Koledar

Vse v povezavi s fotografijo
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Koledar izglasovan s strani uporabnikov tako da so sami krivi kaj je na slikah
problem je ker koledarja ne gleda samo tistih 20 uporabnikov foruma, ki so galsovali in 12 avtorjev fotografij, ampak predstavlja podobo kluba, ki mora biti nič manj kot najboljša
enako se ti lepo oblečeš, ko greš ven in ne daš na glasovanje petim neznancem ki niso ravno modni kreatorji, katere gumaste škornje in strgano bundo boš nataknil, ker si slučajno imel sliko ravno teh

in lep koledar je lahko lepo darilo, ne samo komu ki je bolan na reaulte, ampak komurkoli ki ga zanimajo avtomobili, ne moreš pa kar en šrot naključno izbranih fotografij nekomu uvalit....no lahko samo, ne bo vesel, pa še ugled in podoba kluba trpita
kakšne praktične nagrade za sliko meseca so zato bolj na mestu
nisem pa videl koledarja alfistov tako da možno da tudi njihov način deluje,
maš kak link do slik, ali koledarja?
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a Symon »

No jaz lahko le to dodam, da se strinjam da je kvaliteta koledarja (fotografij) zelo pomembna. Sploh če ta koledar predstavlja klub, če se to podari kakemu sponzorju itd... Izpadeš bistveno bolj resen kot, če bi bile neke nekvalitetne zrnate fotografije napol polamanega avta na lastnem dvorišču s psom in staro mamo v ozadju. Malo pretiravam ampak saj se razume bistvo. :lol: Fotke za koledar morajo biti kvalitetne.

PS: in kako napreduje? ker me je ravno zadelo, da letos v službi še nimamo nobenega lepega koledarja za 2013.
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

Fantje tle sta dva vidika o katerih se pogovarjamo.
1. Prefekcionizem - klub ima srečo in lahko zaradi zgolj zaradi nekaj posameznikov naredi top-šit koledar(npr. mi, Akrapović); člani ki bi radi pomagali so v velikih primerih "preglasovani" in ob naslednji akcije ne reagirajo - postanejo pasivni in jih na dolgi rok izgubimo...;
2. Best Effort - klub nima takih resursev in kljub morebitni slabši kvaliteti maximalno vključijo člane (npr. alfisti ali pa Lovska družina Franci in koledar z njihovimi trofejami);

Bistvo vsakega dobrega kluba skupen interes članov in aktivnosti vseh katere ga sestaljajo. Razmislite vsak pri sebi (mi ne rabite odgovarjat, ker poznam odgovor), v katerem primeru se član počuti bolj efektivnega, upoštevanega, pripadnega klubu in nenazadnje zadovoljnega? Bolj kot kvaliteta je tle pomembno kakšno sporočilo se da članom... saj so člani za klub tisto, kar so za podjetja kupci - preživetje!

Vodstvo se je očitno odločilo za 1. varjanto, če je pa to prava smer bodo pa člani povedal ;)

Lahko bi še bolj razpredal, pa nisem @Schkorc :P Upam, da vseeno vidite point.

PS: koledar je top! ;)
Slika
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Sem šel danes v nek fotografski studio naročiti koledarje, ki jih bova talala familiji za novo leto. Fotografa sicer poznava, nama je slikal poroko in tip ima okus, a templeti za koledarje, ki mi jih je kazal so bili obupni. Ok, pač templeti, ki mu jih omogoča programska oprema, ki jo ima, pa vseeno, obup! Za koledar gasilskega društva morda, ne pa za darilo nekomu, ki ga bo gledal celo leto!

No, potem sem mu pokazal naš koledar za prihodnje leto in sva kmalu našla skupni jezik. Moji koledarji še vedno ne bodo tok "top šit" k klubski, bodo pa vsaj prebavljivi.

Šus, koledar je vrhunski! Bolj ga gledam, bolj mi je všeč, pa še stiskan ni! Upam, da nam uspe speljati @schkorecev predlog in bo marsikdo imel možnost uživati v RKS koledarju za leto 2013 :)
Slika
Uporabniški avatar
moofdi
Prispevkov: 980
Pridružen: 21 Feb 2007, 17:21
Kraj: Radovljica

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a moofdi »

Shusuglao napisal/-a: maš kak link do slik, ali koledarja?
Če mi napišeš naslov pa te zanima, ti pošljem 2011 koledar pa si ga lahko v živo pogledaš pa podaš svoje mnenje.

P.S. @All: Podal sem svoje mnenje in izkušnje s podobno zastavljenim projektom. Mogoče lahko kakšno zadevo "ponucate" za prihodnje leto. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
zorro
Prispevkov: 110
Pridružen: 03 Avg 2011, 13:04

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a zorro »

@drejchi fotograf in grafik ni isto. To je podobno kot mesar in kuhar. Prvi bo znal ti lep kotlet narezat, ni nujn pa da ga bo znal spečt.
Upam pa, da bo koledar OK izpadel. Aja, pa mogoče neb blo švoh vključit tudi skorcovega rally cliota... sam mogoče sem prepozn se spomnu :)
Uporabniški avatar
StealthRS
Prispevkov: 43
Pridružen: 17 Sep 2011, 20:04

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a StealthRS »

Ajebemti, prepozn opazu tole temo.

Nism šel brat vsega, ker nimam cajta, ampak načeloma bi js lahko tu ponudil pomoč. Fajn bi blo, če bi me eden od aktivnih članov obveščal, če je kej takega. (ene par vas mam na facebooku)

Če je letos že narejeno, pa lahko za drugo leto naredimo načrt. Al pa pač dodatn koledar :)

Če se zbere sredstva za izvedbo, gremo lahko v akcijo.

Če sm kej neumnga reku, me ne butat, slabo spremlam sceno. :lying:
Uporabniški avatar
StealthRS
Prispevkov: 43
Pridružen: 17 Sep 2011, 20:04

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a StealthRS »

zorro napisal/-a:@drejchi fotograf in grafik ni isto.
Ni isto, se pa včasih najde kdo, ki dela zna oboje ;)
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

moofdi napisal/-a:
Shusuglao napisal/-a: maš kak link do slik, ali koledarja?
Če mi napišeš naslov pa te zanima, ti pošljem 2011 koledar pa si ga lahko v živo pogledaš pa podaš svoje mnenje.

P.S. @All: Podal sem svoje mnenje in izkušnje s podobno zastavljenim projektom. Mogoče lahko kakšno zadevo "ponucate" za prihodnje leto. :wink:

sem prav našel?
Slika
fotografija je sicer lepa, grafika je pa taka, da bi jaz tak koledar edino na zajčnico obesil, da lahko obkrožiš katerega dne bo imela zajklja mlade, ai pa da si zabeležiš koliko jajc so kure znesle na določen dan, v sobi ga sigurno nebi gledal

sem šel še slike meseca pogledat in niha. imaš kar nekaj odličnih, par povprečnih in nekaj nelepih,
pa precej bolj aktivni so
je pa podoben problem kot tu, za mesec januar je bilo mnogo slik nekaj odličnih, tista ki je zmagala je pa precej grda
kaj naj potem, namesto med tremi lepimi izbereš eno grdo? zakaj bi kdo pri zdravi pameti to delal?
konec koncev izdelava koledarja stane enako, če je lep ali pa grd, zakaj potem nebi bil lep?
ne razumem zakaj bi nekateri na vsak način radi da je grši
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

No, obstaja več tipov koledarjev. Naš je tak, lep, stilski, za v delavnico ali dnevno sobo. Ni pa glih uporaben če si hočš kej zapisat na določen datum al si pa obkrožit. Taki so za v pisarne. In to ni bil naš cilj. Izdelat tak koledar. Pač.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Men je letošnji koledar res lep in za moje pojme kej korenito spreminjat nima smisla :) pa od cliosport je tud zelo lep, medtem ko od clio197 ni ravno najlepši - mam ga pa vseeno :)
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
moofdi
Prispevkov: 980
Pridružen: 21 Feb 2007, 17:21
Kraj: Radovljica

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a moofdi »

Shusuglao napisal/-a:sem prav našel?
Si prav našel. :wink:

2011 je bil prvi koledar katerega so se lotili, lansko leto je blo že boljše. Recimo njihov koledar je namenjen uporabnikom foruma, naredi se jih 60-70 (oziroma se pobere prednaročilo, kdo bi ga imel in na podlagi tega se potem naredi določeno št. koledarjev) in to je to. Gor so slike samo od avtov uporabnikov, zmagovalka vsakega meseca je uporabljena.

Koledar na koncu mogoče ni "PRO", niti ni primeren za prodajo ipd, se pa v njem odraža delo, sodelovanje in volja kluba in uporabnikov.

Pa kot sem že napisal - napišem mnenje in izkušnje od drugod. Lahko to vzamete kot dobronamerno mnenje, lahko pa tudi ne...hudega nočem nobenemu nič. :D
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Kje pa lahko oddam naročilo za koledar?
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a jurko »

bo mogoče kakšen spy shot prilezu v tole temo :D
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Evo vam spyshot

Slika

Cena bo bojda 15€ po komadu.

Naročila možna kmalu. Bo odprta tema posebej za to.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Zaklenjeno