Nakup prenosnika

Vse ostale teme
Renault89
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Dec 2010, 20:00

Nakup prenosnika

Odgovor Napisal/-a Renault89 »

LP
Kupujem prenosnika in me zanima katerega bi od teh 10 izbrali Vi?
Hvala
http://www.mimovrste.com/katalog/47/prenosniki
Kako je z znamko Acer, pozna kdo ?
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

jst bi recimo tega vzel 8)

Lenovo IdeaPad Y560
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Renault89
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Dec 2010, 20:00

Odgovor Napisal/-a Renault89 »

Na seznamu ga ni
Povej kaj več o njemu, cena, firma Lenovo?
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

Renault89 napisal/-a:Na seznamu ga ni
Povej kaj več o njemu, cena, firma Lenovo?
je na seznamu :)
poglej mal bolj :D
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Renault89
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Dec 2010, 20:00

Odgovor Napisal/-a Renault89 »

Uporabniški avatar
doctor10
Prispevkov: 176
Pridružen: 31 Jul 2008, 22:26

Odgovor Napisal/-a doctor10 »

Jaz bi na tvojem mestu vzel asusa z i3 procesorjem. O njem imam samo dobre izkušnje. Ne greje se kot drugi, lepi dizajn, garancija mislim da je 2 ali 3 leta, baterija drži dolgo. Skratka jaz bi se odločo tako.
Renault89
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Dec 2010, 20:00

Odgovor Napisal/-a Renault89 »

Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Odgovor Napisal/-a kmetek »

No super, tud sam kupujem neki. Sicer nekaj čisto osnovnega, gledam pa Toshiba Satellite C650

http://us.toshiba.com/computers/laptops/satellite/C650

Dobim ga za slabih 500€, ker ne mislim dajat prou dost za računalnik. Ga ima punca ene 2 mesca in je zelo zadovoljna z njim, pa tudi meni je čisto ok. Sicer ma trenutno še bolj prazen pomnilnik, tako da kako hitro in tekoče dela ko je nabit ne vem.
Ma kdo izkušnje s kakšnim podobnim? Toshiba je kar v redu firma, pa itak nisem zahteven uporabnik, važno da mi dela kakšen ProEnginner/Solidworks in podobno zahtevni programi pa mogoče kakšen ne ravno najhujši špil, torej nič posebnega.
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
CePO
Prispevkov: 89
Pridružen: 07 Feb 2008, 19:08
Kraj: renkovci

Odgovor Napisal/-a CePO »

jaz imam od septembra letos laptop znamke Medion, kupljen v Hofer-ju in moram povedati, da je stvar super...vsekakor vredna tistih 650€, za kar sem dobil 17,3" zaslon, i3 procesor, 500gb diska, 3gb RAM, licenčne win7 32bit in, kar je pomoje redkost med laptopi, prost slot za dodaten trdi disk v ohišju :)
jaz bi ti torej priporočal kar firmo Medion :lol: :)

ima pa sestra neko podobno toshibo, kot je ta v linku, ki ga je prilepil uporabnik kmetek in ji je po dobrem mesecu uporabe crknil disk :? vzroka nevem povedati, medtem, ko očetova službena toshiba dela brez problema.... :)
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

hm hm, moja opazanja - priporocal bi tudi lenovo:
Vcasih sem ga ful sovrazil, ker so mi bili grdi in storasti (se IBMi), zdaj pa vidim v sluzbi, ko ima vec kot 3/4 firme Lenovote da so precej OK - tako po obliki (ceprav imam izkusnje bolj z drazjimi poslovnimi modeli) kot po supportu (za driverje majo lepo svoj programcek, ti najde vse update-e in driverje in stvar dela, servis je OK). Zdi se mi, da so tudi precej tisji.


Nad HPji sem bil dokaj navdusen, pa me mineva vse skupaj. Na enih starejsih crkujejo plate, sodelavki od kolega so ze menjali plato na pol leta starem pavillionu (bil je okoli 1000€, poleg tega servise za pavillione sploh ni pri nas ampak ga posljejo nekam na Madzarsko), pri nekaterih redno crkujejo adapterji za napajanje. Pri iskanju driverjev te vcasih spravijo ob zivce... :mad: Sicer imam enega HPja doma pa dela zadovoljivo, samo ventilator se hitro zaprasi in potem stalno ropota in laufa na full. :roll:

Acerja ima kolega, pa je OK konfiguracija za tak denar. Glede podpore ne vem. Edino firma se mi zdi bolj cenena, ampak vazno da dela... Tezavo ima z baterijo - po pol leta mu drzi 10min, oz. se napolni donekje 21%. (baterija ima pol leta garancije) :roll:

Asuse tudi kar pohvalijo, konkretnih izkusenj nimam..

Toshiba pa ne vem, nekateri boljsi modeli so precej dragi, nekateri so mi cudni. Konkretno C650 sem imel ravno 2dni nazaj v rokah. Za to ceno OK, je pa cisto crn, zgleda bolj ceneno (danes so vsi nekaj sivi pa aluminijasti in fensi :D ). Skoda ker je v njem najslabsi dual core procesor (neki novi P6000, raven celerona).
Nad supportom razocaran. Zbrskal nekje program, ki ti posodobi driverje..super si recem - potem ugotovim, da je placljiv?!. :shock: Na netu nisem nikjer nasel za vpisat serijsko ali machine type, da bi mi vrglo ven driverje. Rocno sem potem nasel ene, za vsako stvar mi je nasel dvojen driver?! Ko sem zelel nekaj driverjev instalirat, me je vprasalo ce zelim povoziti novejso verzijo (ker so windowsi nasli novejse). Mislim wtf :lol:
Aja model C650 vidim, da sploh ne prodajajo vec na mimovrste...sta samo se 655 pa 660. Pa noben nima bluetootha?! :roll:


Na koncu pa res kupis mediona pa si zadovoljen:D Tako, kot sem sam kupil Della, ker sem imel poceni priloznost pa sem cist zadovoljen. Naredil malo upgradea (RAM, disk) in stvar dela super (tok, tok).

Drugace pa glej procesor i3, i5, ki novejsi in precej zmogljiv.
RAM imajo nekateri ze DDR3, nekateri se DDR2.. ce ga bos zelel cez nekaj casa nadgradit, se zna zgodit da DDR2 ne bos vec dobil.
Pa glej, da je garancija cim dalj casa.
Renault89
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Dec 2010, 20:00

Odgovor Napisal/-a Renault89 »

1 http://www.mimovrste.com/artikel/275030 ... 2g-i3-win7
2 http://www.mimovrste.com/artikel/275030 ... 224-24-ghz
3 http://www.mimovrste.com/artikel/275029 ... 27d-21-ghz

Šel par € višje in ali imam prav da se še vedno najbolj splača vzeti 1 (Acer) ??
Lepo prosim za pomoč, s tem jaz nebom več težil in hvala vsem
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Če izbiraš med Asusom in Acerjem, ti priporočam Asusa.
Če ne drugega, je ohišje malo bolj kvalitetno pri Asusu.
Slika
Uporabniški avatar
doctor10
Prispevkov: 176
Pridružen: 31 Jul 2008, 22:26

Odgovor Napisal/-a doctor10 »

Jaz bi se odločo za drugega. Asus.
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

No, še moje izkušnje glede prenosnikov.

Prej sem imel Acer-ja Aspire 5520G, ki je bil napram drugim boljšim znamkam (Lenovo, Toshiba, HP) precej ugoden in s kr uredu specifikacijo. Po ene 3, 4 mesecih je že tulil (ker se je tko hitr zaprašil...) - in to se je nonstop ponavljal. Po cca. letu in pol je 2x crknu (in to ravno v času, ko sem ga na faksu najbolj nucu) - 2 različni napaki in vedno po več kot en mesec popravila (no, en mesec je trajalo, da so sploh diagnostiko naredil). Dokončno je svojo dušo spustu cca. 2 meseca po izteku garancije.

Nato kupu lani decembra HP Pavilion DV6 + 6-letno big bangovo garancijo in zaenkrat zelo zadovoljen. Sem tud gledal Toshibo in Asusa s (praktično) isto specifikacijo. Sicer je baterija bolj švoh (zdrži ene 2 urci pa pol), ampak ok - glede na zmogljivost laptopa nič ne zamerim.

Med temi, k gledaš, bi jst vzel Asusa (enostavno se mi je vse, kar je povezano z Acerjem, zagravžalo).
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Jaz imam Acerja ene 4-5 let. Dela brez problema, edino baterija je hin (ker je v večini nism nikoli uporabljal).
Odgovori