Diski + ploščice za Clio RS IV

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
Suicidal
Prispevkov: 53
Pridružen: 24 Apr 2014, 23:17

Diski + ploščice za Clio RS IV

Odgovor Napisal/-a Suicidal »

Zdravo,

ker se nikakor ne moremo odločit, kaj naj naročim, vprašam še tukaj :). Torej spredaj potrebujem nove diske in ploščice, gre pa za Clio RS IV 220 Trophy.

Zadeve sem nameraval naročit na nemškem Renault forumu, ker nočem dobit nekih kitajskih kopij. Cena vseh možnosti je približno enaka, tako da mi je najbolj važno, da bo kvalitetno in da ne cvil.

Možnosti med katerimi se odločam pa so slednje:
- Original Renault oboje, skupaj cena za dva diska in ploščice = 227€
- ATE diski + ATE keramik ploščice = 197€
- ATE oboje = 184€
- Textar oboje = 205€
- Brembo High Carbon diski = 134€ + ploščice cca. 50 - 60€

Do sedaj sem vedno kupoval Textar in bil zelo zadovoljen, saj je oboje vedno dost dolgo držalo + ni bilo cviljenja. ATE ima večina dobre izkušnje, razmišljal sem o ploščicah s keramično prevleko pri katerih naj bi bilo veliko manj prahu na feltnah, vendar naj ne bi tako dobro prijele (po nekaterih mnenjih). Brembo HC diske angleži zelo hvalijo, ponavadi v kombinaciji s Ferodo 2500 ploščicami, samo imam slabe izkušnje s slednjimi ploščicami in cviljenjem, kot tudi dosti drugih uporabnikov. Glede na to, da avto verjetno ne bo videl ringov :), mislim da tudi ni potrebe. Ostanejo pa še različne EBC kombinacije, ampak sem bral zelo deljena mnenja in sem jih nekako črtal ven.

Hvala za vse odgovore, ki bodo olajšale nakup. Če pa ima kdo možnost ceneje od tega zrihtat pa se priporočam.
Uporabniški avatar
toto46
Prispevkov: 131
Pridružen: 08 Jul 2012, 19:25
Kraj: Tolmin

Re: Diski + ploščice za Clio RS IV

Odgovor Napisal/-a toto46 »

Jst mam na mojmu 197 Brembo HC pa ferodo 2500, prime tud ko so hladne ko se ogrejejo pa se tok bols. Cviljenja pa se nisem slisal v 3 letih.
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Diski + ploščice za Clio RS IV

Odgovor Napisal/-a Houly »

Na svoji 172-ki furam sledeči kit (spredaj zadaj):

https://www.ebcbrakeshop.co.uk/ebc-yell ... 411699.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Lahko samo pohvalim. Tudi brez ABS-a prime tako kot mora. Obraba normalna, pregreva se ne. Če želiš level up si samo kupiš ferodo 2500 na omenjene diske.
Clio 172 ph 1 woohooo
Odgovori