Nakup DSLRja

Vse v povezavi s fotografijo
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Vglavnem, odločitev je padla, Naslednji nakup je fiksni nikonov 35mm 1.8G objektiv. Nato pa nek fleš za zmerno ceno.
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Pozdravljeni,
Evo sem danes nabavil nikona 35mm 1.8g. Dela res ostre slike, bomo pa videli če mi bo odgovarjal :D
Če ne bom ga pa prodal :D
Zaenkrat sem zadovoljen.
lp
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a Photox »

UrosJ napisal/-a:Se pravi da raje 35 kot 50. Ja 50-ka pride potem nekje na 75mm. Ja nekaj premisljujem da bi prej kupil fiksnega, pa potem se enkrat magari onegantamrona 18-270mm. Bom se malo premislil. V avstriji mas 35mm mislim da za 166€.
lp
Če razmišljaš o nakupu takega objektiva poglej za novo Sigmo 18-250 OS, zadeva je preverjeno ena najostrejših, najbolje grajenih in najhitrejših objektivov v takem razponu milimetrov. Sicer sem jo testiral na Canonovem bodyu, sem bil iskreno precej presenečen (glede na to, da uporabljam opremo za par tisoč € in sem "sharpness freak", bi jo bil pripravljen imet za potovanja). Toliko od mene :) če je še kakšno vprašanje pa kar na dan, lahko probam pomagat ;)

LP M
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Photox
Prispevkov: 113
Pridružen: 21 Nov 2012, 18:56
Kraj: Novo mesto

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a Photox »

Shusuglao napisal/-a: res pa je da ni avtomatski, tako da ga je treba na roke nastavljati, za kakšno hitro slikanje in akcijo to ni
Še na tole, kje je problem? :) nastaviš fleš na neko vrednost in prilagodiš nastavitve fotoaparata. Fleš načeloma "zamrzne" dogajanje (avta pomojem ne bo, ker je premajhen fleš, vse ostalo pa ni nek hud problem). Osebno imam stare Canon Speedlite 550EX, pa sem z njimi že marsikaj počel (delal freestlye big air smučanje, pa sem naredil z dvema flešoma vse, na cca 3-4m višinske razdalje in 1/2 moči, pa fantje priletijo s 50km/h in več). V kombinaciji s 120cm octaboxom ali marelo, dela brez problema, pa ga še nikoli nisem dal čez 1/2 moči.

LP M
M̶̶̶e̶̶̶g̶̶̶a̶̶̶n̶̶̶e̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶P̶̶̶h̶̶̶2̶̶̶ ̶̶̶2̶̶̶.̶̶̶0̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶6̶̶̶V̶̶̶ ̶B̶l̶a̶c̶k̶ / C̶l̶i̶o̶ ̶R̶S̶ ̶1̶8̶2̶ ̶H̶o̶l̶o̶g̶r̶a̶m̶ ̶G̶r̶e̶y̶ / Megane 2 Ph2 1.9DCI Graphite Black / Twingo RS Ph1 Pearl Black || http://maticerzen.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori