Megane 4 - Kam na servis?

Vse ostale teme
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Bolj sem tukaj mislil da je recimo bil mesečni obrok lizinga brez myrevisiona 30€ cenejši, kar znese v 12 mesecih 360€. To je precej več kot znaša letni servis in iz tega vidika se mi ne splača imet tega. Sem pa vzel več let lizinga.

Verjamem pa da če se je vzelo na eno leto kar je bil minimalen pogoj se je bolj izplačalo glede preplacil. Oni pa tako al tako računajo na tiste ki vzamejo na več let.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a robertp »

Sva že čisto off... Ampak 2015 je bil My Revision vštet v financiranje (vsaj Renaultovo) in brez sploh ni bilo opcije (podaljšano jamstvo 5 let in My Revision 5 let). Če si pa vzel neodvisno financiranje pa ja... Konec koncev sem sam naredil isto. Vzel 1 leto financiranja pri Renaultu (zavoljo ugodnosti) ostalo pa drugje in je izgledalo proti Renaultu kot nakup na financiranje z večinskim pologom...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Ja sva off čeprav sem rekel da to ni v redu[emoji53][emoji53].

Če je denar za poplačilo celega se splača vzet 1leto in minimalen znesek. Jaz sem vzel 40% lizinga in ostalo je bilo direktno plačilo in vseeno pride velika cifra preplacila na koncu odplacevanja.

Tako pač je.

Sem pa imel precej takih čudnih zadev na servisu, tako da sem tudi precej tečen kadar pridem tja. Se posebno zato ker niso poceni.

Zdaj pa over and out glede off topica

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Lahko potrdim da menjajo olje če narediš več kot 15k na leto, meu sm 1. servis na 16k in prek programa my revision.
Avto je bil na servisu pri vrtinu, tako da tu je nek nesporazum. Ali nekateri nočejo menjat ali pa nekateri ne razumejo programa do potankosti.
Meni je bilo rečeno če narediš več kot 15k se olje menja in tako je tudi bilo.
DomenG
Prispevkov: 43
Pridružen: 16 Feb 2017, 11:17

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a DomenG »

Foter ima scenica letnik 2016 ravno tako myRevision in njemu menda menjajo olje vsako leto, če naredi več kot 15.000km. Oba voziva na TrgoAbc Nova Gorica.
Ko sem jih povprašal, "kaj pa če sedaj v drugem letu naredim več kot 15.000km bom torej šel preko intervala 30.000", so mi odgovorili, da pridem na menjavo olja, ko dosežem 30.000km, če bi to bilo prej kot letni interval. Skratka nič jasno. Naj jih vseeno kontaktiram in zahtevam kakšno pojasnilo od servisa?
Je pa prav možno da se te pogodbe razlikujejo od modela do modela in različne letnike....
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Meni mi je dosedaj uspevalo da so mi zamenjali na 15k km tokrat mi ni uspelo in so mi rekli da bom naredil na 30k km. Tako da tudi meni ni jasno kaj in kako. Mi je pa bilo priporočeno da zamenjam na 15k km[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787].

Suma sumarum je tako da če ne bi imel myrevision bi mi zamenjali in bi plačal. Ker pa plača reno pa ni potrebno zamenjat in lahko počaka do 30k km.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Meni so razložili tako nekako - če imaš ob letu oziroma servisu več kot 15.000 prevoženih, menjajo, saj bi po enakih pogojih bilo 30.000 prej kot čez eno leto. Če imaš manj kot 15.000 prevoženih, ne menjajo, saj jih bo čez eno leto verjetno manj kot 30.000, kolikor je predvidena meja za menjavo.
Jaz ga itak menjam na 15.000.
LP, Samojed
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Danes naredil sevis menjava olja in filtrov 17000 km. Servis častil Renault. Avto star eno leto.

Poslano z mojega Pixel 3 XL z uporabo Tapatalk

Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Ali veš katero olje so ti natankali mogoče? Zdaj po novem tankajo Castrol notr.
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Elf

Poslano z mojega Pixel 3 XL z uporabo Tapatalk

Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Tole sem lani zasledil:
http://f1.avtomanija.com/default.asp?rb=1&id=34569
Nenazadnje se Renault Group od 1. januarja prihodnje leto poslavlja od dolgoletnega partnerstva z Elfom in bo prav Castrol uradni opremljevalec z mazivi za to francosko znamko.
Poročam v naslednjih dneh, ko opravim redni servis (še tazadnjega plačanega), kaj bodo natočili.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Castrol ma zdej čist novi lineup olj, ki so namenjena samo za Renault. 710, 720, RN17 itd. Meni so natankali v 1.3 tce 140 Castrol GTX 5w-30 RN17.

https://www.avtomarkovic.si/izdelek/111 ... 30-rn17-5l
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Sem pogledal listke.
Prvo leto sem imel 16, 000 km in so zamenjali olje.
Drugo leto sem imel 30,600 km in so mi zamenjali olje
Letos, torej tretje leto sem imel 47,300 km in mi ga niso zamenjali, samo dolili in so rekli da bodo zamenjali kadar dosežem interval 30,000 kadar pač pridem do tiste meje, torej 60,000 km.

Tako da mi ni jasno.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a robertp »

Lahko danes preverim kako je s tem, ampak imam občutek da so nekaj po svoje pametili.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
DomenG
Prispevkov: 43
Pridružen: 16 Feb 2017, 11:17

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a DomenG »

Jaz sem pisal na renault, da mi obrazložijo kaj je sedaj s temi menjavami...seveda ne pričakujem nič...no sej mi je vseeno, če zariba v času garancije je to njihov problem, prodal ga bom pa ravno pred iztekom 8)
Odgovori