Renault dci 95 in 110 eco2 2015 - razlike

Vse ostale teme
Odgovori
Jurcek
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 Jan 2021, 09:41

Renault dci 95 in 110 eco2 2015 - razlike

Odgovor Napisal/-a Jurcek »

Pozdravljeni,

Uporabil sem že iskalnik, vendar ne najdem nič kaj na to temo.

Zanima me fizična razlika med omenjenima motorjema, gre za novejša motorja eco2, torej pri Meganu 3, je to letnik nekje 2015 in dalje.

Kolikor sem gledal po katalogu rezervnih delov, sta turbini identični, prav tako šobe in ostala periferija, tudi sklopka in menjalnik (avto ima že "tadolg" menjalnik) V obeh primerih je elektronika(motorni računalnik) Continental/Siemens SID 30x in ne Delphi ali kaj drugega.

Gre zato, da bi ženinemu avtu rad privoščil eno zmerno tuning kuro, ne pričakujem, da bo avto postal raketa, vendar je v praksi kar opazna razlika že med 95 in 110 konjskim, kar sem imel možnost sprobati in 95 izpade malo astmatičen, 110 pa za družinski avto občutno lažje diha.

Po nekem laičnem razmišljanju, bi moral 95 iti na iste konje kot gre 110, pa tudi če gremo na neki varno varianto na okrog 120 konjev, bo razlika občutna.

A morda kdo vsaj 99% zagtotovo ve (in ne ugiba), ali dejansko obstaja še kakšna razlika razen elektronske "zadušitve" šibkejšega motorja.

Hvala za odgovor
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Renault dci 95 in 110 eco2 2015 - razlike

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Po moje brez skrbi čipiraš za kakšnih 20 - 30KM. Pojdi do kakšnega, ki se ukvarja z reprogramiranjem in ti bo naredil tako da bo prav.

Tukaj boš pa težko dobil kakšne takšne izkušnje, ker je forum bolj ali manj umrl, pa tudi vprašanje če je kdo že kaj takega delal. Mogoče boš kaj našel na kakšnem tujem forumu.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Jurcek
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 Jan 2021, 09:41

Re: Renault dci 95 in 110 eco2 2015 - razlike

Odgovor Napisal/-a Jurcek »

Hvala za odgovor. Se mi je zdelo, da ni več takšnega obiska na forumu :)
Odgovori