Temnenje stekel

Vse o videzu avtomobila
Odgovori
Uporabniški avatar
jure
Prispevkov: 398
Pridružen: 29 Avg 2005, 15:17
Kraj: koper

Re: Temnenje stekel

Odgovor Napisal/-a jure »

je res da lahko naknadno temnis sprednje sipe ,ce ze mas homologirane zadnje sipe.kako je s tem.

2. člen
(1) Na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih se lahko stekla naknadno zatemnijo do te mere, da je svetlobna prepustnost stekla skupaj z nalepljeno folijo najmanj:
– 75% za vetrobransko steklo in
– 70% za prednja bočna stekla (pri vozniku in sovozniku – pred B stebričkom).
(2) Določba prejšnjega odstavka ne velja za ozek pas na zgornjem robu vetrobranskega stekla, ki je namenjen zaščiti pred soncem.
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Temnenje stekel

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Ja na posamezno odobrenimi vozili......ko bos kaksen vojasko-policiski specialec ali ko bos vozil predsednika okoli ti bo to dovoljeno do takrat pa pozabi....za smrtnike samo zadnji del vozila ;-)
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Temnenje stekel

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Da nebo pomote do leta 200x (sem pozabil tocno leto) so se lahko temnila vsa stekla razen prve.Po tem letu pa samo zadnja.
Ker sem punci takrat to uradno urejal in ker sem zamudil ta cas smo papirje napisal za nazaj.
Sedaj pa imajo vse sipe samo "specijalna"vozila.....
Kot je nekdo napisal da mu je policistka dala kazen.Ce imas temnenje pred letom xxxx in to vpisano v homologacijo mi ga lahko samo nezno.........pa se tako pritozbo ji napisem da si me bo celo zivlenje zapomnala
Uporabniški avatar
vepar
Prispevkov: 1277
Pridružen: 28 Avg 2004, 15:41
Kraj: nm

Re: Temnenje stekel

Odgovor Napisal/-a vepar »

nežno ti ga bo samo napisala (plačilni nalog) ,ko te bo peljala na merjenje prepustnosti svetlobe. nima veze kaj imaš homologirano ;)
vel satis 2.2dci privilege fahrer----hvalabogu nič več :D
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Temnenje stekel

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Vepar ce imas homologirano in ok po tistih zakonih ki so takrat bili v veljavi ti nemore nic.....Lahko pelje kamor hoce.In ima vezo kaj imas homologirano.
Uporabniški avatar
vepar
Prispevkov: 1277
Pridružen: 28 Avg 2004, 15:41
Kraj: nm

Re: Temnenje stekel

Odgovor Napisal/-a vepar »

zakoni so bili že takrat v veljavi koliko % je lahko prepustno katero steklo, vendar tega ni nihče kontroliral.
pa še en star odgovor..

Spostovani,
o zatemnjevanju stekel govori Pravilnik o zatemnjevanju stekel (Uradni list st. 82/07), ki velja od 25.09.2007 in eksplicitno predpisuje dovoljene meje zatemnjevanja.Vozila, ki imajo vgrajene folije in le-te tudi vpisane v potrdilo o skladnosti se lahko uporabljajo, ce je zatemnitev taka, kot je navedena pri vpisu predelave. V prihodnje se predvideva merjenje prepustnosti svetlobe tudi v cestnem prometu in na tehnicnih pregledih. Ko bo taka kontrola uvedena, bodo dovoljene na vozilih samo folije skladne s Pravilnikom.
vel satis 2.2dci privilege fahrer----hvalabogu nič več :D
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Temnenje stekel

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Res je......
Kot sem napisal ce imas vse ok ti nihce nic nemore.
Odgovori