Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Cenovno?

Poslano z mojega Pixel 2 XL z uporabo Tapatalk
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Ah res, ful je razlike med Citroenom al pa Peugeotom, če pride novi C5 bo dejansko isti avto, samo drgačna karoserija :lol: Da sicer sploh ne omenjamo da je Talisman leto 2015 P508 pa 2019. In da je umes 4 leta razvoja. Da sploh ne govorimo o tem, da dobro opremljen Talisman košta veliko manj kot dobro opremljen P508.

Mamo talismana 1.6 dci 160 doma že dve leti. Avto je super, niti ene napakice, niti enega črička. Fotr zelo zadovoljen. Sedaj ima nekje 45k km.
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Novega C5 ne bo ker je ratal Crossdresser.

P508 je pa hud ja, samo cenovno pa tudi.
Slika
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Hauba napisal/-a:Pravkar prišel iz testne vožnje s Peugeot 508 (novim, seveda). Kdorkoli razmišlja o nakupu Talismana... Pejte še vi na testno, boste hit spremenil mnenje. Za par razredov je 508 boljši v vseh pogledih. Udobje, menjalnik, izgled, kvaliteta, itd.

To so besede težkega Citroenovca, ki bi raje vozil Lado kot Peugeota... Ampak tale 508 je bil pa res adijo pamet. Tako da odmislite Talismana ;)
PSA grupi je treba priznat, da so v zadnjih parih letih naredili ogromen korak naprej. Logično, da je danes Talisman proti novi 508 "lojtrnik". Kaj je imel Peugeot kaj pametnega leta 2015, ko je ven prišel Talisman?
So pa pri Talismanu za*ebali s tem, da so šli iz 5-vratne limuzine na 4-vratno. Konkurenca je to mnogo bolje rešila - Insignia, Superb in prej omenjeni p508.

Ob branju zadnjega odstavka se pa samo nasmehnem (pa upam, da veš, zakaj).
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Nič niso imeli pametnega, tako kot tudi Renault 7 let ni imel nič pametnega, kar bi lahko tekmovalo s C5 (prve generacije 508 ne štejem kot konkurenco Talismanu, ker pred faceliftom mi je bil preveč ženski, po faceliftu mi je bil pa grd). Šele Talisman ga je objektivno gledano prekosil. Subjektivno pač ne. Vozil sem dva testna, potem sem pa še dobil "nagrado" v žrebanju in sem dobil Grandtoura za 24h.V tem času sem naredil cca 300km in ves čas komaj čakal, da ta čas mine. Malo sem prišparal, ker sem se vozil z Malgajevo nafto, to je pa tudi edina pozitivna stvar. Vem, kdaj vozim res dober avto in to je takrat, ko se usedem v mojega in si mislim "bemti, kako sranje vozim". Ta občutek sem dobil po vožnjah z Volvo V90, BMW 5 G31, Citroen DS5h, VW Arteon, Renault Espace V (Initiale) in Peugeot 508 II. Pri vseh drugih sem se z veseljem usedel nazaj v C5. Med temi je bil tudi recimo Lexus RX450h. Kljub 313 konjem, mi ga je bilo mučno voziti, zaradi brezveznega CVT menjalnika in nepotrebno zakompliciranih komand.
Talisman ima za mene osebno VW kompleks, torej je narejen, da bi bil všeč vsem. Kar jim je v bistvu super uspelo, ampak to pomeni, da je avto dolgočasen. Isto recimo, lastna izkušnja, Golf 6. Eno uro sem samo iskal, kje bi našel karkoli, kar bi me motilo in nisem uspel. Ampak tudi za sekundo nisem pomislil, da si ga kdaj želim lastiti... Raje si nogo amputiram. PSAjevci (sploh Citroen in DS) pa delajo take avte ki ti rečejo "love me or hate me, baš me boli k*rac :wink: " Zato so mi všeč. Renault je imel podobno stvar z Vel Satisom in Avantime-om. Pa še prej in po tem je bilo par takih avtov, ampak tale nova generacija Megana, Cliota ter Talismana je pa pač... bedna.

Naj se linčanje Haubata zdaj nadaljuje :lol:
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Zakaj bi te linčal, če enkrat za spremembo čisto korekten post napišeš?

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Se strinjam [emoji106]

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Mislim... jaz se ne strinjam, ampak post za spremembo ni namenoma napisan z namenom žaljenja in trolanja [emoji846].

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a matt79 »

No ja, saj jaz sem se s tabo strinjal. [emoji16][emoji16]..
Mnenje je bilo tokrat profesionalno napisano.


Se pa strinjam da ima citroen neko posebno obliko ki jo vzljubis ali pa ne. Meni osebno je bil edino C4 GP stara oblika všeč in sem ga tudi imel. Vse ostale oblike pa so mi obupne.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
VoltageMX
Prispevkov: 77
Pridružen: 13 Maj 2008, 14:03
Kraj: Maribor

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a VoltageMX »

Vse lepo in prav. Novi 508 je res lep in ima vse aktualne igracke samo se ga osebno ne bil kupil se vsaj par let ne, da se vidi kako se bodo obnesli prvi modeli. Vsak, cisto vsak, avto ima nova generacija neke napake zato sem vedno kupoval avte v facelift fazi. In Talisman pride kmalu ze facelift in upam da bodo vse napake kaj jih je imel do zdaj, naj jih ne bi bilo veliko sicer, odpravljene.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Glih, ko smo pri "napakah"... Ima kdorkoli kakršenkoli info okrog 1.6dCi mašin? Renault jih je relativno hitro (4, 5 let?) in brez pompa umaknil oz. menjal za 1.7dCi. Je bil razlog res ekologija ali držijo govorice iz lokalnih uradnih servisov, da je 1.6dCi dejansko polomija od motorja ter, da je težav veliko? Govori se drugače ne nič, kar sem jih peljal (130 in 160 v Kadjar, Espace, Megane, Talisman) prav simpatičen motorček...
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a robertp »

Ne vem če je ravno polomija ta motor... Če sem prav prebral so bili tudi v MB C klasi... Definitivno boljši kot pa 1.5 dCi. Verjetno so jih pa prodali (vsaj na našem trgu) manj kot pa 1.5 dCi… Večina Meganov in Scenicov in Kadjarjev je bila prodanih z 1.5 dCi.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Malo sem pred časom spremljal rabljene espace V z 1.6 dci (160 PS). Kar lep odstotek je imel pri 150.000 km (+-30k) nov motor. Nisem se niti zanimal kaj je bil razlog, a je bilo dovolj, da me je odvrnilo od nakupa, čeprav sem gledal precej novejše z okrog 50k +- kilometri.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a robertp »

Kje si to gledal? V Sloveniji?
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Ne, v Avstriji.
Odgovori