Renault Megane RS IV 2017

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Fuego 85 napisal/-a:Sami klobasicarji... Je ze gdo videl avto v zivo? NE? Se mi je zdelo... Se grem stavit da mu slike delajo krivico, avto je poln novosti za dober vtis. Za tiste ki ne opazite, avto je posirjen, novi odbijaci, difuzor, spojler, zracniki, pragovi, platisca... Skratka cel komplet kar si lahko zamislis. Ni dovolj za vas? Izvolite kupit hondo ali golfa, tisto izgleda cudovito.

Da je vozilo izgubilo svoje poslanstvo? Ta je pa dobra, avto je v osnovi ze od nastanka enak. Konec debate, prvi RS je imel na voljo 3 ali 5 vrat, drugi samo tri, ta pa je pac samo 5 - vratni. To je pa edina prava razlika med njimi, z drugimi besedami isto sranje drugo pakovanje ;). Pustimo to da je vsak malce bolj doteran - logicno... Bistvo renault sporta je vedno bil uporaben in dosegljiv hiter avto in ne neki brezkompromisni bolidi za polne riti. Pomislite prva sportnika tega tipa sta bila Renault 8 in 12 gordini - limuzini za sportnega oceta, ki je z enim avtom lahko sel v sluzbo, trgovino, na dopust ali pa sem in tja namazal kaksnega bavarca. Da ne govorimo o tem kako je lahko brez problema odpeljal kaksen rally... Idealno in ta tradicija ostaja...

Glede 4control je pa tako... Ze na fejsu mi kravzljajo zivce razni haterji v smislu "uau kaj so Renojevi inzinirji pogruntali, to je naprimer honda ipd uporabljala ze desetletja nazaj"... Ja res je, ampak kako uspesni so bili ti dizajni? Mislim da ne rabim posebaj razlagat... Pri renaultu so pa vzeli neuspeli projekt v svoje roke in napravili uspesnico. Kaksno uspesnico boste rekli? Tako da po cca desetih letih od prve lagune coupe 4control tak sistem uporabljajo prakticno vsi, od bmw do porsche. Ocitno je zadeva res brezveze ja...

Lp
Wauw....odprl si mi oči...preporojen sm......edin klobasaš pa največ ti zdele tuki
Uporabniški avatar
odpad
Prispevkov: 80
Pridružen: 22 Apr 2013, 18:28

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a odpad »

Dejansko se strinjam s fuegotom.

Avta še nben peljal ni, tako da je o tem sploh brez veze govorit.

Poznam folk, ki ima gti-je ipd. Trivratnega skor noben noče, ker je neuporabno, večino največjih zanesenjakov, ki jih poznam, ima 5 vratne. Če dobim na izbiro - vedno 5 vratni. Pri cliotu mi je bilo to najboljše, da je imel 5 vrat in da je bil s tem precej bolj uporaben. Pač vsak dan vozim aktovko za voznikovim sedežem in reklc na obešalniku na naslonjalu. Pri treh vratih je to precej problem.

Folk je podobno pavšalen pri kritiziranju megana, kot je bil pri cliotu, še posebej glede menjalnika. Dosti sem na angleških forumih pa tudi kar osebno poznam ljudi, ki dejansko imajo cliota RS četrte generacije z avtomatikom, so vsi zadovoljni. V normal mode ni noben biser, je pa neprimerno bolj prijazen za vsakodnevni promet kot ročni menjalnik. Za bolj živahno vožnjo ga pa itak prestaviš v sport/race, kjer pa je precej odličen. Sploh v trophy-ju je še dosti boljše vseskupaj.
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Ja, forumi so namenjeni izmenjavi mnenj in ne žaljenju ljudi a ne? Če jaz povem, da mi avto ni všeč in kljub temu da ga nisem vozil, izrazim svoje mnenje....to še ne pomen da klobasam ok? Nisem se spuščal v tehnične detajle, ne v 4 control, ne v motorizacijo, izražam pa svoje mnenje v zvezi z izgledom karoserije, številom vrat in podobno.......
To da mi nekdo razlaga poslanstvo Renault Sporta v smislu uporabnosti je pa mau mim a ne.....mogoče se je trend v zadnjih letih obrnil, ne pa klamfat o avtih iz 80-ih in njihovi uporabnosti, ker ne stara 5-ka GTT ne Clio RS in ne Megan RS do 3 gen niso bili uporabni avti in ne govort da gre v osnovi za isti avto že 30 let.... ker ne gre

Pejt mau stare prodajalce Renaulta vprašat kaj so iskal od avta kupci nekoč in kaj iščejo danes? Drgač pa tud Renault zna narest brezkompromisen bolid, sam za take k tko razmišljajo jih je pa škoda dt na cesto ja.........držte se avtomatike in 5 ih vrat momci, velikega R linka na sredin in vsi bomo zadovoljni.....sam mau bo treba pozabt na to, da potem za šalo namažeš kakšnega bavarca.....
Uporabniški avatar
Fuego 85
Prispevkov: 825
Pridružen: 20 Feb 2005, 15:23

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Fuego 85 »

Mojster se pardoniram, vsako stvar si lahko po svoje razlagas, nikakor pa nisem mislil zalit :wink:... Ce je klobasanje zalitev potem pa res ne vem kam smo prisli :lol: ... Kot ti sem samo izrazil svoje mnenje. Na podlagi fotografij je enostavno nemogoce trdit kaj in kako, posebaj za avtomobil. Morda ze predolgo spremljam forume in sem videl ze prevec preobratov... Morda... Ali pa z svoje cutne strani vem da moras avto videti v zivo, lahko pa se motim in je dovolj internet. Po tej logiki si lahko lastis vse najljubse bolide, v mapi na ekranu ;). Glede 4controla sem pa dejansko predaval, da boste vedeli kako stvar stoji, vsaj Renojevci... Ali smo morda na kakem drugem forumu??

Btw "klamfal" (zalitev po tvojem??) sem o izvoru Renault Sporta, 60-a leta in ne 80-a... Kar se navezuje na temo kako mimo je novi Megane RS, kar v svojem bistvu ni. Kje si prebral o avtu ki je isti ze 30let? Megane rs je na isti princip ze ves cas, cca15 let. Ostali so si seveda razlicni... In ja tudi "sportniki" ki si jih nastel so uporabni avtomobili, saj bazirajo na povsem obicajnih modelih ki so se izkazali za se kako uporabne. Pustimo koliko vrat imajo, se vedno so vsi po vrsti 5 sedezniki z motorjem v nosu in normalnim prtljaznikom.

Ko si ze omenil izgled karoserije, me pa res zanima konstruktivno mnenje in ne prispodobe o nekih divjih zivalih. Resnicno ne dojamem opevane razlike med 3 in 4 generacijo... Oba avta sta priblizno enakih dimenzij, sprednji konec podobno agresiven, linija podobna, posirjena oba (se se spomnim ko je trojka ven prisla jamranja, da so samo kic gor nametal)... Edina razlika je res v stevilu vrat in pri trojki se morda streha bolj kupejevsko spusti. Svetlobni podpis pa itak pri 4 zmaga, najprepoznavnejsi obicajni avtomobil trenutno.

Pa se za razvedrilo, izpostavi mi en brezkompromisni bolid, ki ga je renault postavil na cesto. Me prav zanima kateri je to :D ... Aja pa bavarcev ze dolgo ne moremo vec za salo pospravit, ce bi vedel o cem sem govoril... Oh ja.

Lp
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

OK, predam se....:)

Mogoče mate prou, da je treba avto počakat pa vidt u živo. No da ne bom(o)samo grajal, nekaj kolačkov;opcij je velik, všeč mi je da lahko izbiraš med ročnim in avt.menjalnikom in da lahko naročiš OBIČNO ročno zavoro.....v opciji avtomatike je tud avtomatski downshifting za track daye in launch control, namerno niso nardil medgasa (tehnika peta-prsti torej ostaja!!!). Piše tuki tud neki v zvezi z razširitvijo avta (blatniki, boki,pragovi...)- niso naknadno našraufani ampak gre za en skupni del (definitvno kul) in o 4-controlu (baje ima Renult kvaliteten 4x4, ki pa še ni za razvit za sportkale). Barva (oranje) mi je 1A......

Več:

http://www.carmagazine.co.uk/car-news/m ... pecs-info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

čaki, a ti si avto skurcal pa šele sedaj prebral, da je avto dejansko poširjen, tako spredaj, kot zadaj?

A slike si pa miže gledal? :)
Slika
Slika

Pa o kakem 4x4 pišeš? 4Contol je štirikolesno krmiljenje. :-o
Slika
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Ne, skurcal sem ga, ker je za moj okus premalo "poširjen", prebral sem pa ZDAJ to, da so pragovi del karoserije in ne poseben del (kot ima npr. Clio 3 RS)....nima veze s tem kar "me obsojaš" zdej spet ti

Kar se tiče 4x 4 (očitno nisi prebral članka iz linka), pa govorijo, da imajo pripravljen pogon 4 x 4, ki pa še ni doteran do te mere, da bi ga lahko dal v Megana 4 RS, zato so pač vgradili 4control,( ki je v primeru lege na cesti nadomestek dodatnim roll barom na račun teže in udobja).

na tem forumu se pa res več ne da normalno komentirat....jao
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Men je všeč tud to, da ima že brez distančnikov gume lepo ven. Komaj ga čakam :)
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Slika
Slika
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a smt »

meni enostavno ni. ni tistega vau efekta. zadnji odbijac me spomne na stari leon z opremo nitro (oz nekaj takega). in ze takrat mi je bil grd. mogoce v drugi barvi....
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Meni je pa v tej barvi super
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a smt »

resno? sicer zakaj pa ne. meni je zgoraj v oranzni bolj "strupen".
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Teh oranžnih pa rumenih bo preveč :)
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a smt »

moj bo tokrat crn
Uporabniški avatar
xray80
Prispevkov: 164
Pridružen: 26 Maj 2012, 23:52
Kraj: Izola

Re: Renault Megane RS IV 2017

Odgovor Napisal/-a xray80 »

en video od testiranj:
https://www.youtube.com/watch?v=z7QUxnrOPkA" onclick="window.open(this.href);return false;
pa še v beli kombinaciji s krom platišči:
https://www.youtube.com/watch?v=kO37aRVz82U" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori