Megane 4 - Kam na servis?

Vse ostale teme
Uporabniški avatar
maxx
Prispevkov: 33
Pridružen: 21 Okt 2017, 12:48

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a maxx »

Ali212
že lep čas sam prinašam material za servis (tega delam na 20k) in ni nikakršnega problema, servisna knjiga je potrjena fantje vgradijo kar jim dam in to je to. Material kupujem na AutoDoc (razen olja ker se ga da dobiti bolj poceni - recimo na mimovrste), je pa tako, da pri filtrih in zavorah ne šparam in vedno kupim malo boljše dele.
matt79
ne hodi v Kromberk, sam se jih izogibam v velikem loku. Zavore sem sam kupil (AvtoDoc) in jih nesel na servis kjer so mi jih zamenjali (prednje in zadnje diske in ploščice - pri 120.000 km). Za več info pa raje na ZS.
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Maxx, hvala za relevanten odgovor. To me je zanimalo. Na katerem pooblaščencu pa to prakticirajo?

Verjetno je tudi odvisno od servisa in na koga naletiš na okencu. Meni so v AT Celje rekli da lahko prinesem svoje filtre vendar se lahko pozneje sklicujejo na neveljavnost garancije, če bo kaj narobe v povezavi s tem. Sem tudi planiral prek autodoca naročit za 60e bi dobil vse filtre vendar so me na servisu "prestrašili" tako, da bom tam kupil vse razen olja. Olje bom svoje prinesel, dobil za manj kot 30e 5l. Kakorkoli, je to verjetno moj zadnji servis na pooblaščencu. Izven garancije se tak ne splača.
Uporabniški avatar
maxx
Prispevkov: 33
Pridružen: 21 Okt 2017, 12:48

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a maxx »

No ja, po moje je to serviser ustrelil malo na pamet. Stvari niso ravno tako preproste ampak ne bi zdej o tem.... mislim pri uveljavljanju garancije je potrebno ugotoviti stvarno napako v tem primeru bi moral zamenjani filter (ali neoriginalen del) vplivati na okvaro..... kar pa je težko dokazljivo....stvari niso ravno tako preproste. Zdej če malo karikiram...če bi mu prineseš sončnično olje ti ga on seveda ne bo nalil v motor to je jasno ampak za predpisane dele z ustrezno kakovostjo nebi smel komplicirat nihče. Sam bi jih gonil po sodišču v nasprotnem.

Servise delam na PSC Logatec (pa ne živim niti približno blizu) in sem super zadovoljen, vse se da zmenit, so zelo prilagodljivi in ni nobenih težav. Kot rečeno material vedno prinesem svoj, zamenjane dele mi pokažejo in to je vse kar zahtevam od njih.
Ko je bil avto v garanciji in mi je vrglo glavno varovalko zaradi kondenza na interkulerju (serijska napaka ne teh vozilih, že pisali na forumu) so zadevo znotraj garancije sanirali ne glede na moje predhodne servise na zgoraj opisan način, skratka nobenih problemov.

LP
DomenG
Prispevkov: 43
Pridružen: 16 Feb 2017, 11:17

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a DomenG »

evo še moj razplet zgodbe:
kot sem rekel, pisal sem mail na renault podporo strankam, kjer sem prosil za pojasnilo, zakaj so nekateri deležni oljnega servisa po 15.000km drugi pa ne. Danes me je kontaktiral servisni sprejemnik iz "mojega" servisa in pojasnil, da so zadnjič "fantje nekaj zamešali" in da je v "drobnem tisku" navedena izjema, da v kolikor presežeš 15.000km se naredi oljni servis neglede na interval 2leti/30.000km. Sicer mi je bil malo cenen izgovor a sem sprejel "lastno grajo" in se dogovorili za servisni termin, saj je renault odobril oljni servis. Moje mnenje je sicer, da se probajo izognit delu, včasih pa se najde kakšen kot jaz in potem vseeno opravijo. Sicer pa glede na razplet, zadovoljen s službo za podporo in ustrezno urgiranje. Pohvalno renault 8)
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Saj točno to sem vam napisal par postov nazaj.
LP, Samojed
Odgovori