Renault Kadjar 2015

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

16 col? Dvomim, da boš to gor spravil. :S
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

skopusnik napisal/-a:16 col? Dvomim, da boš to gor spravil. :S
Razlog? Diske spredaj/zadaj imajo vse opremske in motorne različice enake. 16col jeklene ima samo najnižji paket opreme (ki pa je na voljo z 1.2 tCE 130 in 1.5 dCi 110). Recimo Bose Edition 1.5 dCi 110 ima pa 19 col...

Torej kje bi bil razlog da ne gre?
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
gavry
Prispevkov: 70
Pridružen: 20 Mar 2007, 15:19
Kraj: Belokranjc

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a gavry »

robertp napisal/-a:
gavry napisal/-a:Montiral sem zimske gume in druga platišča na Kadjara(sveti oranžna lučka za tlak v pnevmatikah).Zanima me glede senzorjev tlaka (ventilčkov)ali pašejo od katerga drugega Renaulta npr. Clio,Captur al morejo bit za Kadjara??
Kaj si nataknil gor? Jaz dobim 19col zimake zraven ob dobavi... Po 3 do 4 letih pa bo potrebno iti na kaj manjšega...
Je opcija zatežiti za vpis 16 col M+S v homologacijo?
Kaj je dražje... 215/65x16 ali 215/60x17 :?:

Mislim da 16 ne grejo gor, vzeu sm še ene lite felge in gume 215/60x17 za pozimi.Zdej me pa tele senzorji na ventilčkih zezajo.A ve kater če pašejo od drugih Renaultov ventilčki z senzorji gor??
Clio 4 RS Trophy Akrapovič
Kadajr Bose 4×4
Twingo 1.2
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

Pa si bil na servisu da ti jih programirajo v avto? Ali pa ima tako da si jih lahko sam vneses.
Uporabniški avatar
gavry
Prispevkov: 70
Pridružen: 20 Mar 2007, 15:19
Kraj: Belokranjc

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a gavry »

tehnoland napisal/-a:Pa si bil na servisu da ti jih programirajo v avto? Ali pa ima tako da si jih lahko sam vneses.
Ne jih še nimam, za zimski komplet, zanima me ,če pašejo od katerega drugega Renaulta al morajo bit strikno za Kadjara?
Clio 4 RS Trophy Akrapovič
Kadajr Bose 4×4
Twingo 1.2
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

Evo, avto končno doma in registriran (s ponedeljkom). Kaj naj rečem... Pelje se lepo, motor je odziven, pogon dela super, gađeti tudi...
Me pa zanima sledeče:
- avto ima (naj bi imel) s paketom Techno Premium tudi avtomatsko pomoč pri zaviranju v sili (torej naj bi radar spredaj skrbel za to, da če sem preblizu da začne piskati in zavirati). Kako to deluje oz. kdaj se sproži? Imam občutek da to ne dela...
- avtomatska klima... že odkar ga imam na AUTO usmerja zrak samo na sprednjo šipo, pa še prav nadležno piska ventilator... Je to normalno (glede razporejanja zraka...). PA še gretje se mi zdi švohotno... Normalno ali predmet reklamacije?
Ostalo je b.p.
Slike pa ko ga operem, sedaj je svinjski...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Za pomoč pri zaviranju poglej nastavitve - pri radiu stisneš gumb na levi, zgleda kot ena cesta s prekinjeno sredinsko črto. Pa malo poglej tam, kaj se da naštimat.

Glede klime in avtomatike pa je identično delalo na tistem, ki sem ga imel službeno. Pihalo precej slabo in vedno samo v sprednjo šipo, se mi je vedno vse rosilo in grelo tudi ni nekaj ful...
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Enako sem opazil pri testnem 1.6 dci. Gretje je res zelo slabotno.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

B1 16v napisal/-a:Enako sem opazil pri testnem 1.6 dci. Gretje je res zelo slabotno.
No, sem odprl "support case" (beri reklamacijo). Ni ničemur podobno, da ne deluje usmerjanje zraka pri avtomatski nastavitvi niti da ne greje... Tako delovanje ni normalno, pa če se na glavo postavijo.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Pravilno.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

Evo... Skalibrirali so mi vse senzorje in motorčke in ponastavili računalo...
Sedaj se, predno avto kresne na AUTO prikaže smer pihanja na šipo in pod noge, potem se prestavi na šipo. Ampak... Piha lepo toplo (na 22 stopinj nastavljeno), piha lepo pod noge, na sprednjo šipo, malo čez sprednje zračnike... Hitrost ventilacije lepo koregira... Včeraj šli v Trst in ob minusu zunaj je bilo prijetno v avtu.
Zaenkrat urejeno. Kaže pa samo na sprednjo šipo (display :))
Naslednji projekt je osvetlitev stikal... Mi žilica ni dala miru in sem podrl voznikovo stran... Ku.rb.e japonske niso LED nalotale... Komande so iste kot v Qashqai in Juke...
Samo ena SMD je nalotana, na stikalu za AUTO, ostala mesta so prazna...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

:lol: kje se grejo šparat
edino če so pričakovali da bodo ledice po pol leta itak crknile pa jih raje še v štartu niso dali not, to poceni vzdrževanje in vozilo je bolj prijazno do kupca :mrgreen:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a robertp »

Shusuglao napisal/-a::lol: kje se grejo šparat
edino če so pričakovali da bodo ledice po pol leta itak crknile pa jih raje še v štartu niso dali not, to poceni vzdrževanje in vozilo je bolj prijazno do kupca :mrgreen:

Glede na to, da so nativni renoji osvetljeni kot Las Vegas zadnje čase je to bolj japonska, rižarska fora... Tam imajo v navadi neosvetljevanje stikal na vratih...

No, saj bom uredil to. Kot sem na Cliotu 3 in Modusu (ko so šparali na žici)...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a drhouse »

http://www.turbo.fr/actualite-automobil ... -rs-etude/

Prevod s translate:

Up on the Clio and Mégane Renault Sport badge may soon call on other vehicles of the brand to the diamond.
Clio RS and Mégane RS proudly wear the colors of Renault Sport. They have held or currently hold velocity records several leading circuits.

A alongside these two references, the RS badge may soon be extended to other models in the firm to the diamond, in the words of Régis Fricotte. "We want to develop Renault Sport, said the vice president of sales, marketing and communication Renault to our colleagues from Car Advice. Ghosn wants to redevelop our sport. We'll see how we can develop Renault Sport. This is not limited to the Clio and Megane. "

Some indiscretions reported a possible Kadjar RS (photo). In this regard, Regis Fricotte warns: "If the name RS sense today is because we have tried to avoid doing stupid things for 15 years."
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Kadjar 2015

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Slika
https://twitter.com/PolGouda/status/788302703193690117" onclick="window.open(this.href);return false;
The driver survived
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Odgovori