EXCEL - statistika

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
RoZleht
Prispevkov: 1071
Pridružen: 25 Okt 2004, 11:28
Kraj: Trebnje

EXCEL - statistika

Odgovor Napisal/-a RoZleht »

Ojla

NUJNO potrebujem nasvet oz. pomoč. Imam dokument, v katerem je v stolpcu A cca. 600000 številk (od 2 mestnih do 7 mestnih). Narediti pa moram statistiko kolikokrat se v tem stolpcu kakšno število ponovi! A obstaja kakšna formula v excelu, ki bi to obdelala in mi napisala rezultate??? Ker če jih razvrstim po vrsti in jih grem stet, bo to trajalo en teden (ob predpostavki da se ne zmotim nikol).
Lp RoZleht
Uporabniški avatar
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

jst bi naredu tako. na vrhu bi vrinil še eno vrstico in ji dal naslov (nevem števila). Nato pošičeš funkcijo filter

Slika

klikneš nato na ta filter se ti odpre menu v katerem so ti na voljo vrednosti ki so v tej vrstici, prešteješ in je. To je recimo tak na brzino obstaja pa tud druga rešitev ki pa je po pravici povedano ne znam napisati tako da bi razumel :D. Če mi pošlješ file da vidim kok zgleda mogoč. Drugače pa obstaja za exel super pack macrojev pod imenom ASAP utilitys al neki takega (seveda niso free), s tisimi pa nardiš to vparih sekundah. NAstaviš da ti poišče vse duplikate in jih zbriše pusti pa prvega.

http://www.asap-utilities.com/
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a rambo »

Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Uporabniški avatar
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

mogoče z predelano formulo count zna delat samo tako kot pravim moram probat za kar pa nimam cajta trenutno, pol zvečer mogoč.
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
RoZleht
Prispevkov: 1071
Pridružen: 25 Okt 2004, 11:28
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a RoZleht »

hvala za nasvete ... bom probal ... Tist ASAP sem pa ze potegnu dol :)
Lp RoZleht
Uporabniški avatar
RoZleht
Prispevkov: 1071
Pridružen: 25 Okt 2004, 11:28
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a RoZleht »

Evo pa sem koncno pogruntal ... Odgovor je Vrtilna tabela ... S tem se da delat cudeze!
Lp RoZleht
Odgovori