Renault Megane IV 2016

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

Ugasniti moraš pomoč pri parkiranju in bočno senzorsko zaščito (če jo imaš). To moraš narediti predno padeš v napako, ko je napaka prisotna ne moreš funkcije izklopiti.

Vsekakor pa takole delovanje, da ne dela nič na prikolici ko ugasneš avto ni v redu...
http://www.tech-accessoires.renault.com ... cessoires/
Poišči za svoj tip avta... Fitting instruction for 7 ways swan neck tow bar harness imaš part number napeljave in to je to.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
CAT9292
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 Jun 2020, 16:29

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a CAT9292 »

Pozdrav, sem nov na forumu.

Približno dve leti sem lastnik Megana 140 TCE grandtour gt-line, pa se kar ne morem navaditi na serijsko podvozje. Nekako mi je premehko in neudobno(nagiba se v ovinkih, krajše neravnine pa slabo pobira). Je morda kdo že zmontiral vzmeti Eibach PRO-KIT ali pa celo set z amortizerji Bilstein B12, z omenjeno robo imam pozitivne izkušnje iz prejšnih vozil(stabilnost in udobje), nevem pa kako bi se obneslo na Meganu. Če ima kdo zmontirano kaj od naštetega bi prosil, če lahko deli izkušnje.

Lp
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Zanimiva zadeva in kako je vse narisano kot da bi bili v jamskih poslikavah. Vidim da varovalka je predvidena ze poleg vseh ostalih ampak to verjetno pomeni da je treba od tam povleci plus žico. Tudi če prav razumem je narisano da morajo biti senzorji izključeni kadar je priključna konektor prikolice.
Mi ni pa jasno ali so vsi ti konektorji ze v avtu ali je to potrebno vse povezati na obstoječe žice.

Ma saj ni važno, zdaj me edino zanima da bi se rešilo da bi bil stalen plus na modulu.

Sem pa našel kako se izklopi senzorje in bom pač delal tako kadar bo priključek zadaj.

Poslano z mojega M2007J17G z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

Pr Kadjarju se naredi t.i. Piggy back z varovalkonsamo na eno žico, ostalo se priklopiš na konektorje za zadnje luči (se vrineš na instalacijo).


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
alvin74
Prispevkov: 18
Pridružen: 12 Mar 2017, 14:11

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a alvin74 »

matt79 napisal/-a: 11 Jan 2021, 10:39 Po dolgem času nazaj en zanimivost. Saj že rešujem kjer sem vgradil ampak vseeno če je že kdo imel tak problem.

Torej dal sem vgraditi vlečno kljuko z elektroniko in sedaj se mi pojavlja da ko dam v rikverc mi začnejo piskati normalno senzorji. Rečeno mi je bilo da ni dobro da mi izklapljajo senzorje ker se lahko pojavi napaka v računalniku, izklopijo pa tako da relejsko izklopijo žico napajanja senzorjev.

Sedaj pa je problem ker vztrajam z vožnjo nazaj in sistem verjetno zazna da senzorji ne delujejo, ker se nisem še ustavil kljub temu da so senzorji na rdečem. Tako da čez par sekund sistem vrže v napako in senzorji ne delujejo več dokler ne odklopim nosilca za kolesa in ponovno zaženem avta.

Slika napake v prilogi.
Slika

Poslano z mojega M2007J17G z uporabo Tapatalk
Pozdravljen, predno daš v rikverc greš v nastavitve vozila in izklopiš zadnje senzorje. Dela že 4 leta, prikolica ali pa nosilec za kolesa. Napaka se ti sama pobriše, ko nimaš več ovire zadaj ( mislim prikolca ali nosilec ). Ugasneš in prižgeš avto in je ok
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Saj zdaj mi je vse jasno ampak ko sem zadevo kupoval mi je bilo to drugače predstavljeno in to tako da samo izklopis zvok senzorjev in nikakor da bi moral izklopiti dejansko delovanje senzorjev..... Predvsem pa ne da bo metalo napako ven..... In to me je zmotilo.

Tako da zdaj je vse jasno in pač bo to še en opravek vec[emoji106]

Poslano z mojega M2007J17G z uporabo Tapatalk

Kamnosek
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 Jan 2021, 10:27

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Kamnosek »

Pozdravljeni.
Imam eno vprašanje, ker vidim, da ste tukaj dobro seznanjeni z renaulti :) gledal sem tega megana. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... NIK.SLO%20 zanima me, ali so z motorjem kakšne posebne oz. Večje težave?
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Razen tega, da mi je lani tak čas sredi AC javilo napako "Preverite vbrizgavanje" (pri 80k km) in so na servisu scistili senzor tlaka, drugih težav po 100k km nimam. Preveri še, če so na avtu bile menjane stangice stabilizatorja (ker so več ali manj imeli vsi težave s tem in so menjali za novejse).

Poslano z mojega GM1903 z uporabo Tapatalk

Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Tej motorji so odlični in načeloma nimajo problemov. Edino ne vem kako je z ojnicnimi lezaji ki se jih je zamenjalo običajno pri 150k km. To teorijo še danes eni zavračajo eni potrjujejo. Tako da lahko da so tudi rešili zadevo.
Pri teh avtih je možen problem z vsem ostalim tako da svetujem naj na renoju predstavijo vse kar se je delalo na avtu v garanciji in to je najboljša realnost.

Poslano z mojega M2007J17G z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Spone stabilizatorja nisem rabil še menjati,avto star 1,5 leta. 23k km

Poslano z mojega Pixel 4 XL z uporabo Tapatalk

Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Kamnosek
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 Jan 2021, 10:27

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Kamnosek »

Hvala za odgovore. Torej, motor je v redu, pričakujem lahko druge težave. Načeloma se mi zdi, da za ta denar glede na letnik ni kaj veliko izbire razen renaulta...
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Sem pregledal navodila ampak nič dobil, rezervna kartica mi ne deluje več. Baterija je dobra ampak ne da nič od sebe. Nimam pojma kdaj sem jo nazadnje uporabil ampak sedaj je mrtva.... Je potreben obisk servisa?

In pa kaj akumulator ima 3 leta garancije?

Poslano z mojega M2007J17G z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Torej z rezervno kartico ne moreš ne odkleniti, ne zagnati motorja? Si vseeno poskusil zamenjati baterijo in ne deluje?

Poslano z mojega GM1903 z uporabo Tapatalk

Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Torej, s to kartico ne deluje niti ko se približam avtu niti nobena tipka na njej. Nisem pa poskusil približati start tipki.

Najprej z novo in nato za vsak slučaj sem celo dal baterijo iz delujoče kartice.

Zgleda kot da je šla falit ali pa da se je odkodirala. Bom pa poskusil jutri se direktno na start tipko če jo sploh zazna avto.

Nimam pa pojma kdaj sem jo sploh nazadnje uporabil.

Poslano z mojega M2007J17G z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Ja, probi kartico prislonit na Start gumb, pa boš videl, a ga sploh zalavfa.

A si jo sploh kdaj prej uporabil? [emoji38]

Poslano z mojega GM1903 z uporabo Tapatalk

Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Odgovori