Najbolj nor prekršek za katerega ste morali plačati policaju

Vse čudne teme in izlivi inteligence
Uporabniški avatar
barossa45
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 Jan 2009, 11:07

Odgovor Napisal/-a barossa45 »

moofdi napisal/-a:Plačal 40€ oz. 20€ polovičko par let nazaj, ko me je ustavil policaj nameril 57km/h(al tam nekje), po odbiti toleranci = 51km/h na omejitev 50. :roll: :roll:

Od takrat naprej me nihče več ne prepriča, da niso na cesti samo zato, da filajo blagajno. :wink:
Se strinjam
Uporabniški avatar
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

Edina (trk trk trk na les) kazen, ki sem jo plačal je bila, ko sem iz ceste zletel zarad srne, kateri sem se ogibal ker je stala na sred ceste zazidana.
Policaj mi zatrjuje, da v tem okolišu ni srn, seveda so poklicali rajonskega lovca okoli 2 ure zjutraj. Model je pršu skor v pižami. In vidiš policaja k vpraša lovca:" Gospod a je tukaj sploh kaj divjadi?".
Lovec pa z rahlo tupim nasmeškom vzame maglite-ko iz avta (ono tavelko) in posveti po dolini kjer je žuborel potoček. Lej ga zlomka, cela čreda (cca 20 komadu) srn in srnjaku... In odbije policaju:" jah nekaj jih pa je, JA".
Kazen sem seveda vseeno dobil (neprilagojena hitros in pa oviranje prometa se mi zdi - čeprav sem avto parkiral na travniku poleg ceste) mislim da bivših 35 kSIT napisal pritožbo vendar so lovci v tem času na tistem odseku kjer prej ni bilo znaka za divjad nabil znak in ni obveljala in sm plaču polno ceno.
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
jero_13
Prispevkov: 2006
Pridružen: 18 Jan 2009, 14:06

Odgovor Napisal/-a jero_13 »

no še moj rezime :D
1 kazenska točka in 125€ kazni za prehitro vožnjo 70kmh (omejitev 50) v območju Litije (zadnji Petrol pred rondojem, mislim da cca 500m pred tablo za konec naselja) :D in potem še nepravilno izključevanje iz AC 200€ + pomanjkanje vinjete 300€.
Slika

Drive it like you stole it.

Član Renault kluba Slovenije
Uporabniški avatar
žižekrs
Prispevkov: 986
Pridružen: 24 Jan 2011, 18:16
Kraj: Lendava-Trimlini

Odgovor Napisal/-a žižekrs »

Leta 1994 sem peljal z R9 iz LJ in pred cestninsko pri MB me ustavi policist in začenja naštevati.Hitrost 167,4km/h (pol je še tam bla omejitev 100km/h)prehiteval kolono treh vozil(šleperji)čez polno črto.Kazen 7500 sit in ker se nisem nič bunil je napisal položnico za 2250 sit. :smt005
Leta 1995 policija me ustavi v naselju zaradi prehitre vožnje (72km/h)dovoljena 60KM/h.Ugasnem avto dobim položnico za 2250 sit in ker sem mel zaganjač fuč me policist in policistka porineta,da vžgem avto. :D
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Dve take najbl 'nore' zame sta ble:

1. Pelem se pozno zvečer domou, in na regionalni cesti prletim 96km/h. Omejitev: 60km/h. S tem da sm še dokumente (prometno in vozniško pozabil). Ker sem se neki bunil, mladi voznik, ... sem videl da se policaju smeje kako mi bo kazen napisal.
Fora: vmes se jim ugasne radar, ni dokaza, ni obtožbe. Je bil policaj tok presenečen da me je kr spustu (na dokumente je pozabil pomoje).

2. Posedovanje nedovoljene substance 'A' (ročno zvit cigaretni ogorek "joint").
Kazen: 40€.

Za hitrost je na srečo še nisem dobil, nekaj pa že za napačno parkiranje...

Enkrat tut kazen za uriniranje na javnem mestu, sam to od redarja .... >.<
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

V enem tednu 2x.

1. Peš proti domu iz Kranja ob 4 ponoči rahlo do pretežno vinjen. 80€ za hojo po napačni strani ceste, kresničko je rekel da bova spregledala, drugače bi bilo 160€.

2. Par dni kasneje s kolesom v obratno smer. 15m po tem ko mi je crknila luč na kolesu se je znašla kibla pred mano. Na telefonu brez prve luči, 80€.

Super je blo :lol:

Drugač sta pa 2 kolega dobla 700€ za spuščanje zraka iz koles polcijskega avtomobila. Nista pa opazila velike modre kible, ki se je peljala proti njima. :lol:
Slika
Uporabniški avatar
andrej86
Prispevkov: 1319
Pridružen: 02 Mar 2007, 16:37
Kraj: Lenart v Slovenskih goricah

Odgovor Napisal/-a andrej86 »

prvič 2008 z modrim cliom v križšču v mb iza ene stavba v drugi z zategnjeno ročno in dimom izpod gum 430 € za ogrožanje drugih soudeležencev v prometu,

drugič 2009 omejitev 80km/h jaz mel povprečje 143km/h na 2.7 km snemanja :lol: dobu 5 pik 360€ kazni plačal le polovico , ampak sem se takrat umiril

tretjič 2010 430 evrov in pobrane tablice , vlačil leto in pol po sodišču in plačal niti centa :P zaradi zgodbe o nehomologiranem motorju itd.

Ampak : Nauk te zgodbe,bolje ta denar za druge stvari kot pa policiji,ker če morem jaz 2 šihta včasih delat da mam za luksuz naj še policaji :lol:
Ne bojo več na meni služli.

Četrtič:po drugi kazni sem se začel zavedat da resnično škodim sebi in drugim na cesti, in da če še enkrat lepo zapeglam na radar, da lahko še ostanem brez vozniške. Tudi tega sem se začel zavedat da lahko koga ubijem ali sebe zaradi objestne vožnje in od takrat naprej sem postal normalen -varčen - vzgleden voznik 8)

in tale mal clio z zieguner črno špuro vsi zijajo tud če se v naselju 50 peleš ne rabiš se 120 takrat te kdo še zanalašč prijavi in te majo na piki :D
Uporabniški avatar
enej_46
Prispevkov: 1297
Pridružen: 20 Feb 2007, 16:49
Kraj: Koper - Prade

Odgovor Napisal/-a enej_46 »

Kazen za preglasno muziko a nisem imel niti radia v avtu. Nabijal je en idiot pred mano. Ni cedil, tudi če sem dal roko v predal kjer bi moral biti radio.
Slika
事実は拳ではない!
Uporabniški avatar
wily
Prispevkov: 1253
Pridružen: 11 Feb 2008, 00:22
Kraj: Prebold

Odgovor Napisal/-a wily »

moja pa najbolj glupa...mel sem na cliu16v še preizkušnje gor, kar sma šla z kolegu ponoč mal na marijo reko...itaq nisem mel preizkušnje na odbijaču ampak na steklih in so se zamano peljali...kotrola vse lpo in prav me ustavjo tm nekje 15min do polnočjo...tolk časa smo menili in koker so mi pregledovali papirje in celoten avto da je bilo že ura čez polnoč in na koncu dobim 500€ kazni zaradi ne veljavne registracije vozil, ker so potekle preizkušnje....mislim...itaq je pa pol to bla 250€ polovička sam prav imaš policaje ki te hočjo dr.kat...z kolegu sma se smejala in sem pač peljal domov :roll: :D
pikica
Prispevkov: 25
Pridružen: 07 Sep 2012, 18:37

Re: Najbolj nor prekršek za katerega ste morali plačati poli

Odgovor Napisal/-a pikica »

Hm...edina kazen je bila za napacno parkiranje pred lokalom. Mogoce je debilna zato, ker sem sedela cca. 5m od avta pa ne opazila, da pisejo listek.

Skoraj pa sem dobila za zaljenje uradne osebe, ker sem g. policaja poslala v z. sp. organ. Hotel mi je namrec pisati kazen za polomljen brisalec, ker naj bi to oviralo promet (pri popolnoma soncnem dnevu), pa sem raje kot 300 eur kazni daja 40 za nove brisalce in jih zamenjala vprico njega. To pa mu seveda ni disalo.
Uporabniški avatar
dvihtelic
Prispevkov: 1040
Pridružen: 15 Feb 2011, 17:24
Kraj: Vrhnika

Re:

Odgovor Napisal/-a dvihtelic »

enej_46 napisal/-a:Kazen za preglasno muziko a nisem imel niti radia v avtu. Nabijal je en idiot pred mano. Ni cedil, tudi če sem dal roko v predal kjer bi moral biti radio.

hahahaha ta je huda
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Najbolj nor prekršek za katerega ste morali plačati poli

Odgovor Napisal/-a Storz »

letos sva se s punco in enim kolegom (v drugem avtu) vračala domov iz morja.. zadno naselje pred postojnom (iz ilirske bistrce) se peljemo v koloni 70 čez naselje.. in glej ga srebrn clio grem mem pa se neki zabliska.. čez 2 min zvoni telefon ej a veš da so naju slikal.. uglavnam bla je kolona res dovga in noben ni horu delat še dodatne gužve in smo šli namest 50 70 polcaj je pa lepo dopustnike izkoristu pa pohopsu kr precejšno število ludi..

je pa res da mam zdej saj sliko avta :P

kazn 300€ + 3 kaznske plačov polovičko..


kšne 3 tedne pred tem se peljem s punco proti btcju dobil kazn za nepravilno razvrščanje v križišču , uranžno luč je pa spregledov :P aja križišče je bilo prazno bil sem edini na tej strani zavijal sem desno skozi oranžno.. ( križišče med vilharjevo in šmartinsko) mislm da je blo 100 cela(nism zih) plačov pa polovičko..
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Najbolj nor prekršek za katerega ste morali plačati poli

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Prvi avto R5 ustavi mladi policist in vprasa po dodatni opremi.Seveda sem mu rekel da jo nimam,in seveda policist dobi velike oci in me takoj poduci ces kako se lahko vozim brez prve pomoci,zarnic.......seveda sem se mu nasmejal in mu rekel ce ve kaj je dodatna oprema.....in navk tega je bil da me je skoraj odpeljal z kiblo na policisko postajo sem ze sedel v kibli.....Nakar mu je starejsi policist komaj dopovedal kaj je dodatna oprema in kaj obvezna......Umes sem ga se uprasal ce je videl kdaj petko z avtomatsko klimo pa mu ni potegnal.....
Zdej se mi pa neda vec kregat.....
Placal 2na stacionarnega na 50 vozil enkrat 64 in 68 za vsako dobil 4pike in 125eur mislim da
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Najbolj nor prekršek za katerega ste morali plačati poli

Odgovor Napisal/-a drhouse »

pikica napisal/-a:Hm...edina kazen je bila za napacno parkiranje pred lokalom. Mogoce je debilna zato, ker sem sedela cca. 5m od avta pa ne opazila, da pisejo listek.

Skoraj pa sem dobila za zaljenje uradne osebe, ker sem g. policaja poslala v z. sp. organ. Hotel mi je namrec pisati kazen za polomljen brisalec, ker naj bi to oviralo promet (pri popolnoma soncnem dnevu), pa sem raje kot 300 eur kazni daja 40 za nove brisalce in jih zamenjala vprico njega. To pa mu seveda ni disalo.
Precej podobna zgodba... sicer je Maja opazila, da nekaj pišejo, jih še celo nekaj prepričevala pa ni šlo :lol: Edini uradni "prekršek" v 9ih letih :oops:
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Najbolj nor prekršek za katerega ste morali plačati poli

Odgovor Napisal/-a jurko »

Storz napisal/-a:in glej ga srebrn clio grem mem pa se neki zabliska
hehe tega cliota sm tud jst vidu dol :D sam se ni neč zabliskal takrat :D
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Odgovori