Clio Storia 1.2 16V, l.07

Predstavite Vašega Renault-a
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Da predstavim "novo" pridobitev :D

Že dolgo nama (oz. Maji) je bilo obljubljeno, da bova dobila taščinega Clia, ko nabavi drug avto. Tako kot v zahvalo za vso pomoč v preteklih, zanjo težkih, letih. Tašči smo prvi teden februarja našli prelepega modrega Megana Grantour GT-line in Clio se je preselil k nama. Je pa uradno Majin :lol:

Gre za 1.2 16V mlinček s 75KM, prevoženih malo čez 215k km, črn, tri vrata, dobro ohranjen. Od opreme ima servo volan, elekrična stekla, klimo, original 15" feltne in... jah, to bo kar to :D

Avto je dobro ohranjen, ima malo popraskan odbijač spredaj, ampak se bo verjetno dalo spolirati. Karamboliral sem ga 6 let nazaj samo jaz :D Ne bi komentiral, sanirano kot je treba. Komplet zimskih Michelink na 14" in pol sezone voženih Dunlopk na 15" (mislim, da so Dunlop :lol: ).

Kar se tehnike tiče: kot večina 16V spije nekaj olja, ostalo pa brez pripomb. Jeseni je bila menjana komplet vžigalna tuljava, diski imajo za sabo kakšnih 40k km. Ostalega razen velikega in malih servisov na 15k km ni bilo. Bo pa nujno potrebno pomenjati komplet končnike in verjetno en ležaj - to je pa tudi to, delalo se bo pred tehničnem v drugem mesecu.

Kar se planov tiče:

- Prvi plan je montaža avtoakustike :mrgreen: Za Valentinovo in rojstni dan naslednji dan sem skakal po celi osrednji Sloveniji, nabavljal in Majo založil z opremo, ki jo bom zmontiral čez vikend. Rože za Valentina so tako passé :oops: Ker sem jo okužil z znamko JBL, gre noter krasni oldskool ojačevalec GTO6000 (6 kanalni), rahlo dodelan sub GT5-12 v BR škatli (nekoč pripadala Alpine-u), za zadaj ima že iz rdečega Clia presenetljivo dobre JVC ovalce, ki pa jih bodo čez čas zamenjali JBL T595 Decade (:twisted:). Sprednji sistem mi je predstavljal kar velik problem. Na Bolhi komponentnega sistema ni, prav tako pri (žal) edinem uvozniku BigBangu. Nekaj pogojno dobrega se najde na eBayu, ampak bi stroškovno prišlo čisto preveč. Zato sem vzel kar preverjeno coax zadevo CS765 (prednik je zelo zadovoljivo igral v rdečem Cliu), doma pa imam viška kretnice in visokotonce stare Power serije in bom pokombiniral vse skupaj v nek čuden komponentni sistem :D 35mm2 kabel pa mi jutri dostavi kolega.

- Drugi plan je lepljenje klubske nalepke :mrgreen: (jo moram še dobiti)

- Tretji plan so neke barvne prevleke za sedeže

- Četrti plan je nižanje

- Peti plan pa temnjenje

- Šesti plan do katerega pa mogoče ne zna priti pa so ene lepe 16ke

Zadnji trije plani se znajo mogoče kaj premešati.

To je zaenkrat to. Slike nimam še nobene, ker je avto umazan in Maja na pusti to staviti na internet :D Slike pridejo čez vikend, ko bo muzika zmontirana, avto pa umit ;)
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a drhouse »

V petek zvečer sem začel z montažo avtoakustike. Sem si vzel malo več časa, ker tega nisem počel vsaj 5 let in sem hotel malo rezerve.

Začel sem z napeljavo napajalnega kabla, nadaljeval z maso, potem pa skočil na sprednji sistem, da sem sploh videl, kaj me čaka. Test, če ojačevalec dela in spanje.

Naslednje jutro sem povlekel signal in remote (ločen kabel), potem nadaljeval s sprednjim sistemom in visokotonci ter kablažo do njih, pa na hitro še menjava ovalcev na polici, potem pa vse povezati na ojačevalec, malo "popeglati" kable in uživanje v nastavitvah. Vmes je mama priletela dol, rezultat je v videu spodaj :lol: Pa je bilo hitro pozno popoldne, sem potem na hitro še avto umil in posesal...

Zadeva igra nenormalno dobro za vložen denar in relativno majhno moč. Očitno kvalitetna škatla, odlična akustika Clia in primerna izbira komponent odtehtajo kak watt manj. Zadovoljen sem ful, največ pa so mi seveda pomenile Majine solze sreče danes zjutraj :mrgreen:

Avta nisem zvečer nič slikal zaradi teme, danes zjutraj pa me je presenetil dež - zato samo ena "spy" fotka s 12000x digitalnim zoom-om sredi noči iz 7. nadstropja :) Slike in videa sta spodaj; kot ponavadi, opis pred sliko. Prava slika avta pa še pride, iščem pa tudi avto alarm. Aja! Na poti gor in dol v Sežano sem ugotovil, da bo potrebna tudi menjava ležajev. Torej v roku 3. tednov: menjava komplet končnikov, menjava sprednjih ležajev, optika :?

Slike :D

Spy iz 7. nadstropja:

Slika


Pripravljena oprema:

Slika


Sem pretiraval z debelino kabla? :twisted:

Slika


Test fit CS7 16tk. Z ojačevalcem so povezane preko kretnice (Power Series) tako, da tweeter svoje vloge ne opravlja...

Slika


6 kanalna oldskool legenda GTO 6000:

Slika


Kretnica za 16ke in baje precej hudi JVC ovalci (iz rdečega Clia, dejansko ne igrajo slabo), za katere upam, da jih v kratkem zamenjajo T595 Limited:

Slika


Visokotonec v osnovi enak P25t, ločen iz P650 koaksialca (ki bo v Lagunci služil kot kick):

Slika


Za svoj denar odličen in sigurno en od najbolj "underrated" subov pri nas. Glasen, hiter, globok, natančen, v tej škatli tudi z dovolj "šusa":

Slika


Malo nažiganja:

https://www.youtube.com/watch?v=rUYk4ZR ... e=youtu.be


In potem je priletela mama dol in hotela poslušati :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=rGybxe0 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Toliko za danes :D
Uporabniški avatar
5cenic
Prispevkov: 332
Pridružen: 08 Feb 2013, 00:27

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a 5cenic »

Glasno :lol:

Lep avtek in naj ti služi brez okvar :wink:
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Ja, presenetljivo glasno, res, glede na to, da se pogovarjamo o cca 4x70W rms in 1x300W rms na subu :)

Hvala za želje, avto poznam v nulo - s taščo sva ga pred 7,5 leti skupaj zbrala, vzela je novega, poznam vso servisno zgodovino in probleme. Zadnje 5 let ga sam servisiram, pečat sem tudi pustil na njem praktično novem - rikverc v edini (nedelujoči) kandelaber na Lidlovem parkirišču (menjava komplet levega boka :oops: ). Dela kot je treba, žal pa ga drugi družinski član ni čuval novega (z manj kot 500km na števcu v rdeče obrate, teranje hladnega ipd), zato se je od 120k km naprej pokazala malo večja žeja po olju. Ampak to je tudi to. Na levem pragu se pozna majhna zaplata površinske rje, ki jo moram sanirati, čez 3 tedne končniki + ležaji, konec marca tehnični in veselo naprej! ;)
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Sem pretiraval z debelino kabla? :twisted:
ne, sploh ne :lol:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a Storz »

Lpo si tole ustimu. Pa dobr da nis okrasnga cegla zbiv iz stene ;) naj ti sluzi..
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Hehe, toliko pa spet ni hudo :) Hvala za želje!

Evo, družinska slika:

Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Shusuglao napisal/-a:
Sem pretiraval z debelino kabla? :twisted:
ne, sploh ne :lol:
Od viška glava ne boli? :D

Sem ga dobil precej ugodno in nisem veliko razmišljal, ali ga vzamem ali ne. Imam pa zdaj dobro izhodišče za morebitno nadgradnjo sistema čez čas ;)
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Clio je včeraj prišel iz Astilbe. Menjani je bilo: končnika, sponi, zgloba, sprednja končnika in nosilec izpušnega lonca. Pokazala se je potreba po menjavi palčk stabilizatorja, ki sta bili obe dobesedno odtrgani in jermena klime, ki je bil ža čisto na koncu - očitno ni bil menjan ob velikem servisu pred 4 leti. Opravljena je bila optika. Igor je opravil še tehnični tako, da sva se na poti nazaj ustavila samo še na registraciji in imava 1 leto mir :)

Kako se avto pelje, ne vem, ker je ga je Maja takoj odpeljala in ga ni spustila iz rok :D Pravi, da se pelje super, avto je stabilen, volan čvrst, v podvozju nič ne ropota.

V kratkem sledi še zamenjava felten in gum - verjetno enkrat drugi teden.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Mi zna kdo povedati, kako se zamenja žarnice za osvetlitev gumbov ventilacije in katere žarnice so sploh noter?

Hvala ;)
Uporabniški avatar
harty
Prispevkov: 9
Pridružen: 10 Feb 2013, 17:58

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a harty »

Noter imaš 2 žarnice tipa T5, kateri ti osvetljujeta komplet ventilacijo. Vendar priti do njiju je pa druge pesem :D Prvo moraš ven uzet radio in pleh kateri ti drži radio. Potem zagledaš dva vijaka in ju odšraufaš.
Zadeva začne migat
Slika
Potem pa z občutkom (ne na silo) premikaj nazaj naprej levo desno (ni nekega pravega postopka :D), da jo zasučeš nekje do te mere
Slika
Nato boš zadej zagledal dva nekakšna čepka, če ne moreš do njiju vrti gumbe od ventilacije (glej sliko), ki jo nato zavrtiš ali levo ali desno in povlečeš proti sebi skupaj z žarnico vred.
Slika
Potem staro žarnico vzameš iz tega čepka in vanj namestiš novo in po obratnem vrstnem redu sestaviš nazaj :D
Še slika žarnice:
Slika
Zakoni popravljanja avtomobila:

- če lahko ugotoviš, kateri del je pokvarjen, nimaš orodja, da bi ga snel;

- če imaš orodje in snameš pokvarjeni del, v trgovini nimajo novega, da bi ga zamenjal;

- če v trgovini ta del imajo in ga zamenjaš, se izkaže, da ga sploh ni bilo treba zamenjati;

- karkoli ti bo pri delu padlo iz rok, bo padlo tako, da ne boš mogel niti doseči, niti pobrati;

- v sili lahko postane kakršenkoli predmet v tvoji bližini kladivo.... :D
Uporabniški avatar
renault03
Prispevkov: 14
Pridružen: 25 Mar 2015, 18:50

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a renault03 »

Lp
Js bi pa uprašu kako se zamenja pri cliu žarnico gor na armaturi ki ti kaže ura in stopinje?
Uporabniški avatar
harty
Prispevkov: 9
Pridružen: 10 Feb 2013, 17:58

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a harty »

Menjava teh žarnic je tudi zanimiva... :D Potrebno je odstraniti komplet zgornji del armaturne plošče,.... Kako se to naredi se najbolje vidi iz tega videa
https://www.youtube.com/watch?v=mwLlZr8g8_c
Nato pa če imaš verjetno stari model displaya maš noter 2 navadni žarnici, ki sta isti kot v ventilaciji in ju zamenjaš, če pa imaš ledice(kar verjetno niso, ker te ne crknejo kar tak), lahko pa si pomagaš z kolegovim vodičem v tej temi, sicer menjava osvetljave pa dobr vidi se kako je sestavljeno :D --> http://www.renault-klub.si/forum/viewto ... 50&t=39971" onclick="window.open(this.href);return false;
Zakoni popravljanja avtomobila:

- če lahko ugotoviš, kateri del je pokvarjen, nimaš orodja, da bi ga snel;

- če imaš orodje in snameš pokvarjeni del, v trgovini nimajo novega, da bi ga zamenjal;

- če v trgovini ta del imajo in ga zamenjaš, se izkaže, da ga sploh ni bilo treba zamenjati;

- karkoli ti bo pri delu padlo iz rok, bo padlo tako, da ne boš mogel niti doseči, niti pobrati;

- v sili lahko postane kakršenkoli predmet v tvoji bližini kladivo.... :D
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Huh, hvala za obsežen vodič!!

Bo glih prav prišlo, da moram odstraniti radio - zgleda, da me na predizhodih heca kak hladen spoj. Prvo minutko zjutraj, dokler se sistem ne malo segreje, se sliši velik brum na vseh kanalih, zato sklepam, da je kriv ali predizhod na radiu ali kabel (predizhod je z Y-čki razdeljen na 3 pare chinchev).

Sem pa včeraj z nekim hudim antirost sprejem pobarval spodaj kjer rjavi prag. Zaenkrat zgleda vzpodbudno.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Clio Storia 1.2 16V, l.07

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Da malo zbudim temo...

Clio ima nekaj čez 220k km, zaenkrat teče vse ok. Prejšnji teden sem naredil mali servis in menjal gume z letnimi, ostalo vse ok.

Enkrat pozimi je avtek dobil šus v okolico zadnje leve luči s strani "slavne" osebe (sodelavec). S Perotom Majo neuspešno prepričujeva, da bi tam, kjer je ruknjeno, vse skupaj obkrožila s kakšnim roza flomastrom, Pero pa se podpiše "Peter Poles was here" :mrgreen: Ni pa nič hujšega, malo vdrto, opraskana barva in malo luč. Se bo dalo ob priliki popravit...

Aja, klima pušča... Bila je polnjena kakšno leto nazaj in hladi slabo oz nič :(
Odgovori