemnijo do te mere, da je svetlobna prepustnost stekla skupaj z nalepljeno folijo najmanj:

– 75% za vetrobransko steklo in

– 70% za prednja bočna stekla (pri vozniku in sovozniku – pred B stebričkom).

(2) Določba prejšnjega odstavka ne velja za ozek pas na zgornjem robu vetrobranskega stekla, ki je namenjen zaščiti pred soncem.

sicer je iz leta 2007 ampak novejšega ni
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=4196
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
_BosTeK_
Prispevkov: 759
Pridružen: 24 Okt 2007, 16:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a _BosTeK_ »

eno vprašanje. Na Twingotu ki ima že original tovarniško zadnja stekla zatemnjena ni v homologaciji in nikjer napisano tole. Zdaj me zanima kako naj policaj ugotovi da so to original taka stekla in ne naknadno zatemnjena?
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

najbrž na šipi piše, kaka je propustnost svetlobe?
Uporabniški avatar
Patrik
Prispevkov: 253
Pridružen: 13 Maj 2007, 18:57
Kraj: Miklavž pri Mb

Odgovor Napisal/-a Patrik »

_BosTeK_ napisal/-a:eno vprašanje. Na Twingotu ki ima že original tovarniško zadnja stekla zatemnjena ni v homologaciji in nikjer napisano tole. Zdaj me zanima kako naj policaj ugotovi da so to original taka stekla in ne naknadno zatemnjena?
vidi se, da ni roba okrog. pri temnenju imaš beli rob, kje so pikice na koncu šipe.
Slika
Uporabniški avatar
_BosTeK_
Prispevkov: 759
Pridružen: 24 Okt 2007, 16:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a _BosTeK_ »

policaju to dopovedat. hehe nemogoče :)
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Odgovor Napisal/-a sinko »

_BosTeK_ za ne met probleme gres na Renault Slovenija in če je to ORIGINAL ti bojo vpisali to v karton, oziroma ti dali kaki papir da boš lahko to na homologacijo pelo, smpl ko pasulj, samo zakaj bi na lahko če lahko kompliciramo in pol smo pametni ko je gužva
aja sn mel modela ki je trdil da je orginal tovarniško, pa smo šli na tehničnega pa pridobli od fabrike podatke v katere modele in s katero opremo so se vgrajevale taki tipi zatemnitve pri tem je blo vse temnjeno
in kaj mislis kaj je blo na koncu? ostal je brez tablc
nauk zogdbe: Ignorantia iuris nocet
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
vepar
Prispevkov: 1277
Pridružen: 28 Avg 2004, 15:41
Kraj: nm

Odgovor Napisal/-a vepar »

in zakaj bi vpisoval originalno vgrajeno stvar?
ali pa si delal dodatne stroške z vožnjo na izredni tehnični? kdo to krije potem če je inkasant v zmoti?
vel satis 2.2dci privilege fahrer----hvalabogu nič več :D
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Odgovor Napisal/-a sinko »

vepar za to da nimaš problemov
kdo bo plačal? pri meni še je vedno stranka, za druge me pa b*** kako opravljajo delo
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
vepar
Prispevkov: 1277
Pridružen: 28 Avg 2004, 15:41
Kraj: nm

Odgovor Napisal/-a vepar »

se mi je zdelo da je tko ja... :D
originalnih stvari se neda dodatno homologirati ker so že tovarniško homologirane za tip avta, razen če ponarejaš tuv.. :D

z dobrim odvetnikom bi si sigurno povrnil stroške in odškodnino. samo bi nažalost kot je pri nas v navadi stal ob vsaki patrulji za cesto...

sloveeeeenijaaaaaaaaa od kot lepote tvoje :roll:

bo že... :smt004 :lol:
vel satis 2.2dci privilege fahrer----hvalabogu nič več :D
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

pa sej uni na tehničnem najbrž niso bumbarji, da ne bi opazil, al je tovarniško temnjeno al je naknadno (s folijo).
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a clio open »

Pa sej tud policisti niso kreteni; problem je v parih šepubertetnihskomajkakšnodlakoindvemažličkamatestosterona frajerčkih, katere zanemarjamo, saj boščki nosijo vso težo božjih jajc na svojih plečih.

Avto ima homologacijsko oznako - pod to sem prepričan, da piše v kakem stanju je zapustil proizvodni trak; naknadne predelave se vpisujejo v homologacijski kartonček (šipe pač naknadne niso :D ). Pa tudi se loči folija od temnih stekel.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

A nimajo tudi originalno temnena stekla prevlečene folije? Vsaj pri Twingu je izgledalo, kot da je čez folija.
Slika
Uporabniški avatar
Free_style
Prispevkov: 168
Pridružen: 01 Nov 2008, 21:57
Kraj: Celje, Laško

Odgovor Napisal/-a Free_style »

Kolikor vem ne, ampak so stekla sama že temnjena.
Uporabniški avatar
eagle
Prispevkov: 16
Pridružen: 24 Jun 2009, 18:40
Kraj: Dolenjska

Odgovor Napisal/-a eagle »

Kar se tiče temnenja prvih stranskih šip odgovor (20.9.2010) od

RTI:
Spoštovani!
Temnjenje prvih stekel ni prepovedano, vendar mora znašati prepustnost svetlobe z nalepljeno folijo 70%, kar pa v praksi ni mogoče doseči, ker večina proizvajalcev že serijsko stekla zatemni do te meje.


LPP:
Spoštovani.
Me zelo veseli, da ste si prebrali pravilnik, vendar ni ste upoštevali najpomembnejšega pri vsem skupaj, to pa je tovarniška zatemnitev sprednjih stekel. Po dosedanjih izkušnjah imajo prednja stekla prepustnost med 69 in 78%, kar pomeni, da ni tako tanke folije, da bi uspel priti na 70%, saj to nekatere šipe že v osnovi presežejo oziroma če upoštevamo neko napako merilca so na meji. Iz tega sledi, da ni mogoče namestiti folije, ker je zadeva precej bolj zatemnjena, kot to določa pravilnik.
Odgovori