Twingo R2

Novice iz sveta Renault
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

Slika
Evo ga..pridno čaka na prepihu in kot kaže je res tastara oblika.
Uporabniški avatar
Pocket_Rocket
Prispevkov: 315
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:45
Kraj: GO-LJ

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a Pocket_Rocket »

Nova oblika še ni homoligirana in vprašanje kdaj bo. Tudi Clio R3 ima še vedno staro obliko, kljub temu da je "restayl" že dolgo zunaj :wink:
Uporabniški avatar
schkorc
Prispevkov: 1096
Pridružen: 11 Dec 2003, 13:54
Kraj: Prebold

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a schkorc »

Zdaj bomo doktorat naredili :)?
Bomo začeli z najlažjim... Seveda je bil test, v to verjetno nihče ne dvomi.

In saj sem vedel, da me boste narobe razumeli (pa še posebej sem napisal) :D.

Poskusimo še enkrat:
schkorc napisal/-a:
Drmo napisal/-a:Sem slišal da je vozil okoli 56s na racelandu. Kolk je res ne vem, če pa je je pa prekleto počasen avto.
Predvidevam, da se hecaš s tistim "počasen avto", kljub temu, da ne veš če so govorice prave :D?

@Seko: Saj pa nisem komentiral časa, katerega bi naj peljal, niti nisem napisal, da to ni res ali kaj podobnega.
Drmo napisal/-a:Primož, seveda sem pogledal filmček, samo sam dobro veš da iz filmčka se ne more vidt kolk je avto dejansko hiter.
No ja, to je seveda res, da se iz (tega) filmčka ne da videti koliko je dejansko hiter (torej ni konkretnega časa), ampak to pa še ne pomeni, da se iz tega filmčka ne da videti, da je avto hiter (pač na splošno da je hiter) oziroma obrnjeno drugače, se da videti, da avto ni počasen :).
Drmo napisal/-a:Moj avto sploh ni hiter, tud zgleda ne hiter,
To je očitno relativno :D...
Drmo napisal/-a:Sej ne rečem, so testirali tako da noben krog verjetno ni bil idealen, samo take informacije sem dobil.
Iz videa nisem videl enega idealnega kroga, pa ne samo to, ne vem če sem sploh videl kak idealno odpeljan ovinek. Sem pa videl, da je avto hiter (nisem pa videl, da bi hitro odpeljal krog). In še enkrat, nisem komentiral časa, ampak avto.
Drmo napisal/-a:Kaj misliš s tem da je avto "delal"? To da šalta skoraj v 4to prestavo pred prvo šikano ne pomeni drugega kot to da ima kratek menjalnik, sekvenca, ali pač?
S tem, da je avto delal, sem mislil na splošno. Predvsem lega in podvozje mi deluje (bom raje tako pisal :)) TOP.
Stavek kjer omenjaš menjalnik preberi še enkrat :D. Ja normalno, da če veliko prestavlja, ne pomeni drugega kot da ima kratek menjalnik :lol:. Ampak avto nima 55KM in prva ne gre samo 35km/h :P. Ampak nista menjalnik in motor tista, ki me toliko ganeta kot podvozje.

V glavnem nima veze kakšni so bili časi na testiranju (tudi če bi bili čez minuto), avto vseeno ni počasen, toliko je pač mogoče videti iz posnetka.
Drmo napisal/-a:Moj avto sploh ni hiter, tud zgleda ne hiter, pa vseeno peljem v povprečju 52,5-53s. Potemtakem bi moral ta avto peljat okoli 50s.
Tega zadnjega res ne razumem, če ti tvoj avto ne zgleda hiter in ti sploh ni hiter (s časom pod 53s) in ti ta Twingo deluje počasen, po čem bi potem moral peljati okoli 50s :D?

No da zaključim. Govorimo o Renault Twingu sicer res R2 EVO. O avtu, ki se od navadnega Twinga RS razlikuje po tem, da je "dodelan", ampak v osnovi je to še vedno Twingo. Čeprav je za nepoznavalce to predstavljeno, da je dirkalnik in da kot tak, nima s serijskim Twingom nič skupnega, je za nas jasno, da je s homologacijo zelo ozko opredeljeno kakšne so predelave in da so to v osnovi predelave (ne ravno menjave) serijskih stvari.
Za tiste, ki ne razumejo prejšnjega odstavka, Twingo R2 EVO je v osnovi tak Twingo kot se vozi po cesti (ni iz plastike in nima samo 400kg) in še vedno tehta čez tono (1030kg), NI poširjen za pol metra, ampak je tak kot serijski, še vedno ima tudi enak 1.6 motor, ki pa je sicer res predelan na cca 190KM@7000rpm (torej ima cca 60KM več kot serijski) in na cca 180Nm@5500 (kar je 20Nm več kot serijsko). Še vedno ima samo sprednji pogon in še vedno 5 prestav, ki pa so krajše in sekvenčne (kar se verjetno sliši kot, da je sedaj najmanj tako hitro kot F1 :)). Zavore so pa tudi enakih velikosti.

Za tak avto kot je, se meni zdi hiter avto in da dobro dela (tako kot se mi to zdi tudi za Drmotovo 106ko). Če bi šlo za namensko narejeno "kit-car" "specialko", ki bi imela 400kg (OK tudi 800
kg :)), 500KM, tak menjalnik in takšno podvozje, pa bi na posnetku izgledalo tako kot zgleda ta Twingo, potem bi za tist gokard rekel, da je počasen ;).

LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
Uporabniški avatar
zorro
Prispevkov: 110
Pridružen: 03 Avg 2011, 13:04

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a zorro »

https://results.omikronplus.si/live/ghd ... /live.html" onclick="window.open(this.href);return false; prave ure se tule izpisujejo... da bi še enkrat počil porša, bi blo že mal smešno :)
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a Drmo »

zorro napisal/-a:https://results.omikronplus.si/live/ghd ... /live.html prave ure se tule izpisujejo... da bi še enkrat počil porša, bi blo že mal smešno :)
Ojoj... :roll:
schkorc napisal/-a:No ja, to je seveda res, da se iz (tega) filmčka ne da videti koliko je dejansko hiter (torej ni konkretnega časa), ampak to pa še ne pomeni, da se iz tega filmčka ne da videti, da je avto hiter (pač na splošno da je hiter) oziroma obrnjeno drugače, se da videti, da avto ni počasen :).
No ja, hotel sem ti samo povedat to da če avto zgleda "ne počasen" še ne pomeni da ni počasen.
schkorc napisal/-a:Stavek kjer omenjaš menjalnik preberi še enkrat :D. Ja normalno, da če veliko prestavlja, ne pomeni drugega kot da ima kratek menjalnik :lol:. Ampak avto nima 55KM in prva ne gre samo 35km/h :P. Ampak nista menjalnik in motor tista, ki me toliko ganeta kot podvozje.
Imaš prav. Ampak je razlika če prestaviš v 4. prestavo pri 140 ali pa pri 110 km/h. Tukaj je velika razlika če na enaki razdalji avto razvije toliko višjo hitrost do iste prestave, se ti ne zdi?
Podvozje pa imaš prav. Zgleda zelo premišljeno narejeno, avto se pelje zelo lepo, kontrolirano, tako kot Fabia, C2 itd.
schkorc napisal/-a:Tega zadnjega res ne razumem, če ti tvoj avto ne zgleda hiter in ti sploh ni hiter (s časom pod 53s) in ti ta Twingo deluje počasen, po čem bi potem moral peljati okoli 50s :D?
Kot sem ti zgoraj napisal. Če gledam posnetke mojega avta na isti progi se mi sploh ne zdi hiter. Presenečen sem bil nad tem da te avto tako gane, kot da pelje na tej progi pod 50s.

Očitno sva se narobe razumela. :) Replika na tvoj post je bila predvsem za to ker sem dojel tvoj post kot da je ta tvingo eni in edini R2 avto pri nas oz. edini "hiter". R2 avtov je pri nas kar ene par, pa po mojem mnenju noben ni počasen. Povsem odvisno od voznika, koliko izkoristi avto.

Avto je bomba, ne rečem, samo še zdaleč da bi bil nekaj oh in sploh. R2 specialka, tako kot C2, Fiesta, Fabia itd. Podvozje je nastavljeno za tarmac.

Konji so relativna stvar in v to se niti ne bom spuščal.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
plantn
Prispevkov: 130
Pridružen: 20 Feb 2011, 00:50
Kraj: Novo mesto

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a plantn »

Danes sem gledal samo eno vožnjo in se je Grudnik peljal zelo solidno, glede na to da avta še "ne pozna". Me pa nekaj zanima. Nevem če je še kdo opazil samo v Revozu(1.slika) je bil predstavljen "prenovljen" twingo na Prepihu pa je parkiran "stari". ???
NOR'C napisal/-a:Slika
NOR'C napisal/-a:Slika
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Pocket_Rocket napisal/-a:Nova oblika še ni homoligirana in vprašanje kdaj bo. Tudi Clio R3 ima še vedno staro obliko, kljub temu da je "restayl" že dolgo zunaj :wink:
Za predstavitve avto predelajo v novi model, ko se pa vozi oz. bo vozil bo pa stari model, ker novi še ni homologiran. :)
Slika
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

zorro napisal/-a:https://results.omikronplus.si/live/ghd ... /live.html prave ure se tule izpisujejo... da bi še enkrat počil porša, bi blo že mal smešno :)
Hjoj Žiga, si bil pa že na toliko dirkah, da bi lahko vedel, da Prek v soboto pelje z ogrooomno rezerve, oz. zelo penzionistično...
No Prek se je na tretjem treningu spustil do 2.04.xx, in ne dvomim, da bo šlo jutri pod 2min ;)
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
schkorc
Prispevkov: 1096
Pridružen: 11 Dec 2003, 13:54
Kraj: Prebold

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a schkorc »

Drmo napisal/-a:Očitno sva se narobe razumela. :)
Ja pa seveda da sva se (in se z vsakim postom vedno bolj narobe razumeva :)), saj veš da bi se verjetno v živo v 5min uskladila in strinjala :). Forumu so forumi, ko ne moreš naenkrat napisati vsega in točno tako kot bi drugače povedal.

Ampak vseeno, kriv je tist tvoj (verjetno) površno napisan post :D.
Drmo napisal/-a:Replika na tvoj post je bila predvsem za to ker sem dojel tvoj post kot da je ta tvingo eni in edini R2 avto pri nas oz. edini "hiter".
Moj post je bil samo link z videom iz testiranja, brez kakršnega koli komentarja. Potem pa si ti napisal, da si slišal da je baje peljal 56s, in da če je to res, da potem je pa prekleto počasen avto. In ker me poznaš, veš, da nisem mogel iz svoje kože, da se ne bi spotaknil ob to :).

Dejansko sem mislil, da se hecaš, ker sem bil prepričan, da si video pogledal. No tako kot sem napisal, jaz ne vem če sem že videl avto na RL, ki je tako "delal" (mišljeno v kompletu cel avto, predvsem pa res podvozje). Kje sem toliko ustrelil mimo? A sem že videl, ali pa mogoče ali smo že videli (pač na teh splošnih eventih) kak avto na RL-ju, ki bi tako delal? Jaz se ne spomnim avta z pravim podvozjem (Ohlins-i in ostalo, ko samo podvozje preseže vrednost mojega ne tako starega RS-a :D), sekvenco in solidnim motorjem.
Ker je bil omenjen čas 56s in samo zaradi tega časa počasen (oz prekleto počasen :)) avto, prilepljen pa je bil tudi video, kjer se vidi kako se avto pelje, sem napisal da sem s serijskim Twingom vozil pod 56s in da očitno je teh baje 56s nepredmetnih, ker bi lahko bilo tudi min ali 2min, ker R2 napram serijskim dela ene parkrat bolje (kar se vidi na videu).

BTW motorja sploh nisem nikjer komentiral kot kakšen hud dosežek (niti namignil nisem na to), ker me vse ostalo prej zanima kot motor (tudi naša ekipa smo predelovali praktično vse razen motorjev :) in se niti ne spoznam/o toliko na njih), čeprav konkretno pa niti ne vem kaj mu manjka :)? Pa me res zanima? Zame je sicer vsak motor v katerem so zamenjane vse osnovne stvari in je slišati, da motor "poje", dobro predelan :) (preden me kdo narobe razume... brez da gre avto na valje, je vse ostalo ugibanje o predelavi...). Torej če je motor slišati povsem drugače kot serijski in dela dosti bolje kot serijski, je verjetno- "dober" (sploh proti serijskem :)).

In to je bilo v tistem mojem prvem replyu vse :).
Torej na kratko, avto za tak avto kot je (Renault Twingo 1.6) ni počasen. Nisem pisal, da je hiter, ampak je prej hiter kot pa počasen. Potem se je pa zakompliciralo :D...
Drmo napisal/-a:hotel sem ti samo povedat to da če avto zgleda "ne počasen" še ne pomeni da ni počasen.
Recimo. Ampak če slišiš, da je baje peljal 56s, pa sploh še ne pomeni, da je avto počasen :).
Drmo napisal/-a: R2 avtov je pri nas kar ene par, pa po mojem mnenju noben ni počasen.
Kako, da po tvojem mnenju ni noben R2 počasen, če pa si za Twinga napisal, da je počasen (in to celo prekleto počasen) :lol:.
Drmo napisal/-a:Presenečen sem bil nad tem da te avto tako gane, kot da pelje na tej progi pod 50s.
...
Replika na tvoj post je bila predvsem za to ker sem dojel tvoj post kot da je ta tvingo eni in edini R2 avto pri nas oz. edini "hiter".
...
Avto je bomba, ne rečem, samo še zdaleč da bi bil nekaj oh in sploh. R2 specialka, tako kot C2, Fiesta, Fabia itd.
Saj pa me ne gane toliko, kot si ti razumel :D.
In ne tudi nisem pisal v tem smislu, da je Twingo edini oz. edini hiter R2, ampak bilo je pa napisano, da je počasen (kar pa pač ni- samo to sem hotel napisati :)).
In ja, seveda so C2, Fabia, Fiesta in Twingo zelo tam tam, in to niso počasni avti kot je bilo napisano.
Drmo napisal/-a:
schkorc napisal/-a:...avto nima 55KM in prva ne gre samo 35km/h :P.
Imaš prav. Ampak je razlika če prestaviš v 4. prestavo pri 140 ali pa pri 110 km/h. Tukaj je velika razlika če na enaki razdalji avto razvije toliko višjo hitrost do iste prestave, se ti ne zdi?
Seveda.
BTW Tukaj je včerajšnji onboard (kjer se vidi tudi hitrost): http://www.youtube.com/watch?v=E-BkC7B1 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
melonca'r
Prispevkov: 1801
Pridružen: 04 Nov 2004, 16:37
Kraj: Celje

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a melonca'r »

Schkorc&Drmo.. ..prepirata se kot dva 5-letnika. Hiter avto je zelo relativen pojem, dejstvo je, da Twingo R2 EVO NI počasen avto. Še posebno glede na čas prve tekmovalne vožnje na GHD Gorjanci (11.mesto v generalcu, manj kot 1s za Zormanom, 3s za Hrovatom in 5s za Prekom).

V vednost.. ..dolžina proge je 4.3km, višinska razlika skoraj 300m!
Uporabniški avatar
gagi'd hype
Prispevkov: 2191
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:21
Kraj: od sevnice do Ljubljane

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a gagi'd hype »

Zorman je tut full hitr z williamsom, a je to mogoče tisti plavi, ki se je tudi dobro peljal na Saturnusu, pa potem izpadel? 8)

Če se prav spomnim, oz. mi je google potrdil, da je to isti človek, ki je na lučinah lansko leto porša od leme zabil... :?
Slika
Za vas se trudimo urejati naslovno stran, zato nam bo v veselje, če malo pokukate :D
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Uf madonca...menjalnik pa je kratek. Zgledal je kratek ko sem videl posnetek iz Racelanda, samo toliko si pa nisem mislil. :shock: Zelo podobne hitrosti kot z mojim bivšim menjalnikom, mogoče še za odtenek krajši.

Čas mi je povedal Domen, zato sem napisal "baje", ker nisem sam bil tam in videl časov. :wink:

Podvozje je res top. Si bo treba enkrat nekaj takega omislit. :) Eni bi rekli da je pretrd in da je ritka preveč živčna, ampak jaz mislim da je živčna ravno prav, za majhen fwd avto.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Čas, ki je razbran iz onboarda, je okrog 54sek :) Je pa danes Matej pokazal potencial avta, na Gorjancih je odpeljal najhitrejši čas okrog 2.03.xx (Udovč z Clio R3 - 2.05/06). Avto gre na oko k sulica :)
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

Miha kdaj lahko pričakujemo kakšne slike v akciji :D
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Twingo R2

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Nekaj danes, nekaj v prihodnjih dneh :)
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Odgovori