Renault Kadjar 2015

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Kako pa je s števcem hitrosti/obratomerom? Ali eno ali drugo?

Po slikah mi ta črna plastika na armaturi deluje izredno ceneno, kot v kakšnih korejskih izdelkih izpred 15 let. Kako je v praksi?
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Slika

Nekaj besed o Kađarju in ja, ime se izgovori KaĐar :)

Najprej splošno... Avto je v živo lep, spredaj ima agresiven izgled z masko in lučmi, s strani je pri svetlejših barvah malo kriza, saj so pragovi in "letvice" vrat črne, kar v kombinaciji z linijo vrat in letvic, vizualno avto skupaj stisne, zadaj je ok. Nobenih presežkov, ni pa nič narobe.
Slika

Motorji so trije, en bencinc, 1.2 TCe (130KM) in dva dizla, 1.5 dCi (110KM) in 1.6 dCi (130KM). Menjalnika dva, ročni 6 stopenjski pri vseh motorjih in opremah, le pri šibkejšem dizlu in ob najboljši opremi XMOD BOSE Edition je lahko poleg šeststopenjski EDC. Zakaj? Ne ve nihče, tako pač je za sedaj. Štirikolesni pogon z zaporo diferenciala (visko sklopka) je možen le z najmočnejšim motorjem in najboljšo opremo.

Notranjost je čedna, na prvi otip kvalitetno izdelana (kolikor se uspel prešlatati kaškaja, ko sem pri Malgaju ZOE naročal, je Kađar boljši), brez čričkov, se pa "čuti", da tole ni 100% Renault. Dvom potrdi prostoročna kartica, ki je sicer ista kot pri Espace-u, a ne odpira avta samodejno, je treba pritisniti na gumb na kljuki, da se avto dejansko odklene in odsotnost pulznega pomika sovoznikovega okna. To je bojda azijski "legacy"... :? R-Link je standarden, namesto števcev je TFT zaslon, isti kot v Espace-u in izgleda super (ima tudi 4 različne izglede).
Slika
Slika

Moti me povsem navadna plastika pri ročici za odpiranje vrat in okoli sovoznikovega zračnika. Pa ta plastika ni majhna, gre za velik kos, direktno na očeh. Drugje so se trudili z nekim fejk usnjem in fejk aluminijem, tu pa nič :shock:
Slika

Vozi se super, potegne dobro. Vozili smo XMOD BOSE Edition Energy 130 dCi 4WD z usnjem, a brez panorame :( Kljub temu, da avto tehta tono in pol in ima motor manj konjev in navora, pa gre po občutku bolje od Espace-a. Tam me je sigurno EDC zavedel... Omenjali so oddaljenost od tal in vstopne kote, a tole ni za teren :a2_Fredy_kul

Slika

...
Ne, lahko imaš oboje. Obratomer je okrogel, hitrost se izpisuje numerično, v številkah. Črna plastika na armaturi? Kje? Nekaj plastike je le okoli zračnikov, nad R-Linkom, ima neko teksturo in je ok, ostalo je mehko. Mene moti plastika okoli sovoznikovega zračnika in okoli kljuk. Tist pa je čip šit. :)
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Ne vem, na avtomaniji sm gledal slike pa mi armatura zgleda sama črnina in plastika... bo treba v živo videti?
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Ne, armaturka je mehka. :)
Slika
Uporabniški avatar
benfr1
Prispevkov: 490
Pridružen: 20 Nov 2008, 22:06
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a benfr1 »

zgleda, da ima osnovna verzija res ključ namesto kartice :?
Slika

Pa da sploh ni možno dobiti aktivnega tempomata pri takem avtu je tudi kiks. Pa te politike glede EDC menjalnika tudi ne razumem, 1.6 dCi bi moral biti na voljo tudi v povezavi z EDC!
The only thing constant in life is change.
Francois de la Rochefoucauld

Renault Laguna Coupe Monaco GP
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

Ga kdo že ima?
Da ne bom prvi... :)
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Zadnjih par tednov ga vozim službeno. Sicer bolj po mestu, z izjemo par poti LJ - Lesce in LJ - Sežana. Zanimivo vozilce z nekaj "zabavnimi" napakami oz. opazkami, ki mene zmotijo :)
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

Deli z mano, nisem še potrdil naročila... :)
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a drhouse »

NIč drastičnega v bistvu, primerjam z mojo Lagunco in s stališča človeka, ki naredi cca 150km dnevno:

- Ne morem se navaditi na sedeže, kar nekam padem v njih, so pa prijetno trdi in da se jih naštimat kar nizko, kar mi res odgovarja

- Volan mi ne odgovarja, ker je obroč ovalen in ne okrogel (če narediš presek), usnje pa drsi.

- Gumbi tempomata so samo na levi strani volana, ponavadi vozim z desno in z njo tudi upravljam tempomat (ON, spomin).

- Naslonjalo za roko je zame prekratko in ne dosežem volana, če komolec počiva (pa imam 182cm in dolge roke).

- Radio slabo lovi oz ga zmede preklapljanje med različnimi frekvencami iste postaje (AF), je treba ročno popravljat (r-Link). Rabiš čas, da se navadiš strogo samo na touchscreen.

- Bose ozvočenje je precenjeno - nobenega šusa, samo nekaj globoko bobni spodaj v kombinaciji s plastičnimi srednjimi toni in medlimi visokimi. Za moje pojme ni vredno doplačila (sicer ne vem, kako so zdaj nivoji opreme...).

- Vse pohvale LED dolgim in kratkim. Na prvi pogled ne svetijo močno, je pa vse zelo kontrastno in opazno! Avtomatsko preklapljanje dolge/kratke dela dobro, isto je senzor za dež vsaj dve stopnje boljši kot v moji Lagunci. Dela kot je treba!

- Preveč so občutljivi senzorji. Sprednji se vmešavajo zraven pri vožnji rikverc in se derejo do konca vsaj 30cm pred oviro in te begajo...

- Ventilacija na avtomatiki ni nikoli usmerila zraka drugam kot v šipo in vedno delala samo na drugi stopnji od (menda) osmih. Nikoli tudi nisem opazil, da bi prižgala klimo, šipe so se mi konkretno rosile. Laguna zna to sama zrihtat pa še gretje zadnje šipe sama prižgat, ko je treba...

- Notranjost je malo plastična, motijo me reže za zrak, so iz take plastike kot v Clio2. Je pa prijetno umerjena, merilniki so pregledni in z ogromno informacijami.

- Ful mi odgovarja pogonski sklop (1.6dCi 130KM). Peljali smo se največ v dveh, nekega pomanjkanja moči nisem opazil, res pa ni športnik. Ne vem, kako bi se obnašal v štirih s prtljago v Vrhniški klanec... Menjalnik je odličen, natančen, lepo sede v roko, razmerja so krajša kot pri 1.9dCi za cca 200 obratov (6ta). Motor se res rad vrti. Sicer ne obstaja pod 2000 obrati (1.9 se zbudi ene 300 obratov prej), potem pa se z veseljem zavrti proti 4k in tudi do 5 se ne pritožuje. Najbolj me je presenetila poraba! Z mojo vožnjo (tempomat med 120 in 130km/h) se pri Laguni (1,9dCi 120KM, 308k km, 225/40 18 gume) vrtim med 5,7 in 6,2L na relaciji Sežana - Ljubljana. S Kađarjem sem imel proti Sežani (vedno višja poraba) 5,9L pri 120km/h (dež, gužva), proti LJ pa naslednji dan 5,6L pri 130km/h (brez dežja, relativno tekoča vožnja). Mestne imam slabih 7, z Laguno 7,2 - 7,5L.

- Vizuelno prekrasen avto v tej rdeči barvi in 19kah. Res obrača poglede, tudi lastnikov X5.

Za svoje potrebe bi vzel točno ta motor, bi pa doplačal kamero zadaj, ker je rahlo slabo pregleden. Zaradi oblike ogledal ta tudi niso vedno 100% uporabna. Nisem ga pa znal prepričati, da sam zaklene/odklene (se pa res nisem temu preveč posvečal), za vžig pa kartice ni treba nikamor vtikat. Aja, kartica - 50g ali 100g več bi lahko imela, zgleda res poceni.

Na splošno pa zelo prijeten avtičk, v primerjavi z novim Tuscon-om 1.7 crdi, ki jih tudi imamo nekaj na projektu, se pelje drastično bolje z 2L manjšo porabo. Res pa, da vsaj ta nima toliko bonbončkov (gretje in hlajenje sedežev, velika navigacija, delujoči wifi, parkirna kamera, skrite in lično osvetljene USB in Aux vtičnice, steklena streha....), ampak je Korejček vseeno zadaj... ;)
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a Spula »

robertp napisal/-a:Deli z mano, nisem še potrdil naročila... :)
1.6 dizel?
RenaultSport
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Tudi meni se zdijo sedeži čudni, predvsem optično (bose). Naslon za roke je res neverjetno neposrečen, plastika na konzoli okrog prestavne ročice neverjetno "poceni", enako velja za mrežice na zvočnikih. Zvok bose sistema je res samo neko brezvezno bobnenje. R LINK je super, škoda edino da ni zaslon večji (kot v espacu). Prtljažnik se zdi manjši kot v resnici.

Na hitro nekaj vtisov, mene žal ni prepričal, kljub začetnemu navdušenju.
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Jaz sem se takrat sicer peljal samo zraven pa vseeno. Meni sedeži izgledajo super pa še taki udobni fotelji so, super kar se mene tiče, je pa res da je bila vožnja kratka. Plastika je nevrjetno trda v primerjavi z Laguno 3 ampak kolikor sem pretipal Tuscona je tisti še bolj plastičen. Glede avtomatskega odklepanja in zaklepanja, ga ni ker je kao Nissanov sistem.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

Hvala za vtise.
Naročam 1.6 dCi 4WD, BOSE, Techno premium, Zima, Panorama, v beli barvi. Mene je zmotil azijski pomik stekel (ni avtomatike na steklih) in temna harmonija notranjosti)

Ostalo mi je super.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Avtomatika je verjetno samo na voznikovem steklu, na ostalih pa ne?

Zaklepanje pa je na tipko na kljuki, tako kot tudi odklepanje.
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

robertp napisal/-a:Hvala za vtise.
Naročam 1.6 dCi 4WD, BOSE, Techno premium, Zima, Panorama, v beli barvi. Mene je zmotil azijski pomik stekel (ni avtomatike na steklih) in temna harmonija notranjosti)

Ostalo mi je super.
Pa polno usnje na sedežih?
Odgovori