Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Spula »

Hauba napisal/-a:Sem bil ta teden v kampu Menina pa sta bla dva Talismana, karavana, en siv pa en vijoličen.
- Sivemu so v četrtek akumulator filal, ker se je lastnik frajerja delal pa se je mal preveč špilu z daljinskim odpiranjem prtljažnika, pol je blo pa škljoc škljoc, ko je hotu motor pržgat. A to nima nobenega varovala al kaj? Meni dvakrat zapiska pa ga morem pol na roke odpret, če avto oceni, da je akumulator preveč prazen.
- Vijoličnemu je pa pokalo, ko je obračal volan. 4control predvidevam.
Glede akumulatorja so nova vozila kar občutljiva in je hitro premalo za zagon. Glede ropota pa narobe predvidevaš.
RenaultSport
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Decibelov glih nisem meril samo dost naglas je pokal, da se je slišal tut sredi dneva, ko je bil cel kamp pokonci, lol :) Če narobe predvidevam, upam, da je kaka poceni stvar zanič...
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

4control ponavadi škripa in cvili, ne pa poka :) Ampak kot rečeno, ponavadi...lahko pa tudi poka verjetno :)
Shusuglao napisal/-a:edino kar je na testnem ropotalo je bil zvočni signal za črte na cesti, ki je neizmerno nadležen, ropota ko se pelješ, ropota ko prehitevaš, ropota za levo črto, ropota za desno črto, aaaah, pa še samo zvočni signal je, bolje bi bilo če bi sedež vibriral, ker to ti pride prav samo v primeru da zaspiš
Če moti, izklopiš :)
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Hauba napisal/-a:Decibelov glih nisem meril samo dost naglas je pokal, da se je slišal tut sredi dneva, ko je bil cel kamp pokonci, lol :) Če narobe predvidevam, upam, da je kaka poceni stvar zanič...
Ti si se že sprijaznil z vtičnico na avtu? Tvoj novi objekt poželenja bo že cez dve leti na prodaj samo še z vtičnico. Najbolje da že sedaj začneš podaljške gledat :lol:
Slika
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Govoriš o V90? Verjetno si skakal od veselja, ko si prebral, da bo čez dve leti vsak Volvo na štrom. No jaz sem šel pol še naprej brat. Vsak Volvo bo (vsaj) hibrid. Torej ICE motorji ostanejo :wink: Itak, saj so komaj lani predstavili popolnoma nove T5, T6, T8, D3, D4 in D5 motorje, ki vsi temeljijo na običnih 2.0 motorjih pol pa gor devajo vse sorte stvari, da dobijo moč. T6 recimo ma turbo in kompresor, T8 je pa T6+štrom že zdaj hibrid. Pa tehnologija Powerpulse na D5 motorjih... Verjetno niso vsega tega razvijali samo za od 2016 do 2019. Bojo pa vsi ti motorji dobil še pomoč štroma. Kar pa podpiram, neboš verjel. Meni samo full-electric avti niso logični. Hibridi so mi pa kul, če le niso Prius-style :wink: .

PS: Kua ma to veze s Talismanam?
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Jaz štom že imam in mi je ravno za "kitajce".
Bodo pa vsi kmalu dobili vtičnice (verjetno tudi Talisman) in se veselim da se sfukane dizle, ki dimijo bolj kot Teš, ko deluje, spravi na dinos.
Slika
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Dizli bojo ostali. Mogoooče ne v avtomobilih, vsepovsod drugje pa. Spodaj maš dokumentarec, ki ga priporočam vsem anti-dizlašem :wink: . Ko ti bojo aliexpressovci naložil paket na tanker, ki ne bo uporabljal dizla, pa pol na tovornjak, ki ne bo dizelski, se pa ponudim da me obeste za tadesn jajc ;) Sam sej veš kako je... Par let nazaj so spodbujali k nakupu dizlov, zdej je pa kr naenkrat use narobe z njimi, in hočjo lastnikom zaračunat dodatne davke. Čez par let, boš vidu, bojo neki najdl pri bencinarjih pa bo spet vse narobe. Pol še čez par let bojo mrbit rekl "hmmm...če se dva full-electric avta zaletita gre ogromno kisline pa vsega iz akumulatorjev v okolje...kurja na to mormo pa nov davek dat". Zmiram je tku, jebiga. Sej za nafto so tut že v 70ih govoril, da jo je sam še za par let, zato da so lahko dvignil ceno. Poanta: zdle bojo par let vsi eco-freaki po dizlih pluval, pol bojo pa že kej druzga našli ;)
Se pa strinjam spet s tabo, da se sfukane dizle, ki dimijo spravi s ceste. Pa sfukane bencinarje, ki dimijo. Pa kadilce zapret v stanovanja ker se jim kadi z gobca? Al kaku to gre? Začet bi bilo pa najbrž treba pri dCi, ker pri že tretjem HDi-ju v familiji nisem opazil niti puhca dima.

Dokumentarec: http://www.youtube.com/watch?v=wCA5pInfPpM
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a revier »

Drejchi napisal/-a:Jaz štom že imam in mi je ravno za "kitajce".
Bodo pa vsi kmalu dobili vtičnice (verjetno tudi Talisman) in se veselim da se sfukane dizle, ki dimijo bolj kot Teš, ko deluje, spravi na dinos.
Kaj pa bencin in CO2? (aja to ni PM10 delec in ga rastline z veseljem predelajo) :lol:
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Hauba napisal/-a:Dizli bojo ostali. Mogoooče ne v avtomobilih, vsepovsod drugje pa. Spodaj maš dokumentarec, ki ga priporočam vsem anti-dizlašem :wink: . Ko ti bojo aliexpressovci naložil paket na tanker, ki ne bo uporabljal dizla, pa pol na tovornjak, ki ne bo dizelski, se pa ponudim da me obeste za tadesn jajc ;)
Hitro skoči po lonček pa deponiraj robo če želiš še kakega froca :)
https://electrek.co/2017/05/11/all-elec ... argo-ship/
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Razlika je med "ko" in "če". Ko ti bo pripeljal. Not in our lifetime...
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Fanta, sta malo zašla?
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Ja sej vidiš, sem že pri prvem odgovoru napisal kaj ma to veze s Talismanom. Ampak buhvar pluvat čez Renault, tut če je škart roba, ker pol se en spomne da ne maraš štromskih avtov pa te začne prcat. Če se nebi osebno poznal bi mislu da en 15-letnik piše :) . Najbolj, da se tema "Okvare in pomoč" kar zbriše, da ne bo kdo ban-an, ker izpostavlja probleme...
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Skratka diesel for life, elektrika mi niti malo ne diši tudi z vidika moje izobrazbe, katera se ukvarja s takšnimi problemi.
Zadnjič sem si spet vzel malo časa in si ogledal Talismana. Mene žal ne kupi vsa sijoča plastika, veliki digitalni števci, sploh pa menjalnik tako kot ste sami nekateri ugotovili si včasih vzame preveč časa. Moja testna poraba, ko sem ga vozil je bila 6.8 po računalniku če pravilno spomnim, kar je pa za moje pojme čisto preveč za 1.6 160 konjski motorček. Me res zanima kakšna mora bit ob vleki prikolice in kako se avto takrat obnaša.
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Uporabniški avatar
concorde
Prispevkov: 40
Pridružen: 25 Okt 2007, 08:12

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a concorde »

Spula napisal/-a:
concorde napisal/-a:Zanimivo je, da ni več vtisov z vozilom, ki bi z nami delili dejanski lastniki vozila. Predvsem se pišejo vtisi s testnih voženj. Predvsem me zanimajo morebitne težave, vpoklici, garancijska popravila ..... ker avti so že skor 2 leti v prodaji, pa je tak mal napisanega.
Kaj te zanima poleg vtisov voženj/uporabe vozila? Vpoklici so zaradi določenih "težav" katere pa se odpravi ponavadi že pred predajo vozila. In nekaj drugih zadev ki se tudi odpravijo v garanciji.
Zanimajo me "otroške bolezni" katere spremljajo začetne serije vseh avtomobilski proizvajalcev.
Zanimajo me morebitni vpoklici in pa težave (če seveda sploh so), katere poznajo mehaniki po renault servisih, opažene šlamparije pri montaži, črički .... Zanima me čimveč informacij od lastnikov ali uporabnikov vozila.
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Hauba »

TwingoLowe: Automatik je še dober, ročni je pa kot bi bil iz legokock sestavljen. Sem mel 130-konjskega na testu za 24 ur. Naredil cca 300km, pa se mi je še vedno zdelo, da mi bo vsak čas ročka menjalnika v roki ostala.

Concorde: Če razmišljaš o nakupu novega Renaulta, je sodeč po temah v forumu "Okvare in pomoč" najbolj, da si prej dobrega odvetnika zrihtaš...
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Odgovori