VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Novice iz sveta Renault
Uporabniški avatar
B-Stard
Prispevkov: 436
Pridružen: 11 Maj 2006, 20:00
Kraj: Kranj

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a B-Stard »

Avto na žalost ne ponuja nič adrenalinskega. Dotično vozilo se mi je pri vsega 200km na števcu "zasmililo" ko sem ga držal preko 7k vsako prestavo :lol: Clio je clio in je podobno odličen za nekoga, ki ga ima za prvi avto. Podobno kot ženske : "Dokler ne probaš druge se ti zdi tvoja najboljša". :wink: Vozilo za svoj denar ne ponuja nič kaj atraktivnega, daleč od tega. Mogoče za mladostne fante, ki jim je všeč zvok izpuha kjer se vse klavrno konča. Volan daje občutek kot da avto lebdi , nobenega pravega feedbacka s podlago. Motor povprečen, edino kar je ok je odzivnost kar je pa tudi vse. Sestavljen ceneno in primeren pač kupcu : " 20 letnikom" .

Upam, da dobimo kdaj še pravi avto kot je bil Clio Williams in R5 Turbo...ah kje to si časi...

Evolution izpuh naj pridobi najprej homoligacijo preden ga opisujete kot del opreme :idea: :?:
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Si ti že peljal RS-a sploh? Verjetno si ti mal "lebdel" takrat...
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
djordjevic
Prispevkov: 799
Pridružen: 06 Apr 2008, 21:54
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a djordjevic »

Tole bo mogoče malo off, ampak glede na to, da je bil Top Gear omenjen v več postih, naj se navežem samo na izjavo o izgubi humornih vložkov v prevodu. Vsega zaradi pogosto manjkajočih referenc v ciljnem jeziku, torej našem, preprosto ni moč prenesti. Včasih je treba kaj tudi nujno 'odrezati',in sicer po principu najmanj pomembne reči za razvoj zgodbe, ker preprosto ni dovolj časa za obstoj podnapisa na zaslonu, ampak bodi dovolj za zdaj. Je pa res, da je Top Gear delalo več ljudi in da se na kilometer vidi, kdaj ga je delal bencinski navdušenec in kdaj zgolj prevajalec, ki mu je ta oddaja pač enakovreden material kakšni Ricki Lake, ne pa najboljša avtomobilistična oddaja pod soncem. 8)
Indeed.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

B-Stard napisal/-a:
Upam, da dobimo kdaj še pravi avto kot je bil Clio Williams in R5 Turbo...ah kje to si časi...
takih avtomobilov ne bo več, takšni časi so minili
zdaj nikoli nebi dali ven majhnega avta z premočnim motorjem,
ki je brez sodobne varnostne opreme in brez elektronskih pomagal nekaj, kar moraš voziti nekako bolj "odraslo" če nočeš končati v črni kroniki
že dejstvo da imaš vso to varnost na zalogi izniči pol čara

drugače pa, mene je tale rs čisto presenetil, enkrat sem že peljal clia na racelandu pa se mi je zdel ena brezvezna in lena krava ki gre dobro v ovinke
ta se mi je pa zdel poskočen, hiter in zabaven :D


mnenje glede kritik na video
urban, predlagam da daš sedet sanela na klopco, zraven parkiraš rs-a, kamero na stojalo, pa naj 10 minut kataloge od clia bere
če ni podatkov dovolj za 10 minut naj bere bolj počasi
s snemanjem in montažo se zamudita ravno pol ure, pa bodo vsi gledalci veseli :D
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a clio open »

Ne vem, če je ravno nekomunikativen volan... Pa sem imel čas izkusiti tudi evo-ta in STI. Sploh če primerjam s serijskim volanom v ph1. Volan je izjemno direkten; koliko feedback-a da od sebe, sem pa dojel šele, ko sem imel manjši pripetljaj zarad idiotov na cesti. Če pa primerjaš z zgoraj omenjenima... Ja, volan bi lahko dal več povratne informacije.

Ne gre pa primerjati z volani brez servo ojačevalca oz. z minimalno pomočjo hidravlike...

Tudi motor ni ravno povprečen (100 KM/L ! z NA motorjem) - posadi motorko v cliota 1... Je avto tako težak, da pa je overall povprečen rezultat (povprečen v segmentu hot hatch-ov). Tudi na dirkališču sva se z Boštjanom vmes pogovarjala, komentirala, smejala in opazovala čudovito pokrajino :D In pa za el. gas je zadeva presneto odzivna.

Ne vem pa, kje je zafelšana izdelava? V avtu ni bilo čričkov, zgornji del armature je gumijast - mehak, ni trda plastika. Vsa lakirana plastika (z izjemo radia) je v slogu - grafit sivo lakiranje, tudi na števcu, le osrednja konzola ima tiste karbon trikotničke... oblikovno se pač notranjosti ne da spreminjat - ti je všeč, ali pač ne. So pa materiali na nivoju, sploh za R.S.-a.

In pa ja, sploh kar se izdelave tiče je avto svetlobna leta pred R5, Williamsom ipd. Toliko klanja, kot ga novi R.S. zdržijo brez okvar... Moral bi videti, kako je avto vozil Grudnik, za njim pa novinarji...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Symon »

B-Stard napisal/-a:Sestavljen ceneno in primeren pač kupcu : " 20 letnikom" .
:lol:Ampak vzemi si 30 sekund in poslušaj bistvo. Kratko in jedernato. Seveda lahko za več denarja kupiš bolj luksuzen avto pri Cliu to vseeno ni bistvo. :wink:
Uporabniški avatar
MarcY
Prispevkov: 349
Pridružen: 13 Maj 2007, 16:54
Kraj: Stranice

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a MarcY »

B-Stard napisal/-a:Avto na žalost ne ponuja nič adrenalinskega. Dotično vozilo se mi je pri vsega 200km na števcu "zasmililo" ko sem ga držal preko 7k vsako prestavo :lol: Clio je clio in je podobno odličen za nekoga, ki ga ima za prvi avto. Podobno kot ženske : "Dokler ne probaš druge se ti zdi tvoja najboljša". :wink: Vozilo za svoj denar ne ponuja nič kaj atraktivnega, daleč od tega. Mogoče za mladostne fante, ki jim je všeč zvok izpuha kjer se vse klavrno konča. Volan daje občutek kot da avto lebdi , nobenega pravega feedbacka s podlago. Motor povprečen, edino kar je ok je odzivnost kar je pa tudi vse. Sestavljen ceneno in primeren pač kupcu : " 20 letnikom" .

Upam, da dobimo kdaj še pravi avto kot je bil Clio Williams in R5 Turbo...ah kje to si časi...

Evolution izpuh naj pridobi najprej homoligacijo preden ga opisujete kot del opreme :idea: :?:
Hvala za polepšano jutro. Ker vidim da si ga preizkusil. pa še podaj komentar na tole.
Imam 20k evrov, želim avto kateri bo imel dobro lego na cesti in se bom lahko šel z njim v službo, v petek pa na dirkališče kot je Grobnik. Želim novega! ne rabljeno z 150k kilometri. pa rečmo da sem pripravljen tudi 30k evrov dati. Pa Turbine me ne privlačijo, ker lahko samo več stvari se pokvari.
Imaš kakšno alternativo Cliotu? Masažni sedeži me ne zanimajo, ker jih ne rabim. Časi turbo petk in williamsov so mimo. In tale avto je res še tisti najbolj približek.

:D

Drugače pa men je posnetek super :D pa tud ostali so na nivoju. Glede na to kot sta rekla koliko imata denarne možnosti in vsega je pomoje super.
Uporabniški avatar
NOR'C
Prispevkov: 205
Pridružen: 18 Nov 2009, 11:22

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a NOR'C »

B-Stard napisal/-a:Avto na žalost ne ponuja nič adrenalinskega. Dotično vozilo se mi je pri vsega 200km na števcu "zasmililo" ko sem ga držal preko 7k vsako prestavo :lol: Clio je clio in je podobno odličen za nekoga, ki ga ima za prvi avto. Podobno kot ženske : "Dokler ne probaš druge se ti zdi tvoja najboljša". :wink: Vozilo za svoj denar ne ponuja nič kaj atraktivnega, daleč od tega. Mogoče za mladostne fante, ki jim je všeč zvok izpuha kjer se vse klavrno konča. Volan daje občutek kot da avto lebdi , nobenega pravega feedbacka s podlago. Motor povprečen, edino kar je ok je odzivnost kar je pa tudi vse. Sestavljen ceneno in primeren pač kupcu : " 20 letnikom" .

Upam, da dobimo kdaj še pravi avto kot je bil Clio Williams in R5 Turbo...ah kje to si časi...

Evolution izpuh naj pridobi najprej homoligacijo preden ga opisujete kot del opreme :idea: :?:
Mogoče so ceneni kakšni navadni Clioti s turško oznako če vem prav da jih tam izdelujejo. RS-i pa se po kakovosti izdelave kosajo z avtomobili višjega cenovnega ranga, Mercedes in podobni nemci (VW tu ne upoštevam, ker da pri novem avtomobilu manjkajo vijaki.....). To pač govorijo ličarji in glede na to da vsak dan razstavijo kar nekaj različnih znamk avtomobilov jim je pač za verjetii.
Uporabniški avatar
Speedie
Prispevkov: 1279
Pridružen: 18 Sep 2006, 20:39
Kraj: za ovinkom.

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Speedie »

glede kvalitete izdelave se nima smisla prepirat ker se je renault popravil na vseh področjih brez izjeme. debatirat bi se dalo pri izbiri materialov in ergonomije notranjosti. to da clio ni adrenalisko vozilo mi je malo hecno glede na to da ga povsod hvalijo kot dober avto za plačani denar. ljudje ki pa jim malo bolj verjamem kot tebi b-stard pa pravijo da je odzivnost clia3 slabša od prejšnih generacij, predvsem zaradi elektronike.
meni akrapovičev avto ni vreden tega denarja sploh ker na prvi pogled plačaš samo dodaten izpuh in pa rs monitor.
b-stard tvoja opomba da je avto sestavljen in primeren 20 letniku se mi zdi absurd ker očitno nimaš pojma kdo je ciljna skupina tega avtomobila.
1. avto je entry level sports car. kar pomeni da je namenjen ljudem ki bi morda želeli adrenalinska sproščanja in za to ne plačati 30k+ eurou
2. izdelava je tako primerna ceni vozila. če misliš da samo zato ker ima avto usnje, alkantaro, polno ledic in karbona pomeni da je build quality na vrhuncu se krepko motiš. clio je za svoj cenovni razred dobro sestavljen, ker poznam ljudi ki imajo svoje cliote od rsov pa do dizlov že leta pa se ni nič še odlomilo, znucalo, itd
3. clio rs motor je narejen da se ga vrti. in tako kot je pri hondah in ostalih NA motorjih treba za konje zavrteti v visoke obrate. če tega ne razumeš si kupi turbo avto ali dizla ker tako pač je, in to je za nekatere čar tega avtomobila.
še dyno graf
http://www.evlmotorsports.com.au/wp/wp- ... ution_.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

pa še tole za pod 20k eurou lahko pogledaš samo v ta segment vozil. naslednja stopnja ''adrenalina'' in ''športnosti'' te za nov avto pride že skoraj 30.000 eurou.
če bi pa rad dobro izkoristil svojih 20.000 eurou si pa kupi rabljenega evota, potem pa pridi in nam povej kaka kvaliteta izdelave je tam.

glede posnetka pa dobro je narejen samo malo več primerjave z serijskim cliotom bi si želel oziroma če bi oba predstavili ala najprej kaj renault ponuja za tak in tak denar potem pa še akrapoviča.
p.s. se opravičavam za dolg post :P
Slika
"There is no plan B, only another plan A."
Ritchey Watanabe

Group B rally driver...the ballsiest creature alive!

Group B rally spectator.....the craziest creature alive!
Uporabniški avatar
B-Stard
Prispevkov: 436
Pridružen: 11 Maj 2006, 20:00
Kraj: Kranj

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a B-Stard »

Ciljna populacija Renaulta so 20 letniki. Če bi bil zraven na "neuradni" predstavitvi tega avto , kjer smo ga vozili še preden so ga dobili novinarji, ter ostali "poznavalci" bi vedel kaj govorim. Resni "športnik" je Megane RS 250-265, ki mu clio ne seže do peta. Pa ne bom preveč o tem kaj in kako, ker vsak ima svoje mnenje, in če edini voziš Cliota vrjamem, da se odpre nov svet :lol:

Pa lep dan... :wink:
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

B-Stard napisal/-a:Ciljna populacija Renaulta so 20 letniki. Če bi bil zraven na "neuradni" predstavitvi tega avto , kjer smo ga vozili še preden so ga dobili novinarji, ter ostali "poznavalci" bi vedel kaj govorim. Resni "športnik" je Megane RS 250-265, ki mu clio ne seže do peta. Pa ne bom preveč o tem kaj in kako, ker vsak ima svoje mnenje, in če edini voziš Cliota vrjamem, da se odpre nov svet :lol:

Pa lep dan... :wink:
Lol :) resni sportnik je ferrari 599 gto, ki mu megan ne seze do kolesa :P

...tudi vam :)

Ps: nevem zakaj npr. akrapovic tvojemu resnemu sportniku ni namenil avspuha :D
Slika
Uporabniški avatar
Speedie
Prispevkov: 1279
Pridružen: 18 Sep 2006, 20:39
Kraj: za ovinkom.

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Speedie »

B-Stard napisal/-a:Ciljna populacija Renaulta so 20 letniki. Če bi bil zraven na "neuradni" predstavitvi tega avto , kjer smo ga vozili še preden so ga dobili novinarji, ter ostali "poznavalci" bi vedel kaj govorim. Resni "športnik" je Megane RS 250-265, ki mu clio ne seže do peta. Pa ne bom preveč o tem kaj in kako, ker vsak ima svoje mnenje, in če edini voziš Cliota vrjamem, da se odpre nov svet :lol:

Pa lep dan... :wink:
''resni'' športnik je odvisno od pogleda. in tko kot je zate ''resni'' športnik megane se men zdi to mal smešno ker zame je resni športnik Nissan GT-r.
pa mal si mim useku pri ciljni publiki renaulta. ciljna publika renaulta so vsi ki kupujejo avtomobile. ciljna publika cliota je pa druga stvar. in da te malo poučim tako kot so mene. ciljna publika ne more, ponavljam NE MORE biti starostna skupina 20 let, lahko je 20-25 na primer. in tako kot sem prej napisal ti bom še enkrat. clio je entry level avto, od 1.2 do rsa. cliota kupiš ker si ali ne moreš privoščiti ali ne želiš privoščiti močnejši avto ali pa ti je enostavno kul avto in boljšega ne rabiš.
pa smešno se mi zdi tvoj komentar da clio ne seže do peta meganu. kaj ti ni jasno? seveda mu ne seže, sej je 10k+ eurou razlike v ceni. poleg tega ne bo renault sam sebi konkurenco delal, to so osnove podjetništva.
Slika
"There is no plan B, only another plan A."
Ritchey Watanabe

Group B rally driver...the ballsiest creature alive!

Group B rally spectator.....the craziest creature alive!
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Symon »

No no ne se zdaj preveč prepirati.
Dejstvo je, da ima Clio "le" 200 konjev. 20 let nazaj bi bil to že resen dirkalnik ne le športnik, danes je pa "le" (več ali manj po mnenju različnih testov) najboljši hot hatch v svojem razredu (eno klaso višje je pa Megane RS) in eden redkih dobrih naturalcev. Kaj je resen športnik je stvar posameznika, večinoma tudi posameznikovega žepa. Zame socialca je Clio pač nekaj boljšega v rangu, resen športnik je pa lahko ali S2000, Megane RS, navit EVO/STi, GT-R, Porsche GT2/GT3/RS 4.0...
Večina 20 letnikov si ne more privoščiti novega RSa 25 letnik bi pa že skoraj lahko, če ne drugače verjetno že lažje dobi kak puf ali lizing.
Kar se mene in mojih izkušenj tiče je zelo zabaven avto. Pa sem peljal tudi že kaj drugega ampak Clio RS pač za svoj denar in stroške ponuja zelo veliko. Res, na avtocesti je dolgčas če srečaš kaj močnejšega ampak to ni bistvo Clia RS. Kdor ga ima za občasno tiščanje na ravninah je (po moje) zgrešil nakup. Če pa rad obiščeš kako dirkališče, zvoziš hitreje kako serpentino v hribe je pa lušten avto.
Sicer priznam, zadnjič sem spet peljal bivšega 200SX, turbo in RWD sta mi bolj všeč kot fun factor. Ampak kot (k sreči zanesljiv in relativno poceni) avto za vsak dan in občasne izlete na dirkališča je pa Clio RS odličen. Zato ga tudi imam. :oops:
Uporabniški avatar
B-Stard
Prispevkov: 436
Pridružen: 11 Maj 2006, 20:00
Kraj: Kranj

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a B-Stard »

Napisal sem samo da je ciljna populacija Akrapovič "edition" 20 letniki, kar so tudi sami priznali. Pač imajo radi, da jih vsi gledajo na cesti samo da rohni pa poka. Resni "športnik" je bil mišljen iz Renault garniture vozil, ki jih ponuja.

Se pa strinjam, da za svoj denar ponuje največ od konkurence.

Nissan GT-R je tudi mene prepričal ko sem se peljal z njim , vednar nimam 120k :twisted:
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: VOZILI SMO: Clio R.S. Akrapovič

Odgovor Napisal/-a Symon »

B-Stard napisal/-a:Napisal sem samo da je ciljna populacija Akrapovič "edition" 20 letniki, kar so tudi sami priznali. Pač imajo radi, da jih vsi gledajo na cesti samo da rohni pa poka. Resni "športnik" je bil mišljen iz Renault garniture vozil, ki jih ponuja.
A no saj potem se pa razumemo. :D Je seveda kot sem rekel 25 letnik si težje privošči novega Megana RS, Clia pa, če ješ tapoceni pašteto, bi še šlo čez. :lol:
Moje osebno mnenje je, da je Clio s CUP podvozjem, Recaroti, RS monitorjem in Akrapovič izpuhom (sicer sam bi raje verzijo z decatom ampak OK) največ kar imaš lahko od serijskega Clia. Je pa tudi res, da mogoče ga bo kdo kupil zaradi zvoka pa ker je fensišmensi ne zaradi tega čemur je v resnici namenjen. Ampak kakor kdo hoče. 8)
Odgovori